Engelden Kaçan Bluetooth Kontrollü Robot

Kodla Büyü
Devre şemasını elimden geldiğince düzgün çizmeye çalıştım anlamadığınız yer olursa sorarsınız. Bu şemada güç beslemesini pille yaptım. Eğer pille beslemeyecekseniz vin pinini bağlamayın yeter. Çizimin kaynak dosyasını da ekledim.

araba_hasari.png

Ekli dosyalar

• araba_hasari.rar
    44.8 KB · Görüntüleme: 126
hocam sizin kullandığınız ne kadar gidiyor 4006 da sunacağız.direnç net te yok sizin kullandığınız

hocam listeyi yaptım şöyle bi göz atar mısınız sıkıntı var mı?Bir de hc06 ya lehim yaparak mı bağladınız kabloları.

Ekli dosyalar

• screenshot-www.direnc.net 2018.02.21 13-29-25.png
    screenshot-www.direnc.net 2018.02.21 13-29-25.png
    257.4 KB · Görüntüleme: 89
hocam listeyi yaptım şöyle bi göz atar mısınız sıkıntı var mı?Bir de hc06 ya lehim yaparak mı bağladınız kabloları.
Led ve dirençler listede yok buton olarak daha estetik birşey alabilirsin birde motor sürücünün hazır olanını al sizin aldığınız entegre.
Ben sonradan kullanabileyim diye lehimlemedim jumper kabloları ile bağladım.

led ve dirençler var hocam bu hc06 da pinler yok yani.Bazı modellerde pinler var.Onlardan mı alsak.

Buton şöyle bir şey olursa daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• ic205-180-derece-surgulu-switch-11606-51-K.jpg
    ic205-180-derece-surgulu-switch-11606-51-K.jpg
    4.7 KB · Görüntüleme: 53
Hocam bu motor bağlantısını açıklar mısın araba kendi etrafında dönüyor Sağ on ile sağ arkayı mi beraber bagladiniz

Hocam sadece sol tekerlekler dönüyor . Sağ tekerlerin kablolarini pile temas ettirdigimde dönüyor, motor sürücüye bagladigimda dönmüyor neden olabilir,İlk eklediginiz kodu yükledim

Hocam sadece sol tekerlekler dönüyor . Sağ tekerlerin kablolarini pile temas ettirdigimde dönüyor, motor sürücüye bagladigimda dönmüyor neden olabilir,İlk eklediginiz kodu yükledim
Mesafe sensörü varsa engelle karşılaştığında sağa dönmesi için sol motorlar döner. Sensörün önünde bir şey olmalı. Bunu çekin düzgün çalışması lazım. Birde robotun üstten net resmini çekip ekler misiniz. İlk kod engelden kaçıyor diğer kod bluetooth kontrollü pinlerin de ve kodları değişiklik var buna dikkat edin.

Devre şeması son bluetooth kontrollüye göre hazırlamıştım eğer siz pinleri buna göre taktı iseniz ben ilk kodları buna göre düzeltip yeniden ekleyeyim.

Devre şemasına göre kodları düzenledim. İlk mesaja da kodları ekledim. Bu kodlar sadece engelden kaçar. Bluetooth kontlü için diğer kodları indirin. Kodlara biraz açıklama ekledim.

Ekli dosyalar

• engelden_kacan_araba_hasari.rar
    853 bayt · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Teşekkürler hocam ellerinize sağlık. Ben de seneye kursta öğrencilerle yapmayı düşünüyordum. Sizin paylaşımınız isabet oldu.

Geri