elementor kurrken php hatası veriyor php 5.4e güncelle diyor

Kodla Büyü
Nasıl bir yardım istiyorsunuz?
Hatadan da anlaşılacağı üzere sizdeki PHP sürümü 5.4'ten küçükmüş. Local'de çalışıyorsanız ve örneğin WAMP Server gibi bir çözüm kullanıyorsanız, kaldırıp, yeni versiyonunu kurunuz. Hosting hizmeti ile sitenizi yayınlıyorsanız, hosting hizmetini aldığınız yerle görüşüp, PHP sürümünün yükseltilmesini isteyebilirsiniz.

yakuphan ve netman hocalar teşekkür ederim.Yerel ağda çalıştığım için xampp güncellemem sorunu çözdü.
Bir de arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarında ki wordpress sitelerini toplamak istiyorum.Hangi klasör veya dosyaları almalıyım

yakuphan ve netman hocalar teşekkür ederim.Yerel ağda çalıştığım için xampp güncellemem sorunu çözdü.
Bir de arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarında ki wordpress sitelerini toplamak istiyorum.Hangi klasör veya dosyaları almalıyım
İşin içinde veritabanı da olduğu için sadece wordpress dosyalarını toplamanız yetmeyecektir. MySQL içerisindeki veritabanının da yedeklenmesi gerekecektir.
WordPress'te site yaptırırken tema mı editletiyorsunuz yoksa ne yapıyorsunuz?
Öğrencinin sitesini kendi bilgisayarınızda çalıştırmak için öğrencideki wordpress klasörünü komple almanız, siteye ait mysql yedeğini almanız ardından wordpress klasörünü kendi bilgisayarınızda localhost'a kopyalayıp, mysql üzerinden de öğrencinin .sql yedeğini yüklemeniz gerekiyor. En garantili yöntem bu.

Yakuphan hocam ,oceanwp temasını kullanarak site yapmayı öğretmeye çalıştım.Yarın da nasipse onlara performans sınavı yapacağım.sonrada bilgisayarlarından almayı düşünüyorum.hocam mysql yedeğinialıp tekrardan kendi sitemde yedeklemem mi gerek?

oceanwp temasını kullanarak site yapmayı öğretmek derken, öğrencilerden ne yapmalarını istiyorsunuz? Eğer sadece temalar üzerinde düzenleme işlemi yaptırıyorsanız, sadece tema klasörlerini almanız yeterli olabilir ama öğrenci temayı kurup, bileşen, eklenti vs kuruyor, siteye içerik de giriyorsa, menülerle işlemler falan yapıyorsa bu durumda önceki mesajımdaki gibi yapmanız gerekecek.
Size tavsiyem bir öğrenci bilgisayarında, performans sınavında öğrencilerden ne yapmalarını isteyecekseniz, siz bunları yapın. Ardından da yukarıdaki dediklerimi uygulayıp, işe yarayıp, yaramadığına bakın. Öğrencilere wordpress kurdururken, wordpress klasör adını kendi adlarıyla değiştirtin ve mysql veritabanı adı olarak da kendi adlarını yazmalarını isteyin. Böylece kendi bilgisayarınızda klasörleri www klasörüne yükleyebilir, öğrenci bilgisayarında aldığınız yedeği kendi bilgisayarınızda yüklediğinizde veritabanı adları çakışmaz.

yakuphan hocam ilginiz için teşekkürler.videoları internetten indirip öğrencilere verdim.sonra sınıfta da tekrar ettim.Hocam bileşen ,elementor ,veritabanı da kullandık.

Geri