Epson Yazıcı Hatası

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazıcım bu hatayı veriyor ne yapmam lazım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    34.5 KB · Görüntüleme: 587
Hocam ped değil de. Hatasını gidermek önemli. Ped i yıkamak yada yenisini takmak sanırım kolay.
Yine de epson u olanlar ne yapıyor? Onlar cevaplarsa, öğrenmiş oluruz.

Modelin nedir hocam?
Veya wicreset programını kullanarak hatayı giderebilirsin 1 kereye mahsus. 2. sefer kullanmaya çalışırsan ücret istiyor. Kullanırken seral no sorarsa trial yazacaksın hocam.
Fakat yerinizde olsam bu programı kullanmadan önce yazıcının altında ped yuvası var. tek vida tutar orayı. orayı açın içinden çıkan pedleri lavaboda iyice yıkayın ama pedlerin şeklini bozmadan.kurutun sonra aynen yerine takıp dediğim program ile resetleyin. programın türkçe desteğide var hocam. bu işleri daha once yapmadıysanız videolardan bulup izleyin sonra yapın.
Pedleri yıkarken mutlaka eldiven kullanın ve üzerinize sıçratmayın. Ben çok eşya feda ettim bu işleri yaparken.

arkada vidası var, sök, pedi çıkar, yıka güzelce, sonra kurut geri tak. mutlaka eldiven kullan, felaket mürekkep çıkıyor, bir de kururken yavaş yavaş kuruması daha sağlıklı sanırım, kaloriferin üzerine koyarsan taş gibi oluyor sünger, o zaman iyi olmuyor.

merak ettim ne zamandır bu yazıcı kullanılıyor, kullanım sıklığınız nedir?

Merak ettim. Servis kazansın diyemi yapıyorlar bu komik hata mesajını?
Hata mesajını silmek, tam bir bela. Reset programı olmalı bu tür hata mesajları için.

Epson ped i servislik olay.
Mürekkep donması pahalı bir servislik olay.
Mürekkebi pahalı.
Tekno marketler neyi dayıyorsa onu alıyoruz
Aslında HP nin de depolu yazıcısı var. Deposu az küçük ama mürekkebi yarı yarıya ucuz.

Ben daha eski model olan hp c4380 ı, Kartuşu şırınga ile doldurarak HP kullanıyorum. HİÇ Sorun yok. 4 lt mürekkebi 2015 te 60tl ya aldım.
Depolu HP kullanmadım .Ama sorun yoktur herhalde.

eğer modelini söylersen elimde 2-3 model için reset programı var yollarım sana. Ama wicreset tüm modellere uyuyor fakat tek kullanımlık

benim de merak ettiğim, makine ped in dolduğunu nereden anlıyor? ped in olduğu bölüm kapalı plastik kutu, özel bir sistemle anlaşılması mümkün değil, bence bu hata kodu kullanım zamanına göre çıkıyor, bir anlamda servis çağırın bi para alalım diyor adamlar. ben pedleri sene başında temizlemiştim, 2. sene bitiyor, bakalım hata kodu verecek mi bu sene içinde

sana bulabilirsem yollarım gün içerisinde hocam. bana mail adresini yollar mısın?

yazıcılarda sayaç var hocam. reset programını kullanınca kac adet baskı yapılmış gösteriyor. belli bir sayıyı geçince ped dolu hatası veriyor.

Bendede epson l386 var. Mürekkepler dolu olsada sık sık mürekkeplerinizi kontrol ediniz yazısı çıkmakta. Bu uyarıyı kaybetmeninde bir yolu var mı?

Takip... (Nette birçok yöntem yazıyor denediniz mi bilmiyorum denedikten sonra cevap yazarsanız veya çözüm den sonra çözümü yazarsanız sevinirim. Bizde de iki adet Epson var L1300 ve L382)

Arkadaşlar bu program işimizi çözdü. ekran alıntısında da nerden yapılacağı gösteriliyor.

Ekli dosyalar

• L130-L220-L310-L360-L365 Gratis.zip
    2.6 MB · Görüntüleme: 2,279
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    174.3 KB · Görüntüleme: 1,245
Bende de L110 var bugün bu hatayı verdi. Çözüm bulan paylaşırsa sevinirim. @guner1453 hocam sizin program da L110 yazmıyor ama iş görür mü acaba

Ped dediğin neki? Bu kadar pahalı. Uygun boy bir sünger kesilse olur zannedersem.

Bende de L110 var bugün bu hatayı verdi. Çözüm bulan paylaşırsa sevinirim. @guner1453 hocam sizin program da L110 yazmıyor ama iş görür mü acaba
öncelikle wicreset internetten indirip %10 eklemek için kod kısmına TRIAL yazarak deneyin . Ayrıca sıfırlamak için servis programı var anak kendi program dışında işlem yapmıyor. yaparsada yazıcı arızalanabiliyor. L110 denemedim ancak çözüm olabilir. servis programını ekledim.

Ekli dosyalar

• Epson L110.rar
    793.9 KB · Görüntüleme: 322
Son düzenleme:
öncelikle wicreset internetten indirip %10 eklemek için kod kısmına TRIAL yazarak deneyin . Ayrıca sıfırlamak için servis programı var anak kendi program dışında işlem yapmıyor. yaparsada yazıcı arızalanabiliyor. L110 denemedim ancak çözüm olabilir. servis programını ekledim.

Maalesef hocam buradaki proram da bir işe yaramadı.

Arkadaşlar bu program işimizi çözdü. ekran alıntısında da nerden yapılacağı gösteriliyor.

çok teşekkürler hocam bu program sayesinde epson l220 modelinin hatasını giderdim, elimizde epson L382 de var, aynı hatayı verirse L 382 ye uygun program var mıdır hocam?

L 220 sayacına göre 6700 sayfada sıkıntı çıkarttı, L 382 henüz çalışıyor, bakalım o ne zaman verecek

aşağıdaki program ile bizim okuldaki L382 pad sorununu çözdüm arkadaşlar. program L382, L386 ve L 486 modellerini destekliyor.
aşamaları tek tek yazıyorum;

-antivirüsü kapatıyoruz
-programı indirip bi klasöre çıkarıyoruz
-(buraya dikkat) "Adj prog" dosyasını değil "Adj prog-esk" dosyasını çift tıklayıp çalıştırıyoruz
-burda epson adjustment programı ekranı doğrudan gelirse sorun yok, aşağıdan devam edin. ama lisans ile ilgili bi yazı çıkarsa OK ile geçiyoruz.
-gelen ekrandan modeli seçiyoruz.
-diğer seçeneklerden EURO yu seçiyoruz.
-port kısmından açık olan yazıcımızın bağlı olduğu port un görünmesi lazım, onu seçiyoruz ve OK ile geçiyoruz.
- "Particular adjustment mode" seçiyoruz
- "Waste ink pad counter" seçiyor OK ile geçiyoruz
-çıkan ekranda ben iki tik i de işaretlediğimde hata mesajı aldım. sadece "main pad counter" tik ini işaretleyip "initialize" dediğimde devam etti. siz burada deneme yapabilirsiniz.
- initialize dedikten sonraki uyarıya Ok dedikten sonra önce yazıcıyı kapatmanızı isteyen, sonra açmanızı isteyen uyarılar gelecek. bu uyarıları uyguladıktan sonra "finish" ile çıkabilirsiniz.

Çıktı sayısı, kafa temizleme sayısı vs ... sıkıntısız çalışan bir yazıcıda 20000 sayfayı geçiyor. Bir sınıfta 22000 sayfayı görmüştü. Bende 20000 civarında yaptım. İnternetten programını bulup resetledikten sonra fiziksel olarak da yazıcının altında bulunan süngeri çıkartıp temizlemek lazım...

Bendeki l382
https://drive.google.com/file/d/1t0hNnOBWt6nLTTWe0XiLfixI1ksA0lGO/view?usp=drivesdk

Mürekkep Tankı PAD Sünger Epson L355 lazım nerden bulabilirim aliexpreste var ordan almak istemiyorum

Çıktı sayısı, kafa temizleme sayısı vs ... sıkıntısız çalışan bir yazıcıda 20000 sayfayı geçiyor. Bir sınıfta 22000 sayfayı görmüştü. Bende 20000 civarında yaptım. İnternetten programını bulup resetledikten sonra fiziksel olarak da yazıcının altında bulunan süngeri çıkartıp temizlemek lazım...

Bendeki l382
https://drive.google.com/file/d/1t0hNnOBWt6nLTTWe0XiLfixI1ksA0lGO/view?usp=drivesdk

hocam dosya bozuk uyarısı veriyor, tekrar yüklemeniz mümkün mü?

Geri