Engelli Salonu Görevlisi (Okuyucu/İşaretleyici)

Kodla Büyü

client

Aktif Üye
15 kasımdaki ekpss sınavda böyle bir görev çıktı, kabul edip etmemekte kararsız kaldım. bu görevi yapan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Banada aynı görev çıktı hocam. Çok uzun zaman önce böyle bir görev almıştım. Salonda bir kişi olacak soruları okuyup işaretleme yapacaksınız. Ücreti biraz fazla ama maske ile yapılacağı düşünülünce biraz zor olacak gibi, ayrıca engelli aday ile mesafeyi korumak da işin diğer rizikosu. Ben işin vicdani boyutunu da düşünerek kabul ettim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

salonda toplam kaç görevli oluyor, okumak için ayrı işaretleme için ayrı görevli olduğunu duymuştum ne derece doğru?

Ben yıllar önce görev almıştım bir okuyucu bir işaretleyici oluyor hocam. Bizim adayımız görme engelli bir arkadaştı ama dediği şıkkı işaretlemek bazen zor oluyordu , el başka sikka gitmek istiyordu

salonda toplam kaç görevli oluyor, okumak için ayrı işaretleme için ayrı görevli olduğunu duymuştum ne derece doğru?
Hocam 2 kişi oluyor. Ikisi de okuyucu/işaretleyici.
Bir testi bir görevli okurken diğeri işaretliyor.
Diğer testi diğer görevli okuyup önce okuyan işaretliyor. Uygulama bu şekilde idi.

Yazın ALES te engelli aday sınıfında denk geldim . Aday kendi okudu ben işaretledim mesafeyi de koruduk farklı bir sıraya oturmuştuk biz 2 gözetmendik. İşin vicdani boyutu var bir de . Ben çok etkilenmiştim doktora yapmak için girmişti sınava . Boyundan altı hiç tutmayan bir adaydı 2 üni bitirmiş yüksek yapmıştı . Kendimi sorgulayıp hayatıma farklı bir yön çizmeme sebep olmuştur . Kendisine teşekkür ediyorum hala daha . Ne kadar lüzumsuz dertlere takıldığımızı Tokat gibi vurdu

Geri