Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Epson L110 Kafa Hizalama Sorunu

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında aak tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar mürekkep temizliği, kafa hizalama gibi seçenekleri denememe rağmen 1. resimdeki gibi sadece kırmızı renkten oluşan çıktı almak istediğimde 2. resimdeki gibi sarı çizgiler çıkıyor. Diğer renklerde sorun yok sadece kırmızı da oluyor
    Ne yapılabilir acaba? Makinayı söküp elle temizleme videoları izledim ama işe yarayacağını düşünmüyorum, yapabilir miyim onu da bilmiyorum

Adsız.jpg

Son düzenleme: 13 Mayıs 2022
  2. powersuply

powersuply Site Gezgini

Sayın hocam kafanın solüsyonla temizlenmesi lazım. Sökmeden de yapılabilir. Bunun için hazır kitler var internette ama dikkat etmen gereken en önemli şey bu yazıcıların kafasını temizlerken solüsyonu data flexe ve flex bağlantı noktalarına kaçırsan ya da solüsyonu nozzlelardan sıkarken komple kafaya dağıtırsan hem kafa hem anakart kısa devreye düşüyor ve çöp oluyor.

3. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Teşekkür ederim hocam. O işlere girmek istemiyorum. En iyisi serviste yaptırmak

4. manyakkedi

manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı yazıcıdan kullanıyorum. Tek renkte değil ama o şekilde sarı çizgili çıktığı zaman Yazdırma Tercihleri -> Bakım -> Kafa Temizliği kısmından 4-5 defa "Kafa Temizleme" yapınca düzeliyor.

5. powersuply

powersuply Site Gezgini

Hocam önerdiğiniz çözüm hafif tıkanıklıklara çözüm oluyor ancak derin tıkanıklıklarda maalesef solüsyonsuz açılmıyor. Hatta solüsyonla bile açılmayanlar dahi oluyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal