EKYS`den Kaç Puan Aldınız?

Kodla Büyü
71,25
Mersin
Müdür Yardımcısıyım, müdürlük için girdim ancak işe yarar boş okul yok. Varoş okullar boş.
Varoş okulları iyi bir noktaya çıkartmak kariyer açısından daha iyi değil mi hocam ? tabi yöneticilik yapmadım düz mantık konuşuyorum biraz

Varoş okulları iyi bir noktaya çıkartmak kariyer açısından daha iyi değil mi hocam ? tabi yöneticilik yapmadım düz mantık konuşuyorum biraz
Mersin için konuşayım varoş okullarında kavga dövüş eksik olmaz, vandalizm seviyesinde olmasa da çocuklar bizi çok zorluyorlar, uyuşturucu madde kullanımı son yıllarda azaldı ancak her ne olursa olsun hala varoşlarda bitmiş değil, suriyeli her yerde çok ancak varoşlardakiler en sorunlu olanları, çocuk amaçsız v.s. daha bir çok sorun sayabiliriz. Varoş okulunda harika da çalışsan kimse bunu görmez, aksine ceza alma olasılığın daha yüksektir, bir mebim şikayeti ile her an ceza alabilirsin, Türkiye'de hiç başarı cezasız kalmaz :)
Meb'de kariyer yapmak diye bir şey yok zaten, müdür de olsa öğretmendir, maaşı da aynıdır, ek dersi ise Dyk açan ya da 30 saat derse giren nöbet ek dersi de alan bir öğretmen kadar bile değildir. Tekrar edeyim Meb'de zaten kariyer diye bir şey yoktur.

Sonuçlarınız çok iyi. Tebrikler benim çok kötü. Müdürlük 90 altı ile zor. Ek 1 e göre. Ek1 tüm puanları vakumluyor. Başkalarının ek 1 i tüm puanları alıp götürüyor.

Kıdemli yöneticilerden yer kalmayacak zaten. 4 yılı dolmuş listesine bir baktım. Koskoca şehirde 5 6 müdür var 4 yılı dolduran.

Müdürlük ve müdür yardımcılığı artık görevlendirme şeklinde yapılıyor ya o yüzden 4 yılı dolan müdür ve yardımcılar ilde oluşan listelere göre tercih yapıyor yeniden müdür veya yardımcı olarak atanabilmek için. Bu atamada ek1 yani genel anlamda hizmet puanları kullanılıyor.

birkaç sene önce 93 alıp kayseri ilinde 3. idim(mülakatta Atatütk'ün dayısının adını sordular bilince hocama mecbur vereceğiz deyip verdiler tüm soruları bildim Türk Eğitim senliyim)
ama böyle bir sistemde idareci olmak istemediğimden tercih yapmadım hala ilçede çalışıyorum pişman değilim anı olsun diye yazdım

birkaç sene önce 93 alıp kayseri ilinde 3. idim(mülakatta Atatütk'ün dayısının adını sordular bilince hocama mecbur vereceğiz deyip verdiler tüm soruları bildim Türk Eğitim senliyim)
ama böyle bir sistemde idareci olmak istemediğimden tercih yapmadım hala ilçede çalışıyorum pişman değilim anı olsun diye yazdım
Hocam ne yaptınız? Bence tercih yapsaymışsınız.

ekys den bir kaç sene evvel 78 mi ne aldım idareci olarak atandım sonra istifa ettim bir daha okulda idareci olmak mı tövbe.....

bu 4 yılı dolmuş mevzusu nedir hocam ben uzak kaldım konudan da
bulunduğu okulu babasının çiftliği gibi kullanan bazı insancıklar için geliştirilmiş bir sistem. eskiden babamızın idarecisi olan torununda idareci olarak devam ettiği için okulda her türlü rüşvet hırsızlık adam kayırma taraf tutma işlerini serbestçe yapıyorlardı bunlar için.vbleri

bulunduğu okulu babasının çiftliği gibi kullanan bazı insancıklar için geliştirilmiş bir sistem. eskiden babamızın idarecisi olan torununda idareci olarak devam ettiği için okulda her türlü rüşvet hırsızlık adam kayırma taraf tutma işlerini serbestçe yapıyorlardı bunlar için.vbleri
Müdür yardımcılığında iyi bir müdüre denk gelmek çok önemli. Yoksa hayat zehir olabiliyor.

İstifa süreci nasıl oldu hocam hemen istifa edebiliyor musunuz
edebiliyorsunuz dilekçenizi elden takip ederseniz aynı gün sonuç alıyorsunuz. il milli eğitime kadar süreci en azından elden takip edip personel müdür yardımcısına kendiniz götürün derdinizi anlatın isterse aynı gün onaylar isterse 15 gün bekletir ama sonuçta onaylanır müdür veya müdür yardımcısı göbek bağıyla bağlı olan bir görev değil sonuçta
birer angarya görevleridir.

Geri