Elazığ Norm Fazlası Atamaları Başladı

Kodla Büyü

El-Aziz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://elazig.meb.gov.tr/www/norm-kadro ... icerik/165

Arkadaşlar norm fazlasıyım. Merkezde çalışıyorum. Merkezde 2 tane bilişim ihtiyacı olan okul var. Yaklaşık 15 civarı norm fazlası bilişimci var. Bunlardan en düşük puanlı olan benim.

Hiç tercih yapmazsam beni ilçeye mi verirler?
Tercih yapar da tercihlerim gelmezse beni ilçeye mi verirler? :)
Eş durumu özrüm var. Eşim merkezde çalışıyor. Buna rağmen beni ilçeye mi verirler?:D

Hocam bazı iller eş durumu kabul ediyor.İsterseniz atama bölümüyle konuşun.Tercihleriniz gelmezse resen atamaya kalırsınız.Resen atamada yakın ilçeden uzak ilçeye doğru olur.

realforever' Alıntı:
Hocam bazı iller eş durumu kabul ediyor.İsterseniz atama bölümüyle konuşun.Tercihleriniz gelmezse resen atamaya kalırsınız.Resen atamada yakın ilçeden uzak ilçeye doğru olur.

bunun genel bir kuralı yok mu? isteyen il kabul edecek isteyen red mi edecek? adamların keyfine mi kalmış kaderimiz?

El-Aziz' Alıntı:
realforever' Alıntı:

bunun genel bir kuralı yok mu? isteyen il kabul edecek isteyen red mi edecek? adamların keyfine mi kalmış kaderimiz?

aynen öyle hocam.

Hiç tercih yapmazsam ne olur? Tercihlerime atanamaz da resen ilçeye atama yapılırsa mahkemeye verme hakkım var mıdır acaba?

hocam ben mersinden hiç tercih yapmadım. anamur da açık okul yok. eşim anamurda çalışıyor. mersin merkezde açık çok var. norm fazlası da var. puanım düşük olduğu için endişeliyim. resen atama yaparlarsa en yakın okul 250 km uzakta. uygulamayı bekliyorum (milletin keyfini bekliyorum)..

genels2010' Alıntı:
hocam ben mersinden hiç tercih yapmadım. anamur da açık okul yok. eşim anamurda çalışıyor. mersin merkezde açık çok var. norm fazlası da var. puanım düşük olduğu için endişeliyim. resen atama yaparlarsa en yakın okul 250 km uzakta. uygulamayı bekliyorum (milletin keyfini bekliyorum)..

Benim de puanım düşük. Eşim merkezde ve merkezde 2 tane okul var. onları yazmayı düşünüyorum ama büyük ihtimalle gelmez. Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde "İhtiyaç Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirmesi" başlığında "Atamalarda özür durumları da dikkate alınır." yazıyor ama inşallah gerçekten dikkate alırlar.

Asıl benim zoruma giden, seneye şu andaki okulumda 5. sınıflar da dersi seçtiğinde tekrar norm açığı olacak. Buraya yeni öğretmen gelecek. Ben de kim bilir hangi ücra köşede çalışıyor olacağım... Bizi bu hallere düşürenleri Allah' a havale ediyorum.

ben 2 yıl önce norm kadro fazlası olarak geldiğim okulda yine norma düştüm tabi geldikten 2 ay sonra :mrgreen: yine norm atması yapılacak bu sefer istemeyecem. zaten açık okulda yok. şimdi benim merak ettiğim resen verirlerse gittiğim okulda 1 yıl sonra tayin isteyebilecekmiyim. bilgisi olan var mı

Liste oldukça garip yalnız.. Norm fazlası olduğunu bildiğim bazı kişiler yok mesela.. :shock:

wanagot' Alıntı:
Liste oldukça garip yalnız.. Norm fazlası olduğunu bildiğim bazı kişiler yok mesela.. :shock:
Hocam şikayet edin. Ya da verin adını okulunu ben şikayet edeyim. Çünkü liste keyfi hazırlanmış diye mem tekrar yazı göndermişti. Beni ilk listeye yazmamışlardı, söyledim müdür benim adımı da gönderdi her ne kadar gitmemi istemese de. Madem bir kural uygulanıyorsa herkese uygulanmalı.

Bir de anlamadığım bunu MEM sistemden neden almıyor da okullara soruyor kim norm fazlası diye...

marasliyim' Alıntı:
ben 2 yıl önce norm kadro fazlası olarak geldiğim okulda yine norma düştüm tabi geldikten 2 ay sonra :mrgreen: yine norm atması yapılacak bu sefer istemeyecem. zaten açık okulda yok. şimdi benim merak ettiğim resen verirlerse gittiğim okulda 1 yıl sonra tayin isteyebilecekmiyim. bilgisi olan var mı
Hocam ben de okula norm fazlası olarak geldim, hala norm fazlasıyım. Seneye ders saati artacak ve ihtiyaç olacak okulda. Ona rağmen gönderiyorlar bizi.

Hocam kaç saat dersiniz var, benim 8 saat dersim var ama okul norm göstermiş, norm fazlası olmak için kaç saat olması gerekir.

hocam köy okulundayım. kontenjan.meb.gov.tr adresinden baktığımızda 6 saat teknoloji tasarım dersi için 1 açık norm göstermişler.
benim 3 saat dersim var. sadece 6-7-8. sınıflara giriyorum 1 er saat. seneye 5-6-7-8. sınıflarda ders seçilince 6 saat ders olacak.

merkezdeki okullara 10 saatin altı norm fazlası oluyor ama sanırım köy okullarında 6 saatin altı norm fazlası oluyor.

El-Aziz' Alıntı:
wanagot' Alıntı:
Hocam şikayet edin. Ya da verin adını okulunu ben şikayet edeyim. Çünkü liste keyfi hazırlanmış diye mem tekrar yazı göndermişti. Beni ilk listeye yazmamışlardı, söyledim müdür benim adımı da gönderdi her ne kadar gitmemi istemese de. Madem bir kural uygulanıyorsa herkese uygulanmalı.

Bir de anlamadığım bunu MEM sistemden neden almıyor da okullara soruyor kim norm fazlası diye...
Hocam o durumu hiç anlamış değilim ben de zaten.. Sistemden alsalar kendilerin nasıl hissettirecekler okul idarelerine:) Ve aynı durum sanırım, hala bildirmeyenler var demek ki.. Hatta iddia ediyorum en az 20 kişi da eklenir o listeye hakkıyla belirlense..

ozharput' Alıntı:
Şu an toplamda 25 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni var listede, ama bu sayı çok çok az bence.

Demekki okulları norm fazlası göstermemiş öğretmenlerini.

@El-Aziz hocam siz hangi okulda görev yapıyosunuz? Puanınız kaç?
Bende Elazığda çalışıyorum bizim okulda da iki arkadaş norm fazlası oldu

bilogrt38' Alıntı:
ozharput' Alıntı:
Şu an toplamda 25 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni var listede, ama bu sayı çok çok az bence.

Ben Yünlüce' de çalışıyorum hocam. Siz hangi okuldasınız?

El-Aziz' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:
ozharput' Alıntı:

Ben Yünlüce' de çalışıyorum hocam. Siz hangi okuldasınız?

Hocam bende Keban' da çalışıyorum

bende ilçede norm fazlasıydım.il içinden geldiğim okulda yine norm fazlası oldum.sonumuz nolacak belli değil.bizim normlar maliye bakanlıığıyla alakası vardı son yazılarda okuduğum kadarıyla ama hala bi ses seda yok normlarımızla ilgili

mamoste_02' Alıntı:
bende ilçede norm fazlasıydım.il içinden geldiğim okulda yine norm fazlası oldum.sonumuz nolacak belli değil.bizim normlar maliye bakanlıığıyla alakası vardı son yazılarda okuduğum kadarıyla ama hala bi ses seda yok normlarımızla ilgili

merkezden ilçeye mi vermişlerdi sizi hocam? siz mi tercih ettiniz yoksa resen mi atama yapıldı?

hangi ilçedesiniz?

Geri