EN İLGİNÇ CEVABI ARIYORUZ.

Kodla Büyü
Okuyunca çok güldüm her seçenege yorum yapmış....

Ekli dosyalar

• IMG_0205.JPG
    IMG_0205.JPG
    166.5 KB · Görüntüleme: 554
Test olarak hazırlayın sınavlarınızı.

En azından ne cevap verebileceklerini bilirsiniz :)

Not dağıtıp sınav yaptım. Çıldırdım... İyiki test yapmışım. Yoksa halimiz nice olurdu... Sorularımın çoğu aşağıdaki ayarındaydı... ve başarı o kadar düşük ki... Ne biçim nesildir anlamış değilim....

Soru : "Bilgisayarın çalışmasını sağlayan temel yazılımdır" ifadesi hangisini tanımlar?
A- Donanım
B-İşletim Sistemi
C-Çevre Birimi
D-Dolaşım Sistemi ( Bu şıkkı işaretleyen 40-50 öğrenci var...)

Bir sonraki sınavda öyle şıklar yazacağım ki... Bütün dünya dalga geçecek... Bu öğrencilerden ve velilerden bir cacık olmaz... Veli toplantısında velinin biri "e özel okullarda bu dersler hep 100 oluyor, bizim çocukların niye olmuyor? haksızlık değil mi" diye sorması çivinin çıktığı yerdir. Bu veli bir de öğretmen. en acısı da bu... Ben sınavı test yapmışım, en olmayacak seçenekleri yazmışım, senin çocuğun zahmet edip bi tarafını kasmamış, almış düşük notu... sonra niye 100 vermiyorsun... Böyle milletin ben taaa.....

Bilişim teknolojilerin kullanım alanları nelerdir sorusuna

okkalı kullanım
işveli kullanım
krolu kullanım

bepli öğrencimin sınav kağıdı..

soru 6: Kasanın, klavyenin ve farenin bir arada olduğu, kapağı açılıp kapanabilen, dizimize koyarak kullandığımız hafif bir bilgisayardır....bu nedir gibi bir soru
şıklar
*MASAÜSTÜ
*DİZÜSTÜ
*SUÇÜSTÜ
*PARAÜSTÜ

CEVAP:pARAÜSTÜ

ŞAKA DEĞİL GERÇEK :D

Yazılım nedir? Kaça Ayrılır? Açıklayınız.
Cevap: Yazılım 3'e ayrılır. Harici, Dahili ve Dahili.

Cevap külliyen yanlış ama daha acı olan, öğrencinin 3 farklı başlık yazdığını zannediyor olması :)

yorumum olsun okumaya deger :D

test yapmamak gercekten sıkıntı oldu ama bazen puan verdıgımız yerlerı bırısı görse gulmekten ölur

penguen ve yarım elma cevaplarına mesela puan verırdım buyuk ıhtımallle

BİRLEŞTİR komutunu sormustum bır sınıf dogru yaparken dıer sınıfın neredeyse tamamı Birleştir ve ortalayı sordugumu sanıp onu acıklamıslardı ıkı yanıtada tam puan vermıstım (Ucu acık soruların ucu tamamen acık artık )

Re: Ynt: EN İLGİNÇ CEVABI ARIYORUZ.

Klavyeyi projeksiyona yaziciyi fotokopi makinasina benzetmis sanirim. Onlari bari duzgun yazsaydi...

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1389505223069.jpg
    uploadfromtaptalk1389505223069.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 417
soru5:wan nedir örnek veriniz?
wan:Arena Prera Network
örnek: özel mit teşkilatının kullandığı ağ.

Aşağıdaki kutucuklara örnek bir elektronik adres yazınız.
1.kutucuk: elektrikli süpürge
2.kutucuk (nokta gelecekken):fön
3.kutucuk:buz dolabı...
:)

2.soru: verilen resimlerde bilgisayarın kullanımı ile ilgili olması gerekeni yazınız.

cevap:adamın kafası yok.

Ekli dosyalar

• HCG_Illust02.png
    HCG_Illust02.png
    13 KB · Görüntüleme: 401
e.kilic' Alıntı:
giriş çıkış birimlerini yazınız:
kasadaki düğmeye basar girerim. klavyeden bişeylere basar çıkarım (sanırım alt-f4 ü kastediyor).ekranın düğmesine basar çıkarım. kasanın düğmesine basar çıkarım.. 9. sınıf

Eğlenceli bir yazı olmuş ama 5 6. sınıf öğrencilerinin bu kadar detayı bilmelerine ne gerek var.ben burasına takıldım işin açığı

eras63' Alıntı:
Aşağıdaki kutucuklara örnek bir elektronik adres yazınız.
1.kutucuk: elektrikli süpürge
2.kutucuk (nokta gelecekken):fön
3.kutucuk:buz dolabı...

2.soru: verilen resimlerde bilgisayarın kullanımı ile ilgili olması gerekeni yazınız.

cevap:adamın kafası yok.

sesli güldüm.
cevapların hepsi süpermiş..

bunlar da benden..
soru: irfan beyin 50 bilgisayarı vardır. 50 adet yazıcı almay düşünmektedir. maliyeti düşürmek için ona ne gibi tavsiyede bulunursunuz?

cevap1: bir alana bir bedava yazıcılardan almasını söylerim.

cevap2: 25 bilgisayarı satıp, parasıyla yazıcı almasını öneririm. kalan 25 bilgisayar neyine yetmiyor.

cevap3: o işyerini kapatsın, zarar ediyor.

Geri