Endüstri Meslek mi Ortaokul mu ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkaslar es durumundan kutahyaya tayin istedim ama bi konuda size danismak istedim. Acilan okullar arasinda endusri meslek lisesi de var, ortaokul da var. Siz olsaniz hangisini ön siraya yazardiniz ? Endustri meslek liselerinde gorev yapmis veya yapan hocalarimdan ozellikle tavsiye bekliyorum.

Ortaokulda kısa zamanda körelirsin. Ama meslek lisesinde bilgilerin tazeliğini korur. düşünmeden meslek lisesi derdim ben. Orta okullarda öğrencilere kitabın hangi bölümünü yazdırsam diye düşünürsün.

Yıllardır Meslek Lisesinde çalıştıktan sonra bu yıl Ortaokulda çalışmaya başladım.. Çok pişmanım.. Ortaokul çocukları hele de 5. sınıfların hangi seviyede oldukları belli değil.. Sus oğlum, dur kızım demekten ders yapamaz olduk.. Lise öğrencisinde en azından bazı değerler geliştiği için bence ders ortamı daha iyiydi..
Meslek Liselerinde öğrenciler vasattır, içlerinden iş bilene odaklanırsınız, diğerlerini de idare ederseniz siz de mutlu mesut öğretmenlik yaparsınız..

Önceden hangi okulda çalısıyordunuz öncelikle önemli olun o. Eğer meslek lisesi ise meslek lisesinde devam edin bence ama ortaokul ise öğrenci profilinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz çünkü lisedeki öğrencileri dur yapma demekle olmaz birde idealist düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz kendini geliştirme konusuna gelince buda size kalmış bir olay insan vakit buldukça her türlü kendini geliştirebilir ek ders açısından düsünürseniz tabiki meslek liseleri daha cazip

Önceden hangi okulda çalısıyordunuz öncelikle önemli olun o. Eğer meslek lisesi ise meslek lisesinde devam edin bence ama ortaokul ise öğrenci profilinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz çünkü lisedeki öğrencileri dur yapma demekle olmaz birde idealist düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz kendini geliştirme konusuna gelince buda size kalmış bir olay insan vakit buldukça her türlü kendini geliştirebilir ek ders açısından düsünürseniz tabiki meslek liseleri daha cazip
Hocam onceden duz lisede de calistim ortaokulda da calistim. Meslek lisesinde de calistim ama kiz meslekti.. Meslekte dorduncu yilimdayim. Ekders acisindan, kendimizi gelistirmek acisindan meslek lisesi daha cazip ama disiplin sorunu ne kadar olur bilemedim. Hayirlisi artik hocam

Proje geliştirmek, mesleki anlamda yenilikleri daha kolay takip etmek istiyorsanız Meslek lisesi iyi bir tercih olur ama diğer arkadaşların da dediği gibi öğrenci disiplin olayrında meslek liseleri her zaman birincidir.

Meslek lisesi tabiki. Özellikle sizin gibi kendini geliştirmek isteyen bir arakadaş için birebir. Her yönüyle daha mantıklı. Meslek lisesine gidin önce baktınız beğenmediniz yer değiştirmeniz daha kolay olur. Meslek lisesine geçmeniz daha sonrası için zor olabilir.

Meslek lisesi tabiki. Özellikle sizin gibi kendini geliştirmek isteyen bir arakadaş için birebir. Her yönüyle daha mantıklı. Meslek lisesine gidin önce baktınız beğenmediniz yer değiştirmeniz daha kolay olur. Meslek lisesine geçmeniz daha sonrası için zor olabilir.
Haklisiniz hocam. Bu arada kendini gelistirmek konusunda forumda bu kadar ün yaptigimi bilmiyordum hocam :)

Hocam merkezde
Devlet Hatun meslek
Ataturk meslek
Yunus emre ortaokulu
İsitme engelliler ortaokulu
Gercekten cok faydali olur vereceginiz bilgiler. Tesekkurler hocam
yunus emre hariç diğer okulların hepsinde calıştım güzel okullar işitme engelliler biraz merkeze uzaktır sadece yunus emreninde öğrenci profili iyi diye biliyorum

Son düzenleme:
Yıllardır Meslek Lisesinde çalıştıktan sonra bu yıl Ortaokulda çalışmaya başladım.. Çok pişmanım.. Ortaokul çocukları hele de 5. sınıfların hangi seviyede oldukları belli değil.. Sus oğlum, dur kızım demekten ders yapamaz olduk.. Lise öğrencisinde en azından bazı değerler geliştiği için bence ders ortamı daha iyiydi..
Meslek Liselerinde öğrenciler vasattır, içlerinden iş bilene odaklanırsınız, diğerlerini de idare ederseniz siz de mutlu mesut öğretmenlik yaparsınız..

Ben de aynısını yaptım. Kesinlikle meslek lisesi derim. Orta okul tamamen içi boş ve evrak yoğunluğu çok fazla. Disiplin sorunu olarak meslek lisesi kafa ağrıtir ama körelmezsiniz branşınızda hocam. Şu an ortaokuldayım ve çooook pişmanım.

ortaokul metem endüstri kız meslek çpl şimdide mesleki ve teknik anadolu lisesinde çalışmış çalışan biri olarak tabi ki meslek liselerini tercih edin derim hocam.
kütahyada mühendislik tamamlama yapıyorum şuan güzel bir şehir, küçük ama memur için fena değil. arada kaldığı için gelişemiyor açıkçası bu kötü bir durum ama eskişehir bursa afyon ankara hatta istanbul hepsine yakın olması da ayrı bir avantaj tabi

Geri