emeklilik hizmet sürem 1,5 yıl azalmış

Kodla Büyü
Hocam işin ilginç tarafı KHK ile kadroya geçenlerde göreve ve öğretmenliğe başlangıç süresi sözleşmeliye başlangıç süresi olarak görünüyormuş anlattıklarına göre. Ne işe yaradıklarını şu an tam bilmesem de çıkar bir gün lazım olur ve bu durum bizi haksızlığa uğratmış olur.

coderfree' Alıntı:
Hocam işin ilginç tarafı KHK ile kadroya geçenlerde göreve ve öğretmenliğe başlangıç süresi sözleşmeliye başlangıç süresi olarak görünüyormuş anlattıklarına göre. Ne işe yaradıklarını şu an tam bilmesem de çıkar bir gün lazım olur ve bu durum bizi haksızlığa uğratmış olur.
çok işe yarar hocam yaramaz mı?
en önemlisi tayinlerde artısı olacaktır
kıdem derecede artısı olacaktır
dolayısıyla maaşta katkısı olacaktır
bazı idarecilik başvurularında artısı olacak
ki bazılarında ilk şart aranan yıl şartı bunda artısı olacaktır
ve hepsinden öte aynı şartlardaki öğretmenlere khk denen karın ağrısıyla tanınan haklar hakkımız olmasına rağmen bize verilmiyor, yani biz ekstra bişey istemiyoruz yapılıyorsa herkese yapılsın ki yapılmayanlar yapılanlar karşısında haksızlığa uğramış olmasın...

çokk fark var hocam 3- 4 yıllık sözleşmeli isen o arada çok kanun deştii.. emekli olduundaki alacan maaş bile çok değişiyor.. bt olarak emekliliği görebilirsek tabi..

Bende de sıkıntı yok. Askerliğimi Stajerliğim kalktıktan sonra yedek subay öğretmen olarak yapmıştım....

Ekli dosyalar

• 001.jpg
    001.jpg
    28.8 KB · Görüntüleme: 1,137
Göreve Esas : 4 Yıl 9 Ay 10 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 21/02/2007 Emekliliğe Esas : 4 Yıl 9 Ay 10 Gun
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 21/02/2007 Öğretmenliğe Esas : 0 Yıl 5 Ay 17 Gun

Öğretmenliğe esas hatalı gözüktüğü için okula dilekçe vermiştim. Bakalım ne olacak :D Asker dönüşü göreceğiz :D

benim gecen gün az gözüküyordu emeklilik hizmet sürem şimdide fazla bu nasıl bir iştir,bakalım ne zaman rayına oturacak :D

cat33' Alıntı:
Bende de sıkıntı yok. Askerliğimi Stajerliğim kalktıktan sonra yedek subay öğretmen olarak yapmıştım....

s_kajmeran' Alıntı:
Göreve Esas : 4 Yıl 2 Ay 25 Gun
Emekliliğe Esas : 3 Yıl 2 Ay 25 Gun
Öğretmenliğe Esas: 4 Yıl 2 Ay 25 Gun

Asker öğretmenlik yaptım 1 yıl, bu sonuç doğru mudur?

Yukarıdaki arkadaşın doğruysa benim yanlış o zaman... Yedek subay öğretmenlik emekliliğe esas süreden sayılır mı? Bilen biri cevaplayabilir mi?

omd' Alıntı:
Göreve Esas : 4 Yıl 9 Ay 10 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 21/02/2007 Emekliliğe Esas : 4 Yıl 9 Ay 10 Gun
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 21/02/2007 Öğretmenliğe Esas : 0 Yıl 5 Ay 17 Gun

Öğretmenliğe esas hatalı gözüktüğü için okula dilekçe vermiştim. Bakalım ne olacak :D Asker dönüşü göreceğiz :D

KHK ile kadroya geçen diğer arkadaşlarda durum nasıl ?

Göreve esas 4 yıl 9 ay 15 gün
Emekliliğe esas 4 yıl 9 ay 15 gün
Öğretmenliğe esas 4 yıl 9 ay 15 gün
KHK ile kadroya geçtim. 21.02.2007 göreve başlama tarihim.

s_kajmeran' Alıntı:
Yukarıdaki arkadaşın doğruysa benim yanlış o zaman... Yedek subay öğretmenlik emekliliğe esas süreden sayılır mı? Bilen biri cevaplayabilir mi?

Asker öğretmenliğin acemilik kısmı ve görevlendirildiğiniz okulda başladığınız güne kadar geçen süre sayılmıyor.
Acemilik sonrası 10 gün içinde görevlendirildiğimiz yerde başlamamız gerekiyordu. 6 gün sonra başlamıştım. Emekliğe esas süre ile göreve esas süre arasında 36 gün fark var. O süre için de maaş almadık ve prim de ödenmedi.

Göreve başladığımız günden itibaren maaşımızı aldık ve emekli sandığı primimiz kesildi. Emekliliğe esas süreden sayılıyor.

Göreve Esas : 4 Yıl 3 Ay 8 Gun
Emekliliğe Esas : 4 Yıl 2 Ay 2 Gun
Öğretmenliğe Esas : 4 Yıl 3 Ay 8 Gun

elsin03' Alıntı:
Göreve esas 4 yıl 9 ay 15 gün
Emekliliğe esas 4 yıl 9 ay 15 gün
Öğretmenliğe esas 4 yıl 9 ay 15 gün
KHK ile kadroya geçtim. 21.02.2007 göreve başlama tarihim.

benim adaylığı yeni işlemişler ama Öğretmenliğe Esas tarih hala hatalı. Asker dönüşü uğraşacağız galiba. :sleep: bir işi de tam yapsa şu meb memurları!

mümkün mü hocam. hangi işi tam yapıyolar ki bunu yapsınlar. benimki de daha eylülde düzeldi. hiçbi alakası olmamasına rağmen 1 yıllık falan öğretmen olarak yazıyordu mebbiste..

Geri