Endüstriyel Görsel Programlama Kursu

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu kursa katılıp Comport Kütüphanesi kurup çalıştıran varsa yardımcı olabilir mi acaba. İndiriyorum kütüphaneyi kurarken bu [dcc32 Fatal Error] CPortLibDXE.dpk(1): E2225 Never-build package 'CPortLibDXE' must be recompiled (15177) [] [dcc32 Fatal Error] DsgnCPortDXE.dpk(34): E2202 Required package 'CPortLibDXE' not found hatayı alıyorum. Nasıl çözerim bir fikri olan var mı?
Hata içerisinde CportLibDXE paketine ihtiyaç var diyor. Ben de source klasöründeki CPortLibDXE.dpk paketine çift tıklayıp, açtım. Açarken birkaç hata verdi, combobox bulunamadı falan diye, Ignore diyerek atladım. RAD studio açılınca CPortLibDXE.bpl üzerine sağ tıklayıp, Compile dedim. Bunu Install etmedim, zaten edilmiyordu.
Pencere açıkken, source klasöründen DsgnCPortDXE.dpk paketine çift tıklayıp, açtım. Ders videosunda anlatıldığı gibi önce Compile ettim, sonra Install ettim. Kuruldu. Tabi bunları yapmadan önce ders videosunda anlatıldığı gibi önce Library klasör ayarını yaptım.
Şu anlık sadece kurdum, çalışıp, çalışmadığını henüz denemedim.

Hata içerisinde CportLibDXE paketine ihtiyaç var diyor. Ben de source klasöründeki CPortLibDXE.dpk paketine çift tıklayıp, açtım. Açarken birkaç hata verdi, combobox bulunamadı falan diye, Ignore diyerek atladım. RAD studio açılınca CPortLibDXE.bpl üzerine sağ tıklayıp, Compile dedim. Bunu Install etmedim, zaten edilmiyordu.
Pencere açıkken, source klasöründen DsgnCPortDXE.dpk paketine çift tıklayıp, açtım. Ders videosunda anlatıldığı gibi önce Compile ettim, sonra Install ettim. Kuruldu. Tabi bunları yapmadan önce ders videosunda anlatıldığı gibi önce Library klasör ayarını yaptım.

Çok teşekkür ederim bu şekilde halloldu.

Arkadaşlar bu kursa katılıp Comport Kütüphanesi kurup çalıştıran varsa yardımcı olabilir mi acaba. İndiriyorum kütüphaneyi kurarken bu [dcc32 Fatal Error] CPortLibDXE.dpk(1): E2225 Never-build package 'CPortLibDXE' must be recompiled (15177) [] [dcc32 Fatal Error] DsgnCPortDXE.dpk(34): E2202 Required package 'CPortLibDXE' not found hatayı alıyorum. Nasıl çözerim bir fikri olan var mı?
Aynı hatayı bende aldım çözemedim Aynısını yaptım ama hata veriyor

Aynı hatayı bende aldım çözemedim Aynısını yaptım ama hata veriyor

Sorunu çözdüm Rad studio yu yönetici olarak açtım open diyerek pakedi açtım compile ettim fakat install çıkmadı.
programı kapattım klasörden pakedi direk açtım bu kezde install yaptı paket eklendi

Kursu alan arkadaşlar kurs hakkında bilgi alabilirmiyiz, tavsiye edermisiniz? Bugün son günmüş başvuru için.

Kurs sonunda Android cihazlar için yazdığım hesap makinesi programı, Delphi ile hasret gidermiş olduk...

hm.JPG

Ekli dosyalar

• KlasikHesapMakinesi.rar
    25.2 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Embarcadero Delphi RAD Studio 11 kullanılarak Android cihazlar için basit bir veritabanı örneği (SQLite).

1676626743614.png

Ekli dosyalar

• Elektrik Kontrol 11.1.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 2
Geri