Elektrikli süpürge makineniz hepa mı sulu mu?

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sevgililer günü için elektrikli süpürge makinesi alacağım. Ama kararsızım. Toz bırakmayan ve kokutmayan bir makine istiyorum ayrıca evde 2 de çocuk var. Hepa ve sulu cihazlar var. Siz hangisini önerirsiniz?

sulu olanlar suyu değiştirilmez ise kötü bir koku yayıyor. yani eziyeti var hepa filtrelilerinde mutlaka alırken fiyatına bakmalısın philips daha uygun oluyor ve yıkanabilyor olması da önemli

Siemens'in yeni compresssor teknolojili süpürgesini tavsiye ederim sulu değil ve toz torbalı ama çekişi
acayip iyi ayrıca fiş uzunluğu da çok iyi tek bir yere takıyosun bütün evi süpürüyosun..Ben beğendim
yani süpürgeyi Fiyatı 450 civarıdır sanırım..
Ama ne alırsan al sulu almamanı tavsiye ederim.

Hepanin cesitleri var, yikanabilirlerden olsun..philips marathon her acidan tavsiyemdir.

arnica bora 4000 kullanıyorum hepa filtre var ( ne kadar hepa bilmiyorum ama ) ve sulu , yani dışarı toz vermiyor ama su doldur boşalt ve temizlik işlemleri biraz zahmetli, fiyatı da 190- 200 tl civarında bir incele istersen
son olarak Türk malı.

Sevgiliniz bir ev ise bu romantik gunde aldiginiz hediyeyi pek uygun bulacaktir... Hayatiniza anlam katan bir insansa sevdiginiz hep yorgun argin toz kirle bogusurkenki zamanarda sizi hatirlamasi ne kadar iyi olur

Bu konuda biraz araştırma yaptım. Ama henüz almadım.
Yaptığım araştırmaların kısa özeti:
Sulu süpürgeler:
- Temizliği çok zahmetli, Kısa süre de olsa temizlemeden beklettiğinde aşırı koku yapıyor. Sadece haftada bir gün temizlik için tavsiye edilebilir. En çok satılan marka ise arnica bora 4000.
Toz Torbalılar:
- Toz torbası doldukça çekim gücü zayıflıyor. Hepa 12, Hepa 13 filtresi olmayanlar İçeriye toz veriyor. Toz torbası masrafı var.
+ Toza bulaşmadan toz torbasını çıkarıp çöpe atıyorsun.
Toz Torbasız Süpürgeler:
Süpürgeler içinde bana en mantıklı gelen süpürge bunlar oldu. LG V-KC902HTM veya LG VKC701HTU (tekzen'de 319TL) almayı düşünüyorum. Ancak Fiyatı yüksek olan Dyson, Bosch markalarını da tavsiye edebilirim.

Daha dün rowenta aldım gayette beyendi eşim. RO-8053 tü sanırım. çok sesstiz. susuz.
vatan da 750 tl idi internete baktım 520 lere kadar düşmüş. mediamaka gitti 499 tl ye aldım. filitreside yıkanabiliyormuş. muhteşem çekiş gücü var.

sulu süpürge tavsiye etmiyorum. çok zahmetli. bende labda kullandığım arnica sulu, evde kullandığım libelle sulu var. labda kullandığımdan memnunum çünkü arada bir kullanıyourm ve labdaki her türlü pisliği içine çektiğim için sulu olmasaydı herhalde bu kadar dayanmazdı, ana sınıfında yaklaşık 2 sene dayanıyor torbalı süpürgeler toz kir kum taş okulda herşey olduğu için...
evdeki süpürgem ondan da daha iyi. fakat gene de eziyet oluyor. ufak bir kırıntı bile dökülse suyunu hazır et felan.... üstelik toz kaçırmama tamamen hikaye... 5-6 ayda bir hepa filtresini yıkıyorum simsiyah akıyor. yani anlıycanız gene iş hepa filtreye düşüyor. üstelik sulu sistemin çekiş gücü torbalıya yaklaşamıyor. ben olsam philips in 400 tl civarında güzel teknolojik modelleri var onlara yönelirim, toz torbamı orjinal alır ve hepa filtremi arada bir ya yıkar ya da yenisini alırım. şimdi baktım philips in performer serisi 500 tl civarındaymış. ben olsam bunu alrıdım. halı yıkamalı modeller var birde onlar da düşünülebilir.... selamlar...

esenordelarthe' Alıntı:
Sevgiliniz bir ev ise bu romantik gunde aldiginiz hediyeyi pek uygun bulacaktir... Hayatiniza anlam katan bir insansa sevdiginiz hep yorgun argin toz kirle bogusurkenki zamanarda sizi hatirlamasi ne kadar iyi olur

bence de günün anlam ve önemine uygun bir hediye değil, o da size mutfak robotu falan alır herhalde

kadir54' Alıntı:
Sulu süpürgeler:
- Temizliği çok zahmetli, Kısa süre de olsa temizlemeden beklettiğinde aşırı koku yapıyor. Sadece haftada bir gün temizlik için tavsiye edilebilir. En çok satılan marka ise arnica bora 4000.
ejdeharr' Alıntı:
temizlik işlemleri biraz zahmetli

1 aydır Arnica Bora 4000(hem sulu hem HEPA filtreli) kullanıyoruz. Temizliği konusunda zahmet nerede anlamadım.Almadan önce de yorumlarda hep aynı şey yazıyordu buna rağmen aldım. Çok da memnunum. Parçalarını temizlemek için musluğun altına tutmak yeterli.Tabi bu işlem size zahmetli gelecekse tavsiye etmem.Ayrıca Turbo fırçası ise halı temizliği konusunda oldukça başarılı.

biltek99' Alıntı:
kadir54' Alıntı:
Sulu süpürgeler:
ejdeharr' Alıntı:
temizlik işlemleri biraz zahmetli

1 aydır Arnica Bora 4000(hem sulu hem HEPA filtreli) kullanıyoruz. Temizliği konusunda zahmet nerede anlamadım.Almadan önce de yorumlarda hep aynı şey yazıyordu buna rağmen aldım. Çok da memnunum. Parçalarını temizlemek için musluğun altına tutmak yeterli.Tabi bu işlem size zahmetli gelecekse tavsiye etmem.Ayrıca Turbo fırçası ise halı temizliği konusunda oldukça başarılı.
ben de bunu kullanıyorum gerçekten çok memnunum. Haftada birden fazla temizlik yapmıyorum bana gereksiz de geliyo zaten :) Öyle oluınca da hiç zahmetli değil. yerde ne var ne yok hepsini süpürüyo :)

suludan uzak dur. ben aldım sonra da bedava başkasına verdim. en ufak bi kırıntı bile çeksen. açıp yıkaman gerekiyor. eziyeti çok fazla param çöpe gitti yani.

İhlastan CLEANMAX yada Dünya pazarlamadan LİBELLE

inanın diğerlerinin bunların yanında SIFIR olduğunu göreceksiiniz..

valla ben suludan çok memnunum arçelik kullanıyorum. evet yıkamazsanız koku yapıyor ama yıkama o kadar zahmetli gelmiyor bana.iki parça var söküp su tutuyorsun okadar. çekiş gücü çok güzel ben çok memnunum 250-300 lira arasında. ama sevgililer günü için yanında güzel bir yemek ve çiçekle sunulabilir bence :)

esenordelarthe' Alıntı:

:)

bizde tohomas twin t2 var hem hepa hem su filtresi var.

seldabal' Alıntı:
valla ben suludan çok memnunum arçelik kullanıyorum. evet yıkamazsanız koku yapıyor ama yıkama o kadar zahmetli gelmiyor bana.iki parça var söküp su tutuyorsun okadar. çekiş gücü çok güzel ben çok memnunum 250-300 lira arasında. ama sevgililer günü için yanında güzel bir yemek ve çiçekle sunulabilir bence :)
bende de arçelik var aqualogic su filtreli, oldukça memnunum bence zahmetli değil kullanması, suyu doldur çek sonra boşalt gitsin. vileda ile silerkende aynı işlem var zaten. kaldı ki suyunu atınca parçalarını yıkayınca içim daha çok rahat ediyor, daha hijyenik oluyor.

Bende 5ay önce Philips 9080 aldım. Hepa13 yıkanabilir filltre var. Çekiş gücü mükemmel ve sessiz denilebilecek seviyede. Süpürge torbası satan İnternet sitesindende uygun fiyata 15 adet toz torbası ve koku aldım .2-3 yıl torba derdi olmadan kullanabilirim. tavsiyede ederim.

en iyisi sulu. Hatta Arnica Bora.. Su haznesi kolayca ayrılıp götürülüp, temizlenip getiriliyor geri.ç Diğer türlü tüm makinayı götürmek sıkıntı..

tekinergun80' Alıntı:
Sevgililer günü için elektrikli süpürge makinesi alacağım. Ama kararsızım. Toz bırakmayan ve kokutmayan bir makine istiyorum ayrıca evde 2 de çocuk var. Hepa ve sulu cihazlar var. Siz hangisini önerirsiniz?

dyson al.. 1000-1500 tl
ama çok para harcamak istemessen arçelik 4210 beko 3210 diye yeni bir model var.. çok sessiz.. 363 tl

Geri