EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!-ANKET?

Kodla Büyü

Olmak yada olmamak Eylemi

• Hayır ben yokum

Oy: 16 7.7%
  • Yeter artık bende varım

Oy: 191 92.3%

• Kullanılan toplam oy
    207
Re: EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!

acer50' Alıntı:
elimizde meb ile ilgili ne kadar site varsa kapatalım, okullar hem ler, il ve ilçe mem leri kapatalım, soranlara server hatası deriz, en azından başlangıç olur.
Kesinlikle katılıyorum. :alkis: :alkis:

osiris' Alıntı:
duygusuz' Alıntı:
onların kafası güsel , neyin kafasındalar anlamadım, iki eyleme de çağırdık, ortada kimse yok, çok önemli proceleri ödevleri vardır yavrucakların,

Ankara üniversitesi katıldı...

ben sizi anlayamadım.PArdon???Ben Ankarada görev yapan bir BT öğretmeniyim 22 Ekim BT öğretmenleri eylemini ÖZGÜR,BEN(PINAR) ve FUNDA adlı 3 arkadaş planladık.Ve gerek sendika bğlantılırını gerek pankart afiş hepsini ellerimizle hazırladık.Sonrada Ankaradaki tüm BÖTE lerle görüşmeye gittik.Ve bu eylemin var olmasını sağlayanların en az yarısı hacettepe BÖTE lilerdi.Çünkü 2-3 yıldır bana bu üniverseteden stajer geldiği ve bu bölümde asistan arkadaşlarımız olduğu için Büyük bi katılım sağladık,İl dışından 5-10 arkadaş geldi iletişime geçebildiklerimizle eylem günü sabah ilgili sendikada buluştuk.Ankara üniversitesinden ancak hafta içi ziyaretimizde ders çıkışı yakaladığımız bi kaç öğrenciye söyledik ve Bölüm başkanı Prof.Hafize KESER le haber yolladık ama katılım az oldu.Odtü keza onların daha az umrunda Gazinin Bölüm başkanıyla görüştüğümüzde eylem daha sonraki aşama dedi ve bu konuda cok desteklemedi.Çünkü bu şekilde hak aramak gibi bir zihniyetleri yok öğrenci profili gereği.Ama Hacettepe üni olmasaydı bizim eylem yatacaktı.

Şimdi şunu söylemek istiyorum!İşinin başında uygulamalardan zarar gören kazığın en büyüğünü yiyen BT öğretmeni bizler oturacak da üniversiteli umutsuz atanmayı artık düşünmeyen ve formatörlük gibi bi dertleri olmayan, yollarını coktan başka yönlere çevirmiş üniversite öğrencilerinden mi medet umacaksınız.Onların sırtından eylem planlamaya kalkışmak insanın kkendi korkaklığından acizliğinden başka bişey deil.Çünkü sürekli onlarla muhattabım ve Böte den bekledikleri hiçbir şey yok ÇÜNKÜ,...Ve yolun daha basındalar hayatlarını yönlendirebilrler.Ama bu zavallı yerinde oturan izinli hafta sonu eylemine bile gelmeyen korkak BT cilere söylüyorum.2 haftadır 2 kez resmen grev yaptık korkmayın meydanlarda gidip bağırmak gaza jopa suya maruz kalmak artık çook normal ki BT öğretmenleri eylemlerinde hiç böyle bir şey olmaz aklınızdan bile geçirmeyin.KAtıldığım enn efendi hareketsiz eylemlerdi..,Korkmayın bunlardan.Azcık cesur olun.Hakkınıza edilen tecavüzden ZEVK ALMADIĞINIZI göstermenin başka yolıu yok.Ha zevk alıp susanlar yok mu var,Mesleğinden hayatından hiçbir beklentisi olmayanlar yok mu var.O onların derdidir.Susa susa bu hale geldik işte.Bi önceki eyleme buyurup gelseydiniz 150 kişiyle değilde 1500 kişiyle yapsaydık eylemi milletin farkındalığını nasılda değiştirirdik.ŞİMDİ kendi derdini Başkasının sırtından değilde kendi mücadelesini vererek çözmeyi öğrensin gariban BT ciler.Üniversitelerden gerekli desteği yine alırız isterlerse...Bu bakanın hiç bişeyinden de korkmayın Çüünkü ne dediyse tersini yaptı,Ara atama yapmicam dedi yaptı.Eş özrü yapmicam dedi şubatta aralıkta yaptı.Söylediği her kati cümleyi çiğnemiş bi adam.Oturmak yerine tepkimizi binlerce kişiyle gösterelim de bkın neler olacak.Ama 22 ekim eyleminde verdiğimiz mücadeleyi ve oradaki yalnızlığımızı 3kişiyle günlerce nasıl koşturup mücadele ettiğmizi okul okul gezip yalvardığımı hatırladıkça ben bile bu zümreyle HAK kazanılacağından şüpheliyim.Yapılan her eyleme katılacam.KAtılmamayı beceremem Çünkü.Planlayan arkadaşlarada kolaylıklar dilerim.Hala elimde bir sürü döviz var onlarıda getirirm.Sloganlarıda paylaşırım.Buyrun bakalım KOLAY GELSİN...Nerde olursa EYLEM bende orda olacağım.

Sayın Pınar Hocam, iletinizi okudum. Önceki iletilerimde de belirttiğim gibi hergün bu siteye giremeyen çoğunluktaki meslektaşlarımdan biriyim. Mesleğimiz bilişim ama çeşitli sebeplerle giremiyoruz ve de bazen girmek istemiyoruz. Asparagaz mesajlar bilgiler yayani hergün bir hevesle işe başlayan arkadaşlarımızın heveslerini mesajları ile sabote etmeye çalışan, vazgeçirme yanlısı olan arkadaşların mesajlarını okumaktansa, olumsuz bir haber alarak güne başlamaktansa girmek dahiistemiyorum çoğu kez ben de bu siteye. Ama sizin gibi değerli arkadaşlarımızın, dava arkadaşlarımızın, kıymetli arkadaşlarım var oldukça da asla ümit kesmeyeceğim. İletişim kurmak önemli, herşeyden önemlisi de düzgün ve doğru iletişim kurabilmek. Kimse kimseyi zorla bir yere getiremez, getirmemeli de. Kimse kimseyi bu nedenle zorlayamaz. Unutmayalım ki formatörlüğü nimet olarak gören farklı branşlardaki arkadaşlarımız formatörlük kalkmasın endişesi ile olumsuz ortam ve eylem kırıcı etkinlikler yürütüyor olabilir. Hatta sırf menfaatleri gereği ek ders derdinde olan kendi branşımızdaki arkadaşlarımız da bilerek ya da bilmeyerek bu olumsuz duruma katkıda bulunuyor da olabilir. Ve de beki de bu durumdaki kişilerin sayısı çoğunlukta da olabilir. Ama biz hak sahipleri hakkımızı aramak için yolumuzdan dönmeyeceğiz. Bu bir hak arama savaşıdır. Ve savaşlar sayı ile kazanılmaz. Bizim inancımız yüksek davaya bağlılığımız tam. Yasal eylemler planladığımız sürece de benim zümreme inancım çok. Neden gelmesinler ki hem. Yeter ki yasal bir eylem planlayalım. Dernek yetkilisi arkadaşlarımız da eğitim komisyonunda bizi destekleyen milletvekilleri ile hocalarımız ile el ele üniversite, vekil, aileleri, öğrencilerle hep beraber el ele bir eylem. Neden sadece biz yürüyelim ki. Tüm taraflar hep birlikte bir tek amaç için yürüyelim. Öncelikli amacımız Bilişim dersleri zorunlu olarak ilk ve ortaöğretim programlarına geçsin değil mi? Bu amaç gerçekleşsin norm sorunu da kalmaz, formatörlük derdi de, atanma sorunu da. Pınar hocam sizin gibi değerli bir meslektaşım olduğu için de onur duydum. iyi ki varsınız ve de iyi ki bizimlesiniz.

Re: EN KİTLESEL EYLEMİN ZAMANIDIR!

acer50' Alıntı:
elimizde meb ile ilgili ne kadar site varsa kapatalım, okullar hem ler, il ve ilçe mem leri kapatalım, soranlara server hatası deriz, en azından başlangıç olur.

bence güzel fikir, beden eğitimciler de spor turnuvallarına katılmamışlardı eylem olarak, baya da ses getirdi. biz de sitelerin hepsini kapatalım, hatta buradan kapatılan sitelerin sayısını bile sayabiliriz.

İLK OLARAK BU EYLEMİ BAKANLIK BİLGİ EDİNME YE, MAİL BOMBARDIMANIYLA BAŞLATMALI VE BİZDE BURADAYIZ DEDİKTEN HEMEN SONRA. BİNLERCE BÖTE VE BİLGİSAYAR ÖĞREMENLERİNİN KATILIMIYLA ÇOK CİDDİ, İYİ SES GETİRECEK BİR EYLEM YAPMALIYIZ.

SONUÇ;
TÜM KALBİMLE , TÜM VARLIĞIMLA, GELECEĞİMİZ İÇİN TEK VÜCUT OLACAĞIMIZ ANI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.
TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGILAR...

ZerolS' Alıntı:
İLK OLARAK BU EYLEMİ BAKANLIK BİLGİ EDİNME YE, MAİL BOMBARDIMANIYLA BAŞLATMALI VE BİZDE BURADAYIZ DEDİKTEN HEMEN SONRA. BİNLERCE BÖTE VE BİLGİSAYAR ÖĞREMENLERİNİN KATILIMIYLA ÇOK CİDDİ, İYİ SES GETİRECEK BİR EYLEM YAPMALIYIZ.

SONUÇ;
TÜM KALBİMLE , TÜM VARLIĞIMLA, GELECEĞİMİZ İÇİN TEK VÜCUT OLACAĞIMIZ ANI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.
TÜM ARKADAŞLARIMA SAYGILAR...
netleşsinde hocam,ama iyi öneri :+1:

sitelerin kapatılması güzel bir olay olabilir. index e de güzel bir yazı yazarsak. sesimizi de duyurmuş oluruz.
eylem zamanını bekliyorum. Eskişehirde tanıdık tanımadık tüm arkadaşlarla irtibata geçmek isterim. yeterki katılımı artırabilelim.

designbote' Alıntı:
sitelerin kapatılması güzel bir olay olabilir. index e de güzel bir yazı yazarsak. sesimizi de duyurmuş oluruz.
eylem zamanını bekliyorum. Eskişehirde tanıdık tanımadık tüm arkadaşlarla irtibata geçmek isterim. yeterki katılımı artırabilelim.
:alkis:

Arkadaşlar burada hangi paylaşımı yaparsanız yapın ne diliniz nede duygularınız ortak. Amacınız eyleme gelmeyen zümrelerimizide eyleme katmak yada birlik olmazsa.Sen şurada neden yoktun, Şu sendikalı arkadaşlar bu duruma gelmemiz sizin suçunuz. Siz şu şendikayı yetkili yaptınız.Yada Şu siyasi partiye oy verenler şimdi içiniz rahat mı? Bakın ne hallere geldik gibi AYRIMCI ve eleştirel yazıları bir kenara bırakalım da mesleğimizde buluşalım.Ortak duygu ve dilde buluşalım. Bu mücadelede birşeyler yapmış olmanız.İnsanların birşeyler yapmasını engellemesin.Bizler eğitimciyiz.Yapıcı olun Lütfen.

Önceki eylemlere gelmesen de, gitmemiş olsakta. Sendikanız veya siyasi görüşünüz ne olursa olsun.Yazılan olumsuz eleştiriler, mücadele ve hak arayışımızı gölgede bırakmasın.Olumsuz ve eleştirel cümleler yerine YAPICI olalım. Ortak Dil ve Duyguda, Mesleğimizde Buluşalım. Saygılarımla...

eylem tarihi netleşsin ben rapor alırım; gerekirse izinsiz bir gün okula gitmem ama her türlü gelirim.... diyarbakır silvan daki arkadaşlar ile birlikte geliriz ; şimdi mücadele etmesek sistem yenilendikten sonra yapacağımız tek şey kaderimize ağlamak ve pişmanlıklar olacak...

Pardon hocam, ben yanlış hatırlamışım. Öğrenci arkadaşlarla sohbet etmiştik, demek can kulağıyla dinlememişim :oops:

Bu arada il dışından tanıdığım öğrencilerle de haberleşiyorum eyleme gelmeleri için. Ama onlar zaten başka bölümlere ya da ygsye yönelmiş durumlar...

designbote' Alıntı:

1) Önce sitelerinize google analytics kodu ekleyin. Sitenizin tıklanma ortalamasını kontrol edin. Eğer tıklanmıyorsa sitelere yazı eklemenin pek anlamı yok.

2) Mail bombardımanının hiç anlamı yok. Mail atacaksak zaten 10-15 mb dosyaları ekleyim kotalarını ve serverı zor durumda bırakacak bir mail atmamız lazım.

3) Sanal ortamda yapılan eylemlerin hiç bir anlamı yok. Okan BAYÜLGEN buna değinmişti. Saman alevi gibi yanıp sönüyor.Çok çabuk tükeniyor. Önemli olan bedenen bakanlığın önünde kalabalık oluşturmak...

brahif_06' Alıntı:
eylem tarihi netleşsin ben rapor alırım; gerekirse izinsiz bir gün okula gitmem ama her türlü gelirim.... diyarbakır silvan daki arkadaşlar ile birlikte geliriz ; şimdi mücadele etmesek sistem yenilendikten sonra yapacağımız tek şey kaderimize ağlamak ve pişmanlıklar olacak...
:++:

myscream' Alıntı:
Arkadaşlar burada hangi paylaşımı yaparsanız yapın ne diliniz nede duygularınız ortak. Amacınız eyleme gelmeyen zümrelerimizide eyleme katmak yada birlik olmazsa.Sen şurada neden yoktun, Şu sendikalı arkadaşlar bu duruma gelmemiz sizin suçunuz. Siz şu şendikayı yetkili yaptınız.Yada Şu siyasi partiye oy verenler şimdi içiniz rahat mı? Bakın ne hallere geldik gibi AYRIMCI ve eleştirel yazıları bir kenara bırakalım da mesleğimizde buluşalım.Ortak duygu ve dilde buluşalım. Bu mücadelede birşeyler yapmış olmanız.İnsanların birşeyler yapmasını engellemesin.Bizler eğitimciyiz.Yapıcı olun Lütfen.

Önceki eylemlere gelmesen de, gitmemiş olsakta. Sendikanız veya siyasi görüşünüz ne olursa olsun.Yazılan olumsuz eleştiriler, mücadele ve hak arayışımızı gölgede bırakmasın.Olumsuz ve eleştirel cümleler yerine YAPICI olalım. Ortak Dil ve Duyguda, Mesleğimizde Buluşalım. Saygılarımla...
:++:

Hocam ne yaparsak yapalım faydası yok. ben de hep bu böyle olmaz bişey yapmak gerek diyodum ama en son 4+4+4 eylemine katıldım sonuç ortada. Yapacak bişey yok. umutsuz ve mutsuz okula gidip geliyorum. arge toplantılarında sıkıntımı dile getirdim ama destek çıkan bir tane bile bt öğretmeni olmadı. Bi çok insan durumdan rahatsız değil. biz de ya bu deveyi güdücez ya da ...

eylem_06231' Alıntı:
Hocam ne yaparsak yapalım faydası yok. ben de hep bu böyle olmaz bişey yapmak gerek diyodum ama en son 4+4+4 eylemine katıldım sonuç ortada. Yapacak bişey yok. umutsuz ve mutsuz okula gidip geliyorum. arge toplantılarında sıkıntımı dile getirdim ama destek çıkan bir tane bile bt öğretmeni olmadı. Bi çok insan durumdan rahatsız değil. biz de ya bu deveyi güdücez ya da ...

Hocam yaptıkların kendin için değil hepimiz için.Teşekkürü borç biliyorum.Böteli olarak 3 yıldır meslek lisesindeyim. İlköğretimde değilim, formatörde olmadım bu konuda sıkıntılarım yok fakat birgün olacak. Böteli olmanın sıkıntılarını hep beraber yaşayacağız,yaşıyoruzda. Bu konuda yapılan hertürlü destek taktir edilmelidir.Saygılarımı sunuyorum.

:D hayır dedim ben! organize olunamıyo sadece forumla kısıtlı kalınmamalı bence tv kanallarından randevu alınmalı ve orada bu konu dile getirilmeli!(atanamamış veya öğrenci değil gerçek bir bt öğretmeni ki en az 5 yıllık + sendika yetkilisi olmalı) aksi takdirde eylemden hiçbirşey çıkmaz bt ci olarak bilişim teknolojisi çağında eylemde neymiş? bilişim teknolojilerini kullanmalıyız! (Eğitim-Sen KESK 40.000 kişiyle 4+4+4' ü protesto etti hangi kanalda kaç sn gösterdiler eylem bitmiştir! Biraz renkli su-Biraz gaz-bi kaçta cop olacağı budur! uyanın..!)

Demhar' Alıntı:
:D hayır dedim ben! organize olunamıyo sadece forumla kısıtlı kalınmamalı bence tv kanallarından randevu alınmalı ve orada bu konu dile getirilmeli!(atanamamış veya öğrenci değil gerçek bir bt öğretmeni ki en az 5 yıllık + sendika yetkilisi olmalı) aksi takdirde eylemden hiçbirşey çıkmaz bt ci olarak bilişim teknolojisi çağında eylemde neymiş? bilişim teknolojilerini kullanmalıyız! (Eğitim-Sen KESK 40.000 kişiyle 4+4+4' ü protesto etti hangi kanalda kaç sn gösterdiler eylem bitmiştir! Biraz renkli su-Biraz gaz-bi kaçta cop olacağı budur! uyanın..!)
:(

Anlaşılan herkes eylemin yapılması konusunda hem fikir...
Eylemin yapılma tarihi ve eylemi kimin organize edeceği belirsiz.
Kesinlikle derdimizi bakanlığa anlatmalıyız, yoksa gerçekten çok büyük sorunlar çekeceğiz.
-Fatih projesi sonrası görev yükü,
-Formatör çalışma saatleri,
-Görev tanımındaki belirsizlikler,
-Norm kadro sorunu,
-1 saatlik seçmeli dersin getirdiği şaklabanlıklar,
-Bilgisayar laboratuarlarının yenilenmemesinden doğan sorunlar,
-Radyasyon ve tozlu pis laboratuar ortamının getirdiği sağlık sorunları,
Bunlar sadece şimdi aklıma gelenler.
Biz derdimizi anlatmaz isek kim bizim derdimizi anlayacak ve çözüm getirecek !
Derneğimizden eylemin zamanını ve bildirisini hazırlamasını tüm arkadaşlarımızın da katılımını bekliyoruz.
(Hepimiz ilçe zümre arkadaşlarımızla iletişime geçersek katılım sorununuda ortadan kaldırmış oluruz.)
Not:Bartez arkadaşımıza ve diğer konunun üzerine düşen arkadaşlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

özgür' Alıntı:
Anlaşılan herkes eylemin yapılması konusunda hem fikir...
Eylemin yapılma tarihi ve eylemi kimin organize edeceği belirsiz.
Kesinlikle derdimizi bakanlığa anlatmalıyız, yoksa gerçekten çok büyük sorunlar çekeceğiz.
-Fatih projesi sonrası görev yükü,
-Formatör çalışma saatleri,
-Görev tanımındaki belirsizlikler,
-Norm kadro sorunu,
-1 saatlik seçmeli dersin getirdiği şaklabanlıklar,
-Bilgisayar laboratuarlarının yenilenmemesinden doğan sorunlar,
-Radyasyon ve tozlu pis laboratuar ortamının getirdiği sağlık sorunları,
Bunlar sadece şimdi aklıma gelenler.
Biz derdimizi anlatmaz isek kim bizim derdimizi anlayacak ve çözüm getirecek !
Derneğimizden eylemin zamanını ve bildirisini hazırlamasını tüm arkadaşlarımızın da katılımını bekliyoruz.
(Hepimiz ilçe zümre arkadaşlarımızla iletişime geçersek katılım sorununuda ortadan kaldırmış oluruz.)
Not:Bartez arkadaşımıza ve diğer konunun üzerine düşen arkadaşlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Sağolun özgür bey :+1:

Liseyi geçen yıl bitiren Boydak Holding'in patronu Hacı Boydak'a göre, eğitim sisteminde revizyon şart. Boydak, bilgisayar veİngilizce gibi günlük hayatta sık kullanılan derslere ağırlık verilmesini istiyor.
53 yaşında liseyi bitirip 54 yaşında üniversiteye başlayan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, 4+4+4 eğitim sistemine yapılan itirazları anlamadığını söylüyor. Geçen yıl liseyi bitirdiğini hatırlatan Boydak, "3,5 yıllık eğitim süresince 170 kredi ders aldım. Bunun 40 saati edebiyat ama sadece 4 saati bilgisayar dersiydi. Mevcut eğitim sisteminin revize edilmesi gerekir." dedi. Boydak, "Müfredatta bazı derslerin saatinin fazla, bilgisayar gibi pratikte kullanılacak derslerin saati ise az. Eğitim müfredatı, gerçek iş hayatının gerekliliklerine karşılık vermeli. Bilgisayar ve İngilizce gibi günlük hayatta çok sık kullanılan derslere daha fazla ağırlık verilmesi gerekir. Milletvekillerimizin bu konuda çalışma yapmalarını ve müfredatı iş hayatının gerekliliklerine göre düzenlemelerini arzu ederim." diye konuştu.
Gazeteden alıntı yaptım.Adam ne güzel açıklamış..Biz hala anlatamadık bu durumu.

zesues' Alıntı:
Liseyi geçen yıl bitiren Boydak Holding'in patronu Hacı Boydak'a göre, eğitim sisteminde revizyon şart. Boydak, bilgisayar veİngilizce gibi günlük hayatta sık kullanılan derslere ağırlık verilmesini istiyor.
53 yaşında liseyi bitirip 54 yaşında üniversiteye başlayan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, 4+4+4 eğitim sistemine yapılan itirazları anlamadığını söylüyor. Geçen yıl liseyi bitirdiğini hatırlatan Boydak, "3,5 yıllık eğitim süresince 170 kredi ders aldım. Bunun 40 saati edebiyat ama sadece 4 saati bilgisayar dersiydi. Mevcut eğitim sisteminin revize edilmesi gerekir." dedi. Boydak, "Müfredatta bazı derslerin saatinin fazla, bilgisayar gibi pratikte kullanılacak derslerin saati ise az. Eğitim müfredatı, gerçek iş hayatının gerekliliklerine karşılık vermeli. Bilgisayar ve İngilizce gibi günlük hayatta çok sık kullanılan derslere daha fazla ağırlık verilmesi gerekir. Milletvekillerimizin bu konuda çalışma yapmalarını ve müfredatı iş hayatının gerekliliklerine göre düzenlemelerini arzu ederim." diye konuştu.
Gazeteden alıntı yaptım.Adam ne güzel açıklamış..Biz hala anlatamadık bu durumu.
Yok mu Talim Terbiye de şöyle kafası çalışan bir adam.

fiziksel eylem yapacağımız aynı gün, kurumların web sitelerini kapatalım, ardından dünyada bilişim teknolojileri dersi konusunda ne gibi çalışmalar var bunları da takip etmek lazım bence...

10 günde 105 kişi hiç fena değil. Üniversiteler de aktifleştirilmeli ama.

Geri