En az değer kaybeden "0" araba marka ve modeli sizce hangisi

Kodla Büyü
Renault gurubu arabaları sıkı takip eden biri olarak C sınıfında Fluence ve D sınıfında Latitude emsallerine göre çok fazla değer kaybettiğini söyleyebilirim.

Şöyle ki sıfırı 59 bin TL olan Fluence İcon 1.5 dci (eski privilege) 'nin 2010 model km si 26 binde olanını 39.500 TL'ye verdiler.

Sıfırı 70 bin TL olan Latitude 1.5 dci Privilege'nin 2011 modeli ise (kazasız ve km si 12.000 de idi) 49 bin TL'ye satıldı.

Re: Ynt: En az değer kaybeden "0" araba marka ve modeli sizce ha

sehzade' Alıntı:
Renault gurubu arabaları sıkı takip eden biri olarak C sınıfında Fluence ve D sınıfında Latitude emsallerine göre çok fazla değer kaybettiğini söyleyebilirim.

Şöyle ki sıfırı 59 bin TL olan Fluence İcon 1.5 dci (eski privilege) 'nin 2010 model km si 26 binde olanını 39.500 TL'ye verdiler.

Sıfırı 70 bin TL olan Latitude 1.5 dci Privilege'nin 2011 modeli ise (kazasız ve km si 12.000 de idi) 49 bin TL'ye satıldı.
:eek:

sehzade' Alıntı:

çok ilginçmiş ben renaultun üst sınıfını yetetrince iyi bulmuyorum zaten o paraya jeep alırım daha iyi :)

BEn olsam Ford Focus alırdım. Hem değer kaybetmez, hem de tam bir araba. :)

mescan' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
dönem tatilinde 2. el düşünüyordum.yüzüne bakılmayacak cliolar bile 20 bin tl civarıydı gittim 29 bine 0 corsa aldım.arkadaşın dediği gibi başkasının pislettiği 2.el alacağına git 0 al daha iyi.4 aydır corsa 1.2 benzinliye biniyorum gayette memnunum.

peki memnunmusun yakıt ve performans konusunda
hocam babamda da aynı araba var. ara ara kullanırım. motor hacmi küçük, 1.2 ama astra 1.6 ile kıyaslayınca az yakmıyor. arada ufak bir fark var opel teknik verilerine bakarsan. 100 km'de ortalama 0,6 lt. performanstan ödün verdiğine değmiyor bence
performansı da düşük. corsa ağır bir araba, 1,2 yetersiz kalıyor bence. tabi ne ile kıyasladığına da bağlı bu durum. bendeki 1.6 115 beygir.
vergisi düşük avantaj olarak

mescan' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
dönem tatilinde 2. el düşünüyordum.yüzüne bakılmayacak cliolar bile 20 bin tl civarıydı gittim 29 bine 0 corsa aldım.arkadaşın dediği gibi başkasının pislettiği 2.el alacağına git 0 al daha iyi.4 aydır corsa 1.2 benzinliye biniyorum gayette memnunum.

peki memnunmusun yakıt ve performans konusunda
hocam d.bakırda görev yapıyorum yol çalışmaları nedeniyle dur kalk olayı fazla km de 40 kr yakıyor.arabayı memleketten alıp buraya geldim ilk yolculuğum otobanda oldu o sayede motoru çabuk açıldı ve performans anlamında sıkıntım yok .vergi konusunda da 1.4 e göre yılda 310 tl daha avantajlı

bizde sıfır 2011 model ford fiesta 1.4 titanium x paketli almıştık, 32.000 e almıştık. 10.000 km kullandık kaza bela yoktu.
2012 aralıkta 31.5000 e sattık. arabada değer kaybı falan olmadı desem yeri heralde.

arslanxw' Alıntı:
bizde sıfır 2011 model ford fiesta 1.4 titanium x paketli almıştık, 32.000 e almıştık. 10.000 km kullandık kaza bela yoktu.
2012 aralıkta 31.5000 e sattık. arabada değer kaybı falan olmadı desem yeri heralde.

harika bir alışveriş olmuş sizin için

Üretimden kalkmadan önce(2012) hitler motora sahip(102 ps 8v) bir golf alsaydın, ki en son 36900tl idi sıfırının fiyatı, bugün elini öpene 39-40 bin tl'ye satardın. Üzerinden bir yıl geçmeden bırak zarar etmeyi neredeyse 2000tl kar edebileceğin başka bir araç kolay kolay bulamayabilirsin.

nOxygen' Alıntı:
Üretimden kalkmadan önce(2012) hitler motora sahip(102 ps 8v) bir golf alsaydın, ki en son 36900tl idi sıfırının fiyatı, bugün elini öpene 39-40 bin tl'ye satardın. Üzerinden bir yıl geçmeden bırak zarar etmeyi neredeyse 2000tl kar edebileceğin başka bir araç kolay kolay bulamayabilirsin.

:++:

mescan' Alıntı:
arslanxw' Alıntı:

harika bir alışveriş olmuş sizin için
evet hocam biraz öyle oldu. bunda eşimin payı büyük, arabaya karşı çok titiz. çok düzgün kullanmıştı.

O da araba mı diyeceksiniz belki ama 2010 Kasım'da 2011 model Hyundai Accent Era almıştım BRC tüpüyle beraber 26400 TL'ye. Şimdi satmaya kalksam en az 25000 TL. Madem başlık "En az değer kaybeden "0" araba marka ve modeli sizce hangisi". Bence Hyundai :D

teion' Alıntı:
O da araba mı diyeceksiniz belki ama 2010 Kasım'da 2011 model Hyundai Accent Era almıştım BRC tüpüyle beraber 26400 TL'ye. Şimdi satmaya kalksam en az 25000 TL. Madem başlık "En az değer kaybeden "0" araba marka ve modeli sizce hangisi". Bence Hyundai :D
:++:

Geri