Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ellerde oluşan egzamanın çözümü yokmu :(

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında otherm tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkaşalar yaklaşık iki yıldır kardeşimin ellerinde ve ayaklarında sürekli böyle kanamalı egzama var kendisi de hemşire . kullanmadığı ilaç kalmadı kortizonlu ilaçlar kullandı hep ve çözüm olmadı. Acaba alternatif yollardan bunun çözümünü duyan bilen var mı ? Yardımcı olursnız sevinirim. sülüğün iyi geldiğini söylüyorlar, ama yapmaktan çok çekiniyor. kesin çözümmüdür ?

2. moonwalker

moonwalker Aktif Üye

Codermo merhemi vermişti bana cilt doktorum. Hemen etki etmişti. Deterjana falan çok maruz kalınca tekrar çıkacak gibi oluyor. O zaman da yine hemen merhemi sürüp geçiştiriyorum. Doğal yöntemleri hiç denemedim; ama neden olmasın? :)

3. sözbende

sözbende Seçkin Üye Seçkin Üye

Daha evvel bir bayandn duymuştum.Bayan bir hoca kınaya okumuş kınayı eline sürmüş bir kaç ay içinde temizlendiğini duymuştum.Bence işin ehli birhocaya danışın.

4. şeytantüyü

şeytantüyü Site Gezgini

deterjandan uzuak durun

5. arslan_1905

arslan_1905 Süper Üye Süper Üye

off aynı sıkıntı bende de var parmak uçlarım çok acıyor yarılıp kanıyor

6. nurrah

nurrah Aktif Üye

hocam sıvı sabundan (kesinlikle kullanmasın), deterjanlardan , pudralı eldivenlerden uzak dursun. Sadece beyaz sabunla yıkasın ellerini.
    Bunun yanında doktorun verdiği ilaçları da kullansın . eşimde de vardı. zamanla düzeldi bu şekilde.

7. exgol

exgol Aktif Üye

Elosalic %0.1 Pomad hocam eczaneden alın akşam yatmadan önce sürün. sabah kalktığınızda %50 oranında, birkaç gün sonra tamamen gittiğini göreceksiniz.

8. cangokhan

cangokhan Üye

9. aringosa26

aringosa26 Site Gezgini

her gün yemeklerden yarım saat önce 1 çay kaşığı karbonatı bir bardak suya at karıştır, sonra onu iç. Egzaman geçene kadar bol bol su iç, asitli içeçeklerden uzak dur. Ellerini karbonatlı su ile de yıkayabilirsin.

10. aringosa26

aringosa26 Site Gezgini

11. ragyu

ragyu Seçkin Üye Seçkin Üye

Valla onun ne büyük bi illet olduğunu ben bilirim. Ellerim çatlar,yarılır,,kanardı.
    Dönem dönem gelip gidiyor bu hastalık bilmem sizde de böyle mi? Gitmediğim doktor kalmadı. En son Atatürk araştırma hastanesine gittim. Ayağımı deldiler biyopsi yaptılar, doktor yukarda resmi olan Elosalic verdi ama kullanmadım çünkü daha önce kullanmıştım ve faydasını görmemeiştim.

Ama elimdeki nerdeyse tamamen geçti, nasıl geçti tam bilmiyorum ama tahminim şu; iyileşmeden yaklaşık 10-15 gün önce normal sıvı sabun kullanmayı bırakıp protex kullanmaya başladım, o yüzden iyiyleşti gibi geliyor bana fakat emin değilim.

Son olarak; hastanedeki dr egzamanın kesin bi çözümü olmadığını söylemişti.

12. Mr.Spermata

Mr.Spermata Süper Üye Süper Üye

soğuktan oluyor bu yaz mevsiminde çıkıyor mu kardeşinde egzema?

13. dideban

dideban Aktif Üye

6-7 yıldır ben de de var egzema. Yaz kış çıkıyor. Denemediğim bir şey kalmadı. Şifa Allah'tan demekten başka bir çözümü yok.

14. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben de Basiscreme kullanıyorum. Bebekler için de kullanılan katkısız el kremi. Zaman zaman elin nemi eksildiğinde, soğukta vs, kafasına göre önce su topluyor sonra çatlıyor. Su kabarcıklarını gördüğümde hemen akşam sürüyorum sabaha bişey kalmıyor.

Arkadaşın dediği gibi kesin çözümü yok. Kortizon kullanmaktan iyidir. Onlar işe yaramıyor zaten.

Ekli Dosyalar:

15. arslan_1905

arslan_1905 Süper Üye Süper Üye

egzama geçmez sadeece söner sonra tekrar parlar önce kurur sonra çatlar sonra yarılır kanar ve sonra kabuk bağlar bu yıllardır böyle süregeliyor bir sürü doktora gösterdim ama çare yok

16. moonwalker

moonwalker Aktif Üye

Eczacı da bana böyle söylemişti. Ara ara çıkar diye. Kesinlikle deterjan ve sıvı sabundan uzak durmak tekrar etmesini geciktiriyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal