Eokula pratik ve hızlı öğrenci fotoğraf yükleme

Kodla Büyü

datased

Aktif Üye
E okulda hızlı fotoğraf yükle menüsü bulunmaktadır ama o kadar da hızlı değil. Keşke sınıfları zipli yükleyebilsek. Zip içindeki okul no isimli jpg dosyalar otomatik guncellenseler. Tek tek dosyaları yüklüyor ve tek tek yüklenmesini bekliyoruz.

Bu zaman kaybı için ufak bir program geliştirdim.

Program içerisinden e okula giriş yapın.
Hızlı fotoğraf yükle menüsü nden sınıf listeletin. Fotograflarin olduğu klasöru secin. Bu klasordeki resim dosyaları öğrenci no isimli ve .jpg uzantili olmak zorundadır.
Son olarak yüklemeyi başlat butonuna basın. Yuklemeleri tek tek program otomatik yapacaktır. Tüm resimleri yukledikten sonra eokul uzerindeki kaydet butonuna basmayı unutmayın.

Ekli dosyalar

• eokultoplufotoyukleme.zip
    6.6 KB · Görüntüleme: 999
Ek olarak çözünürlüğü 133x171 olupta 20kb dan az resimler için şişirme yapabiliyormusun. Yüklerken boyuta bakacak, küçükse exif değerini şişirecek sonra ekleyecek... Gibi

Sayın hocam, program kodlarını açık kod olarak paylaşmanız mümkün mü?

yakuphan' Alıntı:
Aynen Hocam,

Program kodlarının açık olması gerekir. Çünkü her tarafta Mebbis E-Okul şifresi çalmaya çalışanlar var. Kodlar açık olmadığı sürece bu tür programların kullanılması bence çok sakıncalı.

habibocak' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Aynen Hocam,

Program kodlarının açık olması gerekir. Çünkü her tarafta Mebbis E-Okul şifresi çalmaya çalışanlar var. Kodlar açık olmadığı sürece bu tür programların kullanılması bence çok sakıncalı.
tamam da hocam datased hocam herhangi biri değil ki...paylaşılsın ama paylaşılınca da kötü niyetli kullanıcılar kendilerine göre düzenleyemez mi kodları...ne bileyim..eğer geliştirilmeyecekse kodların paylaşılması bu ortamda sakıncalı gibi

elrond' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Aynen Hocam,

tamam da hocam datased hocam herhangi biri değil ki...paylaşılsın ama paylaşılınca da kötü niyetli kullanıcılar kendilerine göre düzenleyemez mi kodları...ne bileyim..eğer geliştirilmeyecekse kodların paylaşılması bu ortamda sakıncalı gibi

Sanal ortamda babama bile güvenmem.
Örneğin; datased hocamın hesabı çalınmış ve çalan kişi bu yolla e-okul şifrelerini elde etmeye çalışıyor olabilir.
Aslında benim kaynak kodları isteme sebebim, sadece bir web sayfasını nasıl kontrol ettiği ile ilgili bilgi edinmekti.

yakuphan' Alıntı:
elrond' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Aynen Hocam,

Sanal ortamda babama bile güvenmem.
Örneğin; datased hocamın hesabı çalınmış ve çalan kişi bu yolla e-okul şifrelerini elde etmeye çalışıyor olabilir.
Aslında benim kaynak kodları isteme sebebim, sadece bir web sayfasını nasıl kontrol ettiği ile ilgili bilgi edinmekti.

Hepimiz bilisimciyiz. Exe dosyanın boyutu 15.5 Kb. Bu boyutlarda casus yazılım yazilabilir mi? Ben kullanıyorum. Kullanmak istiyen varsa diye paylastim. Böyle senaryoları okuyunca gülüyorum. Kaynak kod paylaşımı yapmiyorum. Konuyla ilgili çok kaynak var internette. Saatlerce uğraşmak yerine yarım saatte yardımcı program yazdım. Teşekkür eden arkadaşlar gule güle kullansınlar..

Öğrenci fotolarının isimlerini excelde kayıtlı olan öğrenci nosunu otomatik alıp isimlendirecek bi program varmıdır acaba

hocam e okul kısmında hızlı resim kısmını kaldırmışlar. Başka yöntem varmı

hocm merhaba,
prgrama girdiğimde e okul güvenlik rakamlarının olduğu resmi göstermiyor. nasıl çözebiliriz sizce?

Geri