Endüstri meslek leri nasıl bilirsiniz ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir böte li olarak endüstri meslekte ders vermemi söylediler (hoca eksikliğinden), 5 yıl aradan sonra endüstri meslekte ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? tavsiye edermisiniz ? zorlanırmıyım ?

Dersler zaten megep modüllerinden işleniyor. Okulda Anadolu kısmı yoksa tamamı sınavsız gelen öğrencilerden oluşuyordur. Gideceğiniz okuldaki profile göre disiplin problemi çıkartan bazı ümitsiz vaka öğrencileriyle uğraşmak dışında sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Nöbet ve sınıf rehberliği görevi de vermeyeceklerse güzel bir deneyim olur.

iyi biliriz hocam eğer modüllere bakarım biraz da araştırma yaparım diyorsan git sıkıntı yasamazsın

Bu zamana kadar dersleri boş geçtiyse ya da giren adam birşay anlatmayıp oyun vs. oynattıysa. Siz gidince bu formatın dışına çıkarsanız epey bir zorlanırsınız. Bunun için ilk 1-2 ay sabırla mücedele etmelisiniz.

5 yıl aradan sonra derken daha önce çalıştınız mı acaba? Eğer çalışmadıysanız:
Lise öğrencisi genelde açık kollar. Bulursa oradan vurmaya başlar. Pek fazla taviz vermeyin. Bazı iyi öğrenciler de bilginizi sınarlar. Bu noktada onları bilginizle ezmek zorundasınız yoksa zor duruma düşebilirsiniz. Bol şans

sanki savaşa gönderiyorsunuz adamı...gayet zevkli meslek lisesi...öğrencilere düşman değil de öğretmen gibi davranıırsanız biraz da anlayışlı olursanız çok çok eğlenirsiniz...

Hocam hiç durma git orda dersin çok önemli anadolu kısmı varsa hele gelen öğrenci de iyi ama derslere çalışman lazım notun da önemli öğrenci de seni önemsiyor.

ülkede en arıza meslek liselerinden biri deyim sanırım daha iyi anlarsınız beni, evet hocam 5 yıl ilköğretimlerde görevdeyim formatör olarak ...

Çok az çalıştım endüstri meslekte hocam, ama öğretmenliğin tadına orda vardım diyebilirim. İlköğretimde haftada 1 saat öğrencinin adını bile ezberleyemezken orda 22 saat sadece bir tek sınıfa dersim vardı. öğrenciyi iyice tanıyınca haliyle disiplin de sağlanıyor. hazırlıksız derse asla gitmeyin, zevkle yapabilecekleri uygulamalar hazırlayın onlar sizden siz onlardan memnun kalırsınız.

4 yıl çalıştım. Süperdi. Usta gibi görüyorlar seni.
Bilgini denerler. Bilgine saygı duyduğu an sana da saygı duyarlar.
Öğretmen olduğunu anlarsın.
Bu yıl ilköğretime eş durumuyla gelmek zorunda kaldım.
Fırsatım olsa burada bi dakika durmam yine emlye giderim.

Evet hocam aynen öyle usta gibi görüyolar seni ve dersin daha önemli anlatırken de zevk alıyo insan hele bir iki tane parlak öğrenci varsa daha da zevkli geçiyo dersler

Geri