Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

En uygun ev kredisi?

Konu, 'BBNET Ekonomi Forumu' kısmında hasari tarafından paylaşıldı.

1. prentice

prentice Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam 3 hafta önce kredi kullandım. Vakıf banktan. Exper ve dask dışında masraf istemediler. Oda 1100 TL tuttu. Oran olarak ta 1,11

2. msygn

msygn Site Gezgini

Hocam ne kadar aylık taksit ve miktar nedir?

3. AlperSevimli

AlperSevimli Site Gezgini

Hassasiyetiniz varsa kuveyttürk tavsiye ederim. En son 1.19 dan veriyordu. Belki daha da düşebilirler

4. msygn

msygn Site Gezgini

teşekkürleer hocam kuveyttürkün burda şübesi.

5. misina

misina Site Gezgini

İcbc şunesi varsa ilinizde oran 1,07

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. o şubeyi internetten gördüm, tesadüfen izmirde şubesini de gördüm...
    neden bu kadar düşük oranda veriyor??
    internet sitesinde 1.05 yazdı. demek ki şubeye gitsek 1'e doğru çekecek.

7. walterreyiz

walterreyiz Aktif Üye

8. infectedTR

infectedTR Üye

mart ayında ziraatten 1.11 oranında 200bin x 72 ay çektim 4050 ödemeli.. ev tapuda 220bin.. eksper 330 yazdı

9. 4050 aylık ödeme fazla değil mi? eşin de öğretmen mi hocam?

10. bomax01

bomax01 Süper Üye Süper Üye

Allah yardımcımız olsun.

11. birolgenc

birolgenc Seçkin Üye Seçkin Üye

Oranın hiç bi önemi yok hocam kredi çekerken yıllık maliyet oranı daha önemlidir.
    yani toplam ödeyeceğiniz miktarın içine masrafları daskı hayat sigortasınıda ekleyerek karşılaştırma yapın . Öyleki bazen 1.05 oranlı bir kredinin toplam ödemesi 1.10 oranlı kredinin toplam ödemesinden daha fazla olabilmekte... ben temmuz ayında iş bankasından 0.95 oran ile çekmiştim toplam maliyette ve aylık ödemelerde diğer bi ok bankadan daha uyguna gelmişti...

12. misina

misina Site Gezgini

Şubede indirim yapmıyorlar(ben yaptıramadım). sadece hesapkurdu.com la anlaşmaları var oradan başvurup şubeye gidiyorsunuz kredinizi kullanıyorsunuz. ben kullandım. bu banka nın diğerlerinden düşük olmasının nedeni türkiyeye yeni geldi eski Tekstilbankı satın almışlar. Bir çin bankası ve dünyanın en büyük bankasıymış, kampanya yapıyor sanırım. çok araştırdım. masraslarla beraber diğer bankalarla arasında çok fark var. 5 yıl için bile 20-25 binliraya kadar fark olan bankalar var, tabi çekeceğiniz miktara göre.
    Hersapkurdu.com da karşılaştırma yapabilirsiniz. Ha şunu da söyleyeyim kredi vermeden önce çok ince eleyip sık dokuyorlar.

13. arkadaşlar bugün ilk evimi aldım çok şükür
    kredi araştıranlar için yazayım, şu an için en uygun ziraat bankası. 10 yıla kadar 0.88 oranla kredi veriyor.
    merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

14. Bote Hakan

Bote Hakan Süper Üye Süper Üye

hocam teker teker sordutma sana zahmet neler yaşadın nelerle karşılaştın kaç yıllığına çektin kaçla çektin masraflar vs vs işte bizde niyetlendik kısmet olursa inşallah bulursak evi...

15. darkprog

darkprog Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam sıze zahmet bıraz acar mısınız

16. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hayırlı olsun. :)

17. evi seçtikten sonra tapu fotokopisini aldım sahibinden
    kredi araştırması yaptım, en uygun ziraat çıktı 0.88 oranla 7 yıllık 180.000 çektim, toplamda geri ödeme 254.000 yaklaşık.
    masraflar toplamda 2900 , aylık ödeme 3040
    ziraat oranı iyi olduğu için BES, kredi kartı ve 2 otomatik ödemeyi zorunlu tuttu, (60 gün içerisinde BES'ten vazgeçebiliyorrsunuz)
    kredi başvurusunda son 6 ay maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve tapu fotokopisi lazım
    eş kefaleti olursa aynı belgeler eş için de gerekli
    banka sicilim temiz olduğu için 3 gün içerisinde kredi başvurusu onaylandı, bütün işlemler yapılıp belgeler düzenlendi
    satıcı ilgili tapu müdürlüğünden online randevu alacak, o saatte gidip gerekli belgeleri vereceksiniz . belgeleriniz sisteme girildikten sonra telefonlara mesaj geliyor. bir kaç saat sonra öğle sonrası için 2. randevu veriyorlar sms ile (tapu müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişir) . 2. randevudan önce %4 tapu harcını (genelde alıcı hepsini ödüyor) ve döner sermaye ücretini (436 tl) ödemeniz gerekiyor. ayrıca bankanın atadığı avukatı arayıp 2. randevu için tapu müdürlüğünde buluşuyorsunuz. 10 dakikada işlemlerinizi hallediyorlar. tapu satışından sonra bankaya gidip para transferini sağlıyorsunuz
    burada dikkat etmeniz gereken konutun değerini kredi miktarından az göstermemelisiniz. ayrıca tapuyu , tapu müdürlüğünden ve belediyeden sorgularsanız çok iyi olur

18. teşekkürler =)

19. Bote Hakan

Bote Hakan Süper Üye Süper Üye

çok sağolasın hocam ellerine sağlık

20. önemli değil =)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal