emanet pc takip edilmiş olabilirmiyim

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar
pc bozuldu. 2 haftadır bi tanıdığım birinin bilgisayarını ödünç kullanıyodum. dün pc de teamveawer yüklü olduğunu gördüm. program ayrıntısını bilmiyorum. takip edilmiş olabilirmiyim. nasıl anlarım.

olur hocam niye olmasın netopla bile 3.kattan zemindeki öğrt odasını izleyebiliyordum hatta gizli keylogger bile olabilir dikkatli olun

Hocam alınca bir drive vaccine (deep freeze) kursaydın ya sen de... Geri verirken silerdin.

Tanıdığının bilgisayarını almış kullanmışsınız kendisine teşekkür edin. TeamViewer sorun çıktığında kullanmak üzere yüklemiştir. Şüphe edecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Eğer sizinde saklayacak bir şeyiniz yoksa sorun yok. Birde arkadaşların dediği gibi TeamViewer değilde keyloger yüklese ruhunuz duymazdı. Bu yüzden TeamViewerdan şüphelenmeyin.

bilgisayarda herhangi bir virüs programı yoksa keylogerden şüphelen ilk iş git önce nod deneme sürümü yükle tarat bulduklarını sildir sonra onu kaldır avast kurr aynı şeyi yap sonra onu kaldır avg kur onu kaldır avira kur onu kaldır norton kur onu kaldır panda kur onu kaldır pccilin kur hepsiyle bulduklarını sil işine yarar pek bişey bırakmazsın.

birde ccleanerden bilgisyarı tarat bulunan bütün dat uzantılıları sildir tamamdır belkide bundan sonra pc açılmayabilir baktın oda hoşuna gitmedi aç c dizinini orda index dat var onu sil silemedin sanal xp vsta veya win7 ile cd ile aç windowsun içine gir istediğin kadar dosya sil sonra arkadaşınageri ver bilgisayarı o halleder gerisini.
:mrgreen: :wink:

Bilgisayarı aldığında deep freeze kursa ne olurduki anlamadım. Yinede takip edemez mi? Team veawer yüklüymüş zaten?

Team veawer'ın sessiz çalışma özelliği yok çalıştığında kullanıcının haberi olur. bahsetiiğin şekildeki programları hackerlar kullanır.

hipopotam' Alıntı:
nod deneme sürümü yükle tarat bulduklarını sildir sonra onu kaldır avast kurr aynı şeyi yap sonra onu kaldır avg kur onu kaldır avira kur onu kaldır norton kur onu kaldır panda kur onu kaldır pccilin kur

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hasari' Alıntı:
Tanıdığının bilgisayarını almış kullanmışsınız kendisine teşekkür edin. TeamViewer sorun çıktığında kullanmak üzere yüklemiştir. Şüphe edecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Eğer sizinde saklayacak bir şeyiniz yoksa sorun yok. Birde arkadaşların dediği gibi TeamViewer değilde keyloger yüklese ruhunuz duymazdı. Bu yüzden TeamViewerdan şüphelenmeyin.
:+1:

Teamwiever kulanıldığında heberin oluyor. Ayrıca şifeyi bilmeden de kullanması imkansız.

Hocam teamvaver ile bilgisayarınıza girmesi için sizin Teamwiever ı çalıştırıp ekrana gelen şifreyi karşıya söylemeniz gerekir. Sonra bilgisayarı kapatıp açtığınızda tekrar Teamwiever ı çalışırıp yeni şifreyi söylemeniz gerekir. Öyle canı istediğinde sizi Teamwiever ile izleyemez merak etmeyin. Çünkü öyle bişey olsa ben minnettar kalırdım Teamwiever a. Zira her defasında öğrenci bilgisayarlarına şifre bakmaya gitmek zorunda kalıyorum.

jowood' Alıntı:
Teamwiever kulanıldığında heberin oluyor. Ayrıca şifeyi bilmeden de kullanması imkansız.
Teamwiever kuran kişi şifresini de bilir. Sabit şifre konulabiliyor. Bilgisayarın sahibi bilgisayarcı ise ve öyle bir amacı var ise kesinlikle team kullanmaz bence. Şüphen varsa format at bilgisayara temiz temiz ver sahibine. Keyloggerların bilgileri maile göndermesi olayını da göz ardı etme. Değiştir bütün şifrelerini kafan rahat olsun.

arkadaşların söledikleri gibi teamwiever programı sadece uzaktan yardım için kullanılmakta ve her programı açılısında yeni bir şifre vermekte bunun da karsı tarafın bilmesi gerekiyor artı suda var uzak tan yardım için teamwiever kullanılacaksa hem sizin hemde karşı taraftan şifrenizi alıp girecek kişinin teamwiver programları açık olması gerekir herhangi bir tarafın programı kapatması halinde bağlantı kesilir. Ayrıc şifre sabitleme olayı bildiğim kadarıyla ticari amaçlı kullanılan sürümlerin de mevcut ticari amaçlı olmayan sürümlerinde mevcut değil

Casus yazılımlar almış başını gidiyor. Adamlar resmi kurumları arıyıp; kurum çalışanlarına özel %50 indirimli gizli kamera ahtarlık satışı yapıyorlar. Dinlenme tesislerinde af edersiniz tuvaletleri kullanamıyorsunuz, hele otel odaları en güvenemediğimiz alanlar; mağazada kıyafet denerken aynanın çivisinden bile tedirgin oluyoruz. Geçenlerde basına yansıdı mazgalların altına gizli kamera koymuş sapıklar. İnsan bu devirde kime güvenebilir ki.. Şüphlenmekte haklısın arkadaşım..

bilgisayarını ödünç veren biriyle samimisinizdir diye düşünüyorum. ama insanoğlu bu belli olmaz tabi.

Geri