enflasyonu yüzde 7,40 olarak açıklandı.

Kodla Büyü

bt3468

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2013'ün ikinci altı aylık enflasyon böylelikle yüzde 3'ü geçti. Yasa gereği memur, sözleşmeli personel ve emeklilere ek zam yapılacak.

temmuz da enflasyondan kaynaklanan zam verilmediyse 3+3=6(verilen zam) 7.4-6=1.4(almamız muhtemel olan zam)

bunlar sadece beni tahminim

0.25 % * 2000TL= 5 TL zam alcaz ortalama
güle güle harcayın gari :D

Karı koca çalışıyoruz. Ocakta elimiz rahatlayacak, zam alacaz diye umuyordum taa temmuzdan beri. Bugün bi hesap yaptım zamlı maaşlarımızla birlikte borçlarımızı ödediğimizde, yine aynı para kalıyor elimize. Valla başbakan 3 çocuk diyor, ama. biz 1 çocuğu bile yapmaktan korkuyoruz, bu durumda...

Memur, sözleşmeli personel ve memur emeklilerine yüzde 0,25'lik ek zam yapılacak.

Bu ay alacağımız maaş farkı %3 değil diye biliyorum. 150-175 diye biliyorum ama biryerde maaşları yazmışlar 6/3 bekar 2150 alacak diye

175 lira alacaksak fark olarak birde 15 günlük fark var 80 eder aşağı yukarı
ee baya zengin olacaz

%0,27 zam... Ulan herşeye zam geliyor ama bu enflasyon hiç oynamıyor. Neyin kafası bu?

arkadaşlar dün gazetelerin birinde enflasyonu %30 olarak açıkladılar.En çok kullanılan gıda maddelerindeki artışı dikkate aldılar. bu artışları hesaplarsanız bize verilen zam havada kalıyor ve bu artışlara yetişemiyor. :shock:

Geçen gün televizyonda izlediğim bir eylemde, "Sendikamız, 2014 yılına girmeme kararı almıştır." diye açıklama yapıldı. Eğitim sendikalarında da 2014'e girmeme kararı alan bir sendika varsa ona üye olacağım :)

okanformula' Alıntı:
Karı koca çalışıyoruz. Ocakta elimiz rahatlayacak, zam alacaz diye umuyordum taa temmuzdan beri. Bugün bi hesap yaptım zamlı maaşlarımızla birlikte borçlarımızı ödediğimizde, yine aynı para kalıyor elimize. Valla başbakan 3 çocuk diyor, ama. biz 1 çocuğu bile yapmaktan korkuyoruz, bu durumda...
5 bin ile geçinemiyorsanız vay halinize hocam,biz ne yapalım tek maaş ile:))

aynenbadi' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Valla hocam istanbulda zor. Sirf kira 1200

okanformula' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Valla hocam istanbulda zor. Sirf kira 1200

istanbul/Gaziosmanpaşa

630 kira....
evde 3+1 merkeze yakın...
güzel bir ev

Yeni bir paket açıklanmış. Artık vergi ödemek için herhangi bir ürün almaya gerek kalmayacakmış. İsteyen, vergisini benzin, elektrik, ekmek, peynir, ev, araba gibi gereksiz kalemleri çıkartarak da, net vergi olarak ödeyebilecekmiş. Yalnız canımı sıkan küçük bir nokta var, vergiyi öderken %18 vergi kesilecekmiş. Örneğin 100 liralık bir vergi ödemek için %18 ÖTV ile 118 lira ödeyecekmişiz. Neyse, güçlü türkiye, güçlü lider, süper ülke ve ileri demokrasiye sahip olmak için bazı fedakarlıklara katlanmamız lazım.

Hem yeni iç işleri bakanının dediği gibi "siz kendi işinize bakın", bizim soru sormak, gireni çıkanı bilmek ne haddimize değil mi?

Haberin ayrıntıları az sonra. Şaka şaka şimdi.

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=234966

Geri