Elektrik Sayacım bozulmuş ne yapmam gerekiyor?

Kodla Büyü

ganime25

Aktif Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 fatura dönemi oldu faturam gelmiyordu Bende acaba sayacı okumadan mı gidiyorlar diyordum Dün sayaca baktım ekranda hiçbir şey gözükmüyor Herhalde bozulmuştur dedim.Şimdi ne yapmam gerekiyor 2 faturanın gelen elektriğini nasıl tespit edeceğiz.Daha önce başına böyle bir durum gelen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Hocam tedaşa gidip dilekçe yaz hazır dilekçeleri var onları dolduracaksın.Onlarda gelip değiştiriyorlar faturana geçmiş dönemlere göre 2 aylık elektrik tüketim bedeli ve değişimden sonra okunana kadar olan elektrik tüketim bedelin yansır Kiracıysan ev sahibini bilgilendir. çünkü sayaç bedelide tüketim bedelinin üzerine faturaya yansıtılıyor 2 ay x 22.5 TL

1- komşulara geliyor mu?
2- il müdürlüğünü ara problemi anlat cozum bulur.
3- eger sayac problemli olursa tedasta matbu dilekçe var. onu dolduruyorsun veriyorsun. sonra gidiyorsun bir sayac alıyorsun. o sayacı istersen tedasa goturuyorsun onlar takıyor ücretsiz, istersen sen takıyorsun istersen elektrik ustasına taktırıyorsun. her halukarda sayac sokme-takma bedeli 20TL civarı faturaya yansıyor.
4- sayacı okuyabiliyorlarsa fatura cıkarıyorlar okuyamıyorlarsa da ilden yıl boyu aylık ortalama kaç tl fatura geldigine bakıyorlar ortalama bi fatura cıkayorlar

Hocam benim sayaçtada hiç görüntü yoktu okumaya gelen görevli pili bitmiş demişti.Tedaş yoluyla hallettik..Faturada toplu geldi.

Hocam siz bilişim tek. öğretmenisiniz. İçinden elektrik geçen her aleti bilmeniz gerekmektedir. Tamir etmelisiniz.

Geri