en ucuz lazer yazıcı, pantum ?

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Ev kullanımı için birçok arkadaş pantum yazıcıyı soruyor, markalı olanlara göre çok ucuz ama toner maliyeti yüksek geldi.
Örneğin
pantum 2500 modeli 340 tl civarı ama toner tozu internette 100 tl, toneri 250 tl den başlıyor.
hp 1005 modeli 700 tl civarı , muadil toneri 30 tl den başlıyor.. toz alınırsa daha düşük..

en düşük lazer yazıclar 600 tlden başlıyor..

İlk maliyet düşük ama sarf malzemesi çok pahalı,
Az kullanan biri için farketmiyor da çok kullananlar için çok maliyetli gibi geldi.

Kullanan yada bilgisi olan var mı?

Piyasada ev kullanımı için en uygun lazer yazıcıyı arıyorum.

HP 1005 modelini tam 10 yıldır kullanıyorum. Nazar değmesin :) Bittikçe toner dolduruyorum 40 TL civarına, 400 sayfa civarı çıktı alıyorum. Öneririm.

Ev için o kadar parayı verdikten sonra https://www.bitmeyenkartus.com.tr/u...pixma-g1410-yazici-ve-bitmeyen-kartus-sistemi
610 tl ye renkli mi almak mantıklı?

Pantum için ucuz dolum yöntemi olsa güzel olurdu? 4. Dolumdan sonra diğerlerinden pahalıya geliyor. Muadil toner işi ise tam bir facia. Toner dolumu yapanlar kaça dolduruyor bilen var mı?
Malesef Mürekkepli yazıcıları sık kullanmadığınız zaman mürekkep yazıcı kafasında kuruyup yazıcıyı kullanılmaz hale getiriyor. Tercih yaparken bunu da göz önünde bulundurun

Pantum yazıcılarınların dolum maliyetleri veya muadil tonerleri ile ilgili bir gelişme var mı? Ayrıca sanırım tonerleri çipli.

Arkadaşlar Pantum yazıcılara yaklaşmayın yanarsınız. Dolum ve çip sıkıntsı ile bir yzıcı masrafı daha yaparsınız. HP'den şamayın. Yağmurda kaçarken doluya tutulmayın. Tonerci tanıdık aman PAntum almayın diyor.

Siyah beyaz lazer için brother da p/f oranı iyidir. Brother hl-1211w bir tonerle yaklaşık 5000 sayfa alınıyor ve orjinal toneri de ucuzdur. Baskı kalitesi ise çok iyi. Renkli lazer de ise HP genel olarak iyidir. Eğer çok fazla siyah beyaz çıktı alıyorsanız ikinci el cihazlara da bakabilirsiniz. Hp1018-1020 serisi 400-500 lira civarında. Yine benzer bir yazıcı Xerox 3117 de bunlardan biridir.

@powersuply Hocam Brother hl-1211w yazıcı, Brother TN-1040 toner kullanıyor. Siz 5000 sayfa demişsiniz doğru mu yoksa yazım hatası mı? Webten baktığımda 1000-1500 sayfa yazıyor.

@powersuply Hocam Brother hl-1211w yazıcı, Brother TN-1040 toner kullanıyor. Siz 5000 sayfa demişsiniz doğru mu yoksa yazım hatası mı? Webten baktığımda 1000-1500 sayfa yazıyor.

Mekanik reset var bu modelde hocam. Aslında toner bitmiyor resetlemek gerekiyor. Bitince silikleşiyor zaten hemen anlıyorsunuz. Ayrıca bu rakam benim rekorum 4700 sayfanın üzerindeydi. 5000 bini yuvarlama yazdım ama tabii % 4-5 lik bir sayfa yoğunluyla bu elde edilmiş bir rakam bu. Doldur boşalt yapıyorum sürekli. Aşağıdaki topicte konuyla ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/brother-hl-1211w-wi-fi-laser-yazici-hakkinda-hersey--114090889

Baldızım brother renkli lazer aldı 4030cn idi yanlış değilsem. Orjinal toneri bitti gittik doldurmaya orjinalinde resetleme çarkı yok şunu alınca doldurulur ve resetlenir. Çip yok demişti firma. Hakikaten öyleymiş. Yıllardır kullanıyor memnun. Bende renkli lazer alacaktım arkadaşım tanklı önerdi. Hp 415 wireless aldım. İyiki almışım. Çok sayıda çıktı aldım, fotoğraf kağıdına en iyi kalite 10 kada baskı aldım hala tankları az eksildi. 12.000 sayfa çıktı diyor tanıtımında. Versin 7000 versin. Şu an gayet iyi şükür. İyiki almışım. Ben wireless olsun diye bu modeli aldım. 115,315 te aynı yazıcı wireless yok sadece. Tavsiye ederim. 1018 lazer yazıcı vardı onu da sattım 12 yılın ardından. :)

Brother HL-3040CN
Aldığı yazıcı ama eskidi artık piyasada yok. 900civarında iken nasıl denk geldiyse n11 de 400 küsür denk getirmişti. O an ihtiyacım olsa bende alırdım.

Brother yazıcılar full toner geliyordu hala öyle mi bilmem. Diğerleri gibi demo toner değildi.

Son düzenleme:
bitmeyen kartuşlu hp marka bir yazıcı almıştım. renkli wifi fotokopi tarayıcı faks tüm özellikleri vardı . ilk zamanlar iyiydi ama bir süre kullanmadım sonra da mürekkep tıkandı tamir olmadı öylece çöpün kenarına bıraktım hala içim acır.
Hocam bitmeyen kartuşta en iyisi Epson. L210 da var bende yıllardır kartuş degistirmedim. Tıkanıklık olmasa bile kartuş açıcı sıvı ile 3 ayda bir düzenli olarak kartuşları temizlerim. Mümkün olduğunca kalorifer ve cam önü olmayacak serin bir yerde muhafaza ederim. Bugüne kadar beni hiç üzmedi.

bitmeyen kartuşlu hp marka bir yazıcı almıştım. renkli wifi fotokopi tarayıcı faks tüm özellikleri vardı . ilk zamanlar iyiydi ama bir süre kullanmadım sonra da mürekkep tıkandı tamir olmadı öylece çöpün kenarına bıraktım hala içim acır.
yenilerin mürekkepleri çabuk donmuyor diyorlar artı haftada 8-10 sayfa çıktı almayı tavsiye ediyorlar. benim oğlanın ödevleri için sürekli çıktı alıyorum. kızım var o da boyama için istiyor arada. hiç olmadı ben bir şeyler basıyorum. mesela bakıyorum basmaya değer fotoğraf varsa basıyorum albüme koyuyorum.

Hocam bitmeyen kartuşta en iyisi Epson. L210 da var bende yıllardır kartuş degistirmedim. Tıkanıklık olmasa bile kartuş açıcı sıvı ile 3 ayda bir düzenli olarak kartuşları temizlerim. Mümkün olduğunca kalorifer ve cam önü olmayacak serin bir yerde muhafaza ederim. Bugüne kadar beni hiç üzmedi.
sizin epsonlar felan benim kullandığımın torunu sayılır.Belki de teknolojisi gelişmiştir. ben 2014 yılında almıştım bahsettiğim hp yazıcıyı sonradan monte edilen tanklar felan vardı.epson gibi markalar fabrika çıkışlı tanklı cihazlar yaptı.belki de artık güzel çalışıyordur bilemiyorum

Geri