Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında kezbanbil tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. terekeme

terekeme Üye

AYNI OLAY BUGÜN BENİM DE BAŞIMA GELDİ MÖNİTÖR AYARINI YAPIYORDUM DÜZELMİYORDU BENDE ÖZELLİKLER AYARLARDA MÖNİTÖRÜ DEVRE DIŞI BIRAK DEDİM BIRAKIŞ O BIRAKIŞ BEN ŞİMDİ NASIL MONİTÖRÜ ETKİNLEŞTİRECEM NE OLUR YARDIM EDİNNNNNNNNN

2. şebocum

şebocum Site Gezgini

ya bugün benimde bi sorunum oldugörüntü gelmiyo kasaye elektirik geliyo ama ilk açılış bip sesi yok kasayı açtım işlemcinin fanı çalışmıyordu. Acaba anakart yanmış olabilirmi bios da gelmiyo çünkü

3. atilsak

atilsak Üye

Hocam aynı durum benimde basıma gelmişti.Bilgisayarı garantiye gönderdim geldiğinde üzerinde ram değişti yazıyordu.Şuanda normal olarak çalışıyor bilgisayar.

4. şebocum

şebocum Site Gezgini

rami de değiştirdim ama hala açılmıyo deli olacam ya

5. terekeme

terekeme Üye

format attım düzeldi

6. adiyif

adiyif Seçkin Üye Seçkin Üye

ARKADASLAR TEKNIK KONULARDA PEK FALZA BILGI SAHIBI OLAN YOK ANLADIGIM KADARI ILE BILGISAYARIN ACILMAMASININ SEBEBLERI SUNLARDIR
    RAM PROBLEMI
    ISLEMCI
    EKRAN KARTI
    POWER SUPPLY
    EGER ACILISTA ACMA SESI YANI BIP VARSA SORUN EKRAN KARTINDA RAMDE VE ISLEMCIDE OLAMAZ YAPILACK ISLEM BIOS SIFIRLAMA OLABILIR ILK ETAPTA
    MONITOR DESTEKLEMEDIGI BIR KIPTE ACILIYORSA EN AZINDAN BUNU ORTAN KALDIRIRSINIZ SORUN COZULMEDIYSE POWER KABLOSUNU SOKUN RESET VEYA POWER TUSUNA BASILI TUTARAK ANAKART UZERINDEKI ELEKTRIGI IZOLE EDIN SONRA TEKARR CALISTIRIN
    SORUN COZULMEDIYSE RAMDA ATLAMA TABIR EDILEN BIR DURUM SOZ KONUSU OLABILIR RAM DEGISTIRIN SORUN HALA COZULMEDIYSE BILGISAYARI PENCEREDEN ASSAGI ATIN :D

7. ozgurgitarim

ozgurgitarim Seçkin Üye Seçkin Üye

bel fıtığı tedav edilir : 0 589 555 55 55 diye numaralar olurdu konyadan mersine giderken...
    onun gibi...
    gecenin bir yarısı manyak gibi gülüyorum :D
    bir kütletelim bakalım hocam...
    özgün çözüm yolu için teşekkürler...

8. şebocum

şebocum Site Gezgini

iyide arkadaşım açılışta bip sesi gelmiyo ki

9. alibaba37

alibaba37 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam;
    Eğer bilgisayarınız Vestel Promega ise aynı sorunu bende yaşıyorum. Sırf bu sorun yüzünden 7 bilgisayar Tamirci bekliyor.Bi gün çalışıyo kapatıp aç tekrar görüntü gelmiyo(No Signal hatası) Edinidğim bilgiye göre sorun ana karttadır dediler büyük ihtimal.Bi ışık tutması temennisi ile...

10. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

ekran kartına giren kablonun uçlarını kontrol et.içindeki küçük demirler bükülmüş olabilir. kolay gelsin.

11. hasan46

hasan46 Site Gezgini

bilgisayarı tamamen kapatın elektirik fişini çıkartın yani monitöre ve bilgisayara hiç elektirik gelmesin bu şekilde akşam bırakın sabah tekrar takın açın
    çalışmazsa belkide biostan disable edilmiş olabilir bence

12. ecezehra

ecezehra Seçkin Üye Seçkin Üye

bu problem benimde başıma geldi. hemde 3 pc birden. çözümünü bulan varmı? Yardımlarınızı bekliyorum

13. nur152

nur152 Üye

ekran kartı ana kartın üzerindeki slotundan hafif çıkmış olabilir degilse monitör kablosunu kasadaki ekran kartı girişine tam oturup oturmadıgnı kontrol et oturuyorsa ekran kartına giren kablonun ucundaki tellerin egik olup olmadıgını kontrol et
    kolay gelsin

14. gulsu

gulsu Site Gezgini

kasada biri onboard iki ekran kartı varsa onboard olana takınca ekran açılmıyor diğerine takılınca ekranda sorun yok. benim de ekran gelmiyor diye bir sürü çözüm yolu denemiştim ama işe yaramamıştı meğer sorun buymuş:)

15. sedabote

sedabote Aktif Üye

mrb arkadaşlar.
    Bu soruu bu gün bende yaşadım.Monitere hiç bir şekilde görüntü gelmiyor.Birde açılışta kasanın ışığı yanıyor hemen sönüyor birdaha yanmıyor.Faların çalıştığından anlayabiliyorum pc nin çalıştığını.Ramlari ve bios pilini çıkarıp tekrar taktım ama olmadı.

16. zensu

zensu Aktif Üye

arkadaşlar aynı sorun benim de başıma geldi, yardımcı olması açısından, güvenlik kartını çıkardım düzeldi :+1:

17. Demise

Demise Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de bu şekilde çözdüm problemi, öneri için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal