Ekran Kartı Sorunu

Kodla Büyü

girdap08

Süper Üye
Süper Üye
Daha önceden de defalarca formatlamış olduğum Mdr Yrd. bilgisayarında bu defa bir sıkıntı çıktı.

Driver kurmadan önce görüntü normal iken her zaman kurmuş olduğum ve kendi sitesinden indirmiş olduğum

ATI X550 ekran kartı sürücünü kurduktan sonra görüntü aşağıdaki şekildeki gibi oluyor.

Ekranda ince beyaz çizgiler oluşuyor. Denemediğim yol kalmadı, sıkıntı ne olabilir?

Neler Yaptım; Eski driverları da kurup denedim.
Kabloları kontrol ettim
Monitörü değiştirdim.
Ekran kartını temizledim (On board yok)
Tekrar tekrar kaldırıp yeniden kurdum.
.NET Framwork'ün çeşitli sürümlerini kurup denedim.
Donanımsal bir arıza olabileceğini de düşünmüyorum çünkü driver kurmadan önce o görüntü normall.

2 gündür uğraşıyorum çözemedim.

Bir de bu sorun olduğunda, texbox alanlarında imlecin kenarında, imleçten biraz daha uzun bir çizgi beliriyor.

** Deneme yapabileceğim başka bir ekran kartı yok

Ekli dosyalar

• ekran.JPG
    ekran.JPG
    103.3 KB · Görüntüleme: 605
Hocam güvenli modda açtığında aynı sorun var mı?

güvenli modda görüntü normal. Ancak ekran kartı driver'ı yüklenmediğinde oluşan pencerelerin ağır taşınması durumu var.

Sürücüde sorun var o zaman hocam yanlış model sürücüsünü yüklüyor olabilirsiniz.

kendi sitesinden indirdim hocam kaç defa.

hatta forumlardan eski sürümlerini bulup onları bile denedim.

anlam veremedim. Hele, o imlecin yanındaki çizgiye hiç mana veremiyorum.

Anakartın modeline göre arama yap belkide anakart modelini yanlış girdin.

Hocam sürücüde sorun yada ekran kartında ikisinden biri.
Çünkü varsayılan sürücülerde (formattan sonrası veya güvenli kip ) sorun yok.

İki yolu var ya eski çalışan bir sürücü bulacaksınız. (ki benzer durumda çözüm olmuştu ) Yada ATI nin ayarları ile oynayıp donanım ivmesini filan kapatacaksınız. (eski bilgisayarımdaki bir sorunun çözüm yolu)

Direct-x in eskiden bu tür şeyler için bir testi vardı ama şimdi bulamadım. dxdiag yazın çalıştıra bir deneyin; sizdeki directx de belki genede test vardır hocam belki yardımı olur.

Son çare bir daha format deneyin başka bir cd ile.

Sürücü sorunu olduğunu sanmıyorum X550 çok eski bir yonga muhtemelen kartta çok eski,arızalanmış olma,soğuk lehim olma olasılığı var.Fırın olayı çözüm olabilir.
Ama sürücü sorunu diye düşünüyorsanız Driver pack ile sürücü kurmayı deneyin 2010-11-12 sürümülerinde X550 sürücüleri mevcut.

Geri