Erzurum seminerine başvuru yapamayanların listesi

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
bakanlıktan yazı geldi, 08-12 mayıs erzurum da bilgisayar bilimi öğretim programı tanıtımı kursuna müracaat edemeyenlerin listesi isteniyor. Bana garip geldi, ben başvuruyu yapamadım değil bilinçli yapmadım, ki zaten neden başvuru yapmayanların listesi istenir ki? Lise de çalışanlara geldi mi böyle bir yazı, fikri olan var mı konuda?

Evt hocam lisede çalışanlar için.Bana da çok saçma geldi ama isimlerimiz yollandı :cry:

yazıyı da paylaşayım bari, ben de çok şüphelendim, başvurmayanların listesi neden istenir ve neden başvuramayanlar diye istenir? resen mi alacaklar nedir???

Ekli dosyalar

• asa.jpg
    asa.jpg
    66.8 KB · Görüntüleme: 2,598
acer50' Alıntı:
bakanlıktan yazı geldi, 08-12 mayıs erzurum da bilgisayar bilimi öğretim programı tanıtımı kursuna müracaat edemeyenlerin listesi isteniyor. Bana garip geldi, ben başvuruyu yapamadım değil bilinçli yapmadım, ki zaten neden başvuru yapmayanların listesi istenir ki? Lise de çalışanlara geldi mi böyle bir yazı, fikri olan var mı konuda?

Neden başvuru yapmak istemediniz ? Bilinçli yapmadım demişsiniz. Biz Seçmeli Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi yerine bilgisayar bilimi kur1 yazdırdık seçmeli ders listesine ve önümüzdeki yıl bu dersi işleyeceğiz. Öğretim programı tanıtımının seminerine gitmek gerekmez mi zaten?

İlk gelen yazıda Sosyal bilimler, Fen Lisesi, Hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Lisesindekiler müracaat etsin demiyor muydu? Normal Anadolu Lisesi'ndekilere sanki yoktu seminer. Ben mi yanlış hatırlıyorum?

erdem175' Alıntı:
acer50' Alıntı:

Neden başvuru yapmak istemediniz ? Bilinçli yapmadım demişsiniz. Biz Seçmeli Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi yerine bilgisayar bilimi kur1 yazdırdık seçmeli ders listesine ve önümüzdeki yıl bu dersi işleyeceğiz. Öğretim programı tanıtımının seminerine gitmek gerekmez mi zaten?

hocam, tercih meselesidir, mecburi olsa resen alırlardı zaten, ben ailevi nedenlerden ötürü istemedim ama bekar olsam, çoluk çocuk olmasa 1 sn düşünmez isterdim.

cgg*seco' Alıntı:
İlk gelen yazıda Sosyal bilimler, Fen Lisesi, Hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Lisesindekiler müracaat etsin demiyor muydu? Normal Anadolu Lisesi'ndekilere sanki yoktu seminer. Ben mi yanlış hatırlıyorum?

siz yazdıktan sonra aklıma geldi, ilk gelen yazıda ben de sanki öyle hatırlıyorum, ilk gelen yazıyı bulursam bakarım hatta buraya eklerim

Bu yazı ülke geneline geldi sanırım..

Dün bizede geldi. Zorunlu mu ?

ilk yazı bu, öncelikli olarak diyor

Ekli dosyalar

• img003.jpg
    img003.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 2,522
ben yazıyı istekli olupda başvuru zamanını kaçıranlar için ek bir başvuru olarak yorumladım, yoksa zorla Erzurum'a götürülme gibi bişey olamaz zaten.

ilçeyi aradım da, isimleri belirledik bile bu seminer belgeniz yoksa gitmek zorundasınız bi bakıma resen dediler :(

ortaokulda çalışıyorum başvuru yapamazmıyım.ayrıca bu başvurular ne zaman alındı hiç haberimiz olmadı

nht268' Alıntı:
ben yazıyı istekli olupda başvuru zamanını kaçıranlar için ek bir başvuru olarak yorumladım, yoksa zorla Erzurum'a götürülme gibi bişey olamaz zaten.
Aynen ben de böyle düşünüyorum.

Ben de lisede BTR olarak çalışıyorum; ama kadrom ortaokulda. Sabah yazıyı imzaya getirdiler bilgileri doldurdum, oluyorsa gideyim dedim. Erzurumlu olunca gitmek için bahane olur :) Çıkmaz gibi ...

Katılımcı sayısı 450 miş. Yeterli sayıda başvıru olmadığından bu liste istenmiş olabilir. Ayrıca daha merkezi Ankara olsaydı bari(Kırıkkaledeyim de) ☺☺ çok uzak Erzurum

Zorla seminere mi gidicez şimdi. Uçak bileti git gel 400 tL ve yolluk otobus bıletı üzerınden odeniyor .15 saat yol çekilir mi bu ne saçmalık yaa

450 kişi alıyor , 289 kişi başburmuş.... isteyen varsa sayıyı doldurmaya çalışıyorlar

Hizmet içi modülünden başvurmuştum sonra ulaşımın ne kadar zor ve masraflı olduğunu görünce iptal ettim. 400 diyen arkadaş bana göre iyimser bir rakam söylemiş.
250 nin üzerinde kişi başvurmuş zaten bizleri de alırlarsa binin üzerine çıkar sayı diye düşünüyorum.
Okuldan ismimi yazmamalarını istedim sonuçta resen alacaklarsa neden isim istiyorlar orda bi çelişki var başvurmak isteyip de haberi olmayanlar için bir yazı olarak yorumladım.

bizde ilçeyi aradık zorunlu olup olmadığına dair kesin bilgi alamadık ama isteğe bağlı diye bir ibare de olmadığı için ismim gönderildi. Önümüzdeki yıl Bilgisayar Bilimi dersi geliyormuş Bilgi ve iletişim Teknolojileri dersi yerine, bu durumda eğitim vermeleri iyi olur tabii ama bütün Türkiyeyi Erzurum'a toplamak ta saçma olur. Çıkarsa yol parası veriliyormuş ama umarım otobüs olarak hesaplanmaz. Neticede Erzurum pekçok ile çok uzak..
İstanbuldan ya da batı illerinden olup gidecek olan var mı merak ediyorum..

5 ay önce erzurum hizmetiçine gitmiş biri olarak 696 tl yolluk yevmiye alırsınız.ortalama 1300km mesafe...ele geçen yatak ve çay parasından sonra 450 tl.yemek parası ayrıca 450 tl nin içinden ödeyeceksiniz eğer hizmetiçinde yemek yerseniz arkadaşlar...cepten alcağuınız yolluktan biraz daha fazla çıkıyor.

Re: Ynt: Erzurum seminerine başvuru yapamayanların listesi

paladin13' Alıntı:
Zorla seminere mi gidicez şimdi. Uçak bileti git gel 400 tL ve yolluk otobus bıletı üzerınden odeniyor .15 saat yol çekilir mi bu ne saçmalık yaa
Uçak bileti git-gel 400tl ise, yolluk kurtarır hatta üste para bile kalır.

Palandöken çok yakın, otelleri de çok ucuz. Bir de cağ kebabı yersiniz.Bu mevsimde hem güzel, hemde sıcaktır Palandöken :mrgreen:

İlk gün gezi listesi oluşturuluyor zaten.
Gezi kolu eğitim biriminden daha iyi çalışıyor.
Harcırah ve yolluğu sıfırlama konusunda tüm birimler iyi çalışıyor. Biz zar zor, kavga-döğüş 200 TL yi kurtarmıştık :+1:

listeler gitti bakalım bomba ne zaman patlayacak görelim ressen mi alacaklar piyango kimlere vuracak. Hizmetiçi iyidir inşallah bari

okadda' Alıntı:
İlk gün gezi listesi oluşturuluyor zaten.
Gezi kolu eğitim biriminden daha iyi çalışıyor.
Harcırah ve yolluğu sıfırlama konusunda tüm birimler iyi çalışıyor. Biz zar zor, kavga-döğüş 200 TL yi kurtarmıştık :+1:

surayi gezelim burda yemek yiyelim vs. diye tavsiye! edip para mi harcatiyorlar hocam :)

Re: Ynt: Erzurum seminerine başvuru yapamayanların listesi

E yani, öncelikle yerel esnaf korumalı ki, ilde ekonomi canlansın.

Geri