En çok Kullandığımız Chrome UZANTILARI

Kodla Büyü

faruk_inal

Site Gezgini
Chrome uzantılarından(eklenti, extensions) haberiniz vardır, buraya kullanışlı olanları kısaca bahsederek ekleyelim:

Benim şimdilik bahsedeceklerim:
Chrome Gestures - Sürüm: 1.12.0 : Mouse sağ kliği basılı iken mouse hareketlerine görevler verebiliyoruz.

Lite Weather - Sürüm: 0.95.71 : Hızlı ve güzel hava durumu

PrayOnTime - Sürüm: 2.0.3 : Hızlı ve kullanışlı namaz vakitçisi

Downloads - Sürüm: 1 : hızlıca indirilenler penceresini açar

Google Quick Scroll - Sürüm: 1.1.0 : arama sonuş sayfasında hızlıca kriter kelimelerin paragrafını getirir

History Button - Sürüm: 1 : hızlıca geçmiş penceresini açar

Doküman, PDF/PowerPoint Görüntüleyici (Google'dan) - Sürüm: 1.5.6 : Pdf dosyalarının, powerpoint sunumlarının ve diğer belgelerin önizlemelerini Google Doküman Görüntüleyici'de otomatik olarak görüntüler.

Clip to Evernote - Sürüm: 3.0.8.320 : evernote hesabı olanlar için en hızlı çok super not alma uygulaması. :+1:

Xmarks Bookmarks Sync - Sürüm: 0.7.1 : Herden sık kullanılarınıza erişme sitesi Xmarks için hızlı senkronize ve yedek alma sağlayan bir uzantı.

Xmarks Bookmarks Sync: Sıkkullanılanlar listenizi senkronize eder.

Chrome Gestures : Fare hareketleriyle yönetim.

IE Tab : İnternet explorer özellikleri ile sayfayı görüntüler.

Click&Clean : Geçmiş bilgilerinizi otomatik olarak siler.

Google Translate : Otomatik çeviri yardımcısı

choreme yi yeni yeni kullanmaya başladım, hosuma gitti,

fakat bu eklentiler arttıkça bilgisayarı kasıyor gibi, bunda denemedim ama

diğer browserlarda öyle oluyor. bilgiler için tesekkurler.

Adblock: sitelerde yer alan reklamları engelleyebileceğiniz bir uzantı.
Speeddial: Görsel (en) sık kullanılanlar ayarlamanızı sağlar.

Yalnız eklentilerden dolayı chrome yavaşlıyorsa;
Chrome üzerinde sağ tık yapıp kendi görev yöneticisinden hangi uzantının ne kadar ram işlemci ve ağ kaynağı kullandığını görüp kontrol edebilirsiniz.

Handly google shortcuts: sık kullanmak google servislerinin kısayollarını düzenleme erişme uzantısı.

evet chromeun kendi görev yöneticisi ile uzantıların sistemi ne kadar etkilediği görülüp ayarlanabilir.

YouTube Downloader: YouTube sitesinden herhangi bir videoyu bilgisayarına farklı kalitelerde kaydetmeyi sağlayan youtube içinde uyumlu düğme ekler.

faruk_inal' Alıntı:
Chrome uzantılarından(eklenti, extensions) haberiniz vardır, buraya kullanışlı olanları kısaca bahsederek ekleyelim:

Hocam bunun ayarlarında local sound seçtiğiniz zaman se dosyasını nasıl ve nereden alıyor. Bilen varmı acaba bilgisayara yüklü dosyayı nasıl çaldırırız namaz vakitlerinde

enestar' Alıntı:
faruk_inal' Alıntı:

Hocam bunun ayarlarında local sound seçtiğiniz zaman se dosyasını nasıl ve nereden alıyor. Bilen varmı acaba bilgisayara yüklü dosyayı nasıl çaldırırız namaz vakitlerinde

Ben simdi inceledim de (win7) su klasorde athan.m p 3 var denemedim ama istediğiniz ses dosyası aynı isimde kopyalanırsa olacaktır...

C:\Users\............\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ecmoibibafgpjddkflnhgfeifjddhkkh\2.2.0_0

sonucu burada paylaşırsınız.

bilgisayarbilisimnet' Alıntı:
enestar' Alıntı:
faruk_inal' Alıntı:

Ben simdi inceledim de (win7) su klasorde athan.m p 3 var denemedim ama istediğiniz ses dosyası aynı isimde kopyalanırsa olacaktır...

C:\Users\............\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ecmoibibafgpjddkflnhgfeifjddhkkh\2.2.0_0

sonucu burada paylaşırsınız.

dosya ismi ile aratınca buluyor athan.mağlum uzantı. Tekrar teşekkürler.

Ekli dosyalar

• gmail.png
    gmail.png
    15.1 KB · Görüntüleme: 3,838
Re: Chrome Harika Eklentisi (Gmail Checker)

bendede bi harika gelsin hasari o zaman lastpass(şifrelerinizi hatırlamakta zorlanıyosunuz eğer)

Adblock çok kullanışlı reklamlara tam blok yapıyor...

Gerçekten güzel bir eklentiye benziyor deneyelim bakalım. Mozilla Firefox kullanıyordum. Son versiyonu sanki bilgisayarı kasıyormuş gibi geldi.

açıkçası chromun kendi başlı başına harika. yanyana 40 sayfa açsam bile hiç sorun çıkarmıyor, çökmüyor. ie yada firefoxta 5-6 sayfa açıldımı tarayıcı kitleniyor :)

Chrome u keşfettiğimden beri firefox u bıraktım artık. Firefox çok hantal kalıyor bunun yanında.

operayı tek gecerim hocam chrome un dahada gelişmesi lazım bence

Bende FireFox hastasıyım fakat birde Chrome deneyelim dedik. Bu tarayıcıyıda çok sevdim bakalım şimdilik Chrome takılıyoruz.

Hasari :D android direk alıyor . Geç yeni teknolojilere artık .

.Kaf-Kef.' Alıntı:
Hasari :D android direk alıyor . Geç yeni teknolojilere artık .
Krediler ne var ne yok alıyor, elde avuçta birşey kalmıyor. Ben biraz eski teknoloji takılacağım. Androidleri merak ediyorum, denemek için bir tane olsa fena olmazdı. Dostum hem imkanım olsa oyun canavarı bir laptop alırdım. :D

Re: Chrome Harika Eklentisi 2 (Chromed Bird)

mozilla da yok mu acaba güzel bir eklenti

microsoft nerdesin?

Uzun süredir Chromed Bird ile twitliyorum. Takip ve mesaj atma olaylarını oldukça kolaylaştırıyor. Twitter sitesinden yada başka bir program kullanmaktan daha kolay kullanımı. Twitleyen Chrome kullanıcılarına tavsiye ederim. Bu arada siz hala büyükbabanızın tarayıcısını mı kullanıyorsunuz :) Chrome'a geçin rahat edin :D Araya bir de reklam sokalım tam olsun :idea: :mrgreen:

i love ie
her ne kadar ie9 ile fizy, mebbis kullanamıyor olsam da bunun fizy nin ve meb in ayıbı olduğunu savunuyorum :) Buna psikolojide bişi deniyordu hatırlayamadım.

chrome forever diyorum :D Yanlış hesap bağdattan döner diyorum :D

Geri