En iyi Bilgisayar Programcılığı MYO

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar arkadaşlar,
progamcılıkla ilgileniyorum kendi çapımda ama kendi kendine proje geliştirme kendini geliştirme
daha yavaş oluyor. kaliteli bir eğitim veren sağlam öğretim görevlileri olan bir myo da progamcılık okuyayım diyorum.
hem çeşitlik hem de yeni vizyonlar kazanmak açısından.
bu konuda MYO önerileriniz öğretim kadrosu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa
bilgilerini paylaşırlarsa hem benim benim için, hem benim gbi düşünenler için hemde forumu takip eden öğrencilere klavuzluk açısıdan yaralı olacağını düşünüyorum.
teşekkür ediyorum.

yokmu bilgisi olan herkes farklı üniversitelerde okudu. bizim okul sağlam diyen de mi yok

Dokuz Eylül Unv. İMYO
Öğretim Kadrosu Tam
12 yıldır aynı kadro çalışıyor.
Murat Güney (c++,c#,Web programlama)
Murat Ateş (Veritabanı yönetmi, Delphi)
İsmail Düşmez (Flash Animasyon, Visual Basic)
Özer Kestane (Donanım, Ağ, Mikroişlemciler)

Ümit kardeşim, OMÜ BÖTE kesmedi seni herhalde. Hakan hocayla Ufuk hocayı tavsiye etmem.. :puhaha:
Valla benimde özellikle Flash ve Photoshop için sağlam bir eğitim almaya niyetim var. Seminerler falan var ama ya zamanı ya da mekanı uymuyor. Video dersler falan da biraz yetersiz gibi geliyor bana. Az buçuk acemiliğimizi attık sayılır ama tam teşekküllü bir eğitime niyetliyim.

99 imyo(izmir meslek yüksek okulu- 9 eylül) mezunuyum...o zamanlar adından söz ettiriyordu. şimdi nasıl acaba...

sert_hard' Alıntı:
Ümit kardeşim, OMÜ BÖTE kesmedi seni herhalde. Hakan hocayla Ufuk hocayı tavsiye etmem.. :puhaha:
Valla benimde özellikle Flash ve Photoshop için sağlam bir eğitim almaya niyetim var. Seminerler falan var ama ya zamanı ya da mekanı uymuyor. Video dersler falan da biraz yetersiz gibi geliyor bana. Az buçuk acemiliğimizi attık sayılır ama tam teşekküllü bir eğitime niyetliyim.
omü böte fazla geldi serhat o yüzden kendi dişime göre bir yerler bakıyorum :D
Değerli hocalara sahiptik ama arkalarından konuşmayalım
neyse kendine iyi bak kardeş

oraya gelen öğrenciler zaten fakülte kazanamamış seviyede olan öğrenciler. hocalar çok deneyimli bile olsa öğrencilerin çoğuna göre ayak uyduracaklardır ve sizde beklediğiniz gibi bir eğitim göremeyeceksiniz.

zaten benim amacımda programlamayla uğraşan sağlam akademisyenler bulup onlarla projeler geliştirmek,
aslında yeni bakış açıları yeni ortamlar ile farlı alanlara yoğunlaşmak.

bu akademisyenler şu anda yayınlaşmış kitap makale vs herhangi çalışmaları varmı hocam

yorum yapan arkadaşların dediği gibi myo'ların durumu içler acısı. meslek lisesindeki en kötü öğrenciler sınavsız geçiş ile bilgisayar programcılığını kazanıyor. öğretim görevlilerinin durumu da ortada. torpille girdikleri için büyük çoğunluğuk alanında yetersiz. doğru düzgün derse girerler mi, o bile muallakta... adama bakıyorsun birçok programlama dilinden bir haber ya da kpss'yi kazanamamış, bir bakıyorsun myo'da öğretim görevlisi :)
kısacası kendini geliştirmek için bilgisayar ile ilgili bir bölüm okuman şart değil, c# ile ilgileniyorsan microsoft'un sertifikalarını, php ile ilgileniyorsan zend'in sertifikalarını al daha iyi. internette çok güzel eğitim setleri ve kitaplar satılıyor ayrıca. şirketlere dışarıdan proje geliştirebilirsin...

uçak gövde motor bakım yer hizmetleri gemi zabitliği okuyun ilerde 3-4 milyar maaş almazsanız gelin tükürün bana

program yazmak tek başına tat vermiyor. üniversitede samimi olduğunuz arkadaşlarınızla ortaya bişeyler çıkarmak tat veriyordu. ama tek başına insan bişey yapmak istemiyor. uçuk bir düşünce ama o kadar kahvehane, lokaller var şöyle bilgisayar programlama ile uğraşanların buluştuğu bir ortam olsa ortak bişeyler ortaya konup bilgiler paylaşılsa, acaba gelecekte böyle bişey olabilir mi?

Geri