Engelden Kaçan Bluetooth Kontrollü Robot

Kodla Büyü
Kabloları biraz derledim toparladım aracımın son hali.

IMG_20180418_234823.jpg
IMG_20180418_234902.jpg
IMG_20180418_235232.jpg
IMG_20180418_235238.jpg
IMG_20180418_235256.jpg
IMG_20180418_235342.jpg

hocam ben aynı şekilde yaptım ama hiç kıpırdamıyor, sadece arduinonun on ışığı yanıyor

hocam ben aynı şekilde yaptım ama hiç kıpırdamıyor, sadece arduinonun on ışığı yanıyor
Önce bluetooth telefona tanıtmalısınız ardından programı çalıştırıp kullanmalısınız ayrıca bir çok kişi modülü yanlış takıyor RX pini TX, TX pini ise RX pinine takılmalı.

bağlantıları kontrol ettim, hata yok, bluetooth hc06 telefona tanıttım. araba kıpırdamıyor ama, mesafe sensörleri ve ledler doğru çalışıyor.ortadakinin önünü kapatınca arkadaki kırmızılar yanıyor, sağdakini kapatınca sol arkadaki, soldakinde sağ arkadaki yanıp sönüyor sürekli, ama tekerlekler dönmüyor, motor sürücü kartı mı bozuk acaba

Motor sürücüyü ve Arduino yu beslemek için ne tür bir pil kullanıyorsunuz?

https://www.direnc.net/gp-u411-2700-usb-pil-sarj
bu pilden 2 tane seri bağlı olarak takınca sadece aurdino uno nun ışığı yanıyor, 9 voltluk pili bağlayınca da yukarıda yazdığım gibi sadece tekerlekler dönmüyor sensör ve ledler çalışıyor
Pil seçiminiz yanlış olmuş 1.5v pillerden kullanmışsınız iki tane seri bağlanınca 3v yapar buda arduinoyu veya motor sürücüyü çalıştırmaz. 9 volt olan pillerden de eğer ucuz olanı almışsanız bunlarda yeterli akımı sağlayamıyor. Mümkünse lipo veya 18650 pillerden kullanın.

Hocam engelden kacan bluetooh robotunuzu yaptim cok guzel oldu emeginize saglik. Hocam sizden ricam bana tek sensorlu bluetooh kodlarini duzenleyip atabilir misiniz?
Kendim 2 sini cikardigimda hata verdi. tesekkur ederim simdiden.

hasari hocam 18650 pilleri nasıl şarj ediyorsun. ona özel şarj aleti mi aldın, yoksa standart kalem pilleri şarj eden cihaz kullanılabilir mi

hasari hocam 18650 pilleri nasıl şarj ediyorsun. ona özel şarj aleti mi aldın, yoksa standart kalem pilleri şarj eden cihaz kullanılabilir mi
Hocam küçük modülleri var ama bana pek kullanışlı gelmedi onlar. Size şöyle bir şey tavsiye ederim.
https://tr.aliexpress.com/item/AC-1...9.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.276.vNACJZ
Şu olabilir:
https://tr.aliexpress.com/item/NEW-...3.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.vNACJZ
Ben şunu kullanıyorum ama bu ekstra aparat gerektiriyor.
https://tr.aliexpress.com/item/Univ...32808889525.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.tvSVkp

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Hasari hocam,
18650 pil sayenizde ilk defa duydum ve araştırıp öğrenmiş oldum. Sadece bu pilleri şarj etme konusunda sorum olacak. Siz hangi marka ürünü kullanıyorsunuz acaba şarj için? Liitokala Lii-500 diye bir ürün buldum ama satan yer çok yok. Sizin önerebileceğiniz bir marka var mıdır?

18650 pil sayenizde ilk defa duydum ve araştırıp öğrenmiş oldum. Sadece bu pilleri şarj etme konusunda sorum olacak. Siz hangi marka ürünü kullanıyorsunuz acaba şarj için? Liitokala Lii-500 diye bir ürün buldum ama satan yer çok yok. Sizin önerebileceğiniz bir marka var mıdır?
Ben şu cihazı kullanıyorum basit ucuz ama işimi görüyor.
Şu şekilde modifiye ettim.

Alacağın cihaz en az ikili olsun.
şunun gibi.

b
Merhaba bende bu pilleri araştırıyorum. pil ve şarj aletini birde pil kutusu. siz karar verip aldınız mı? aldıysanız link yollar mısınız?

18650 piller robotlar için süper. Aliexpress de şarj aletleri var 10tl civarı. Ayrıca şarj modülü ile şarj edilebilir. Ben kendime 6 lı şarj modülü yaptım. Powersupply den. 3 TL masrafla güç problemini çözdüm. Şarjlı kalem pil 1.2v olduğu için olmuyor. En az 5tane gerekiyor.Ayrıca robotlar için pil yatakları da 2 Tl. Powerbank kutularını da çinden 2-3 TL ye alıp arduino beslemede kullanabilirsiniz

Geri