ekranını kamera çekiyormuş gibi gösteren bir uygulama lazım.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba hocalarım.
Fatih döküman kameradayı rahatlıkla kullanabiliyorum.

Ancak ekrandaki pdf, mblock, scratch vb. programları görüntülemek için de ekranımı kamera gösteriyormuş gibi gösteren bir uygulama lazım.

shpare2 ile 3 lü kamera özelliği yapıp

doküman kamera üzerinde -- arduino
pc kamera üzerinde -- kendi görüntüm
bulduğum uygulama vasıtası ile de -- pc ekranımı

rahatlıkla paylaşabileceğimi düşünüyorum. Eba canlı ders üzerinde de işeme çok yarayacağı kanaatindeyim.

camtasia kullanımı daha kolay gibi.. ekran kaydı yaparken laptop kamerası ile kendi görüntünü de ekler videoya. duraklatma devam ettirme özelliği var.
obs de duraklatma devam ettirme özelliği yok

Benim amacım 2 kamera ve birde programı aynı anda kullanmak. Camtasia bandicam bunu bana tam olarak sağlamıyor.
Aradığım programı buldum aslında. manycam in 6 ve üzeri sürümlerini arıyorum şuan.
Ama ilaç istioyor tabiki. Malesef ilaçlar çözüm olmuyor versiyon 6 ve üzerine sanırım.

OBS de Direct X den kaynaklanan erkan, kamera görmeme durumları olabiliyor. Google da OBS OpenGL ayarı diye aratırsanız çözüm bulabilirsiniz.

OBS hocam. Deneyin derim. Duraklatma devam etme özelliği yok diyenler olmuş. Ancak, klavyede kısayol oluşturarak çok rahat duraklatma devam özelliğini kullanabilirsiniz.
kısayol tuşu ekleyerek denedim. duraklatma devam ettirme yapmadı program. internette araştırdım. bu özelliğin çalışmadığını yazmışlar
siz denediniz mi?

Geri