Eş durumu hakkında hakkında!!

Kodla Büyü

m_theleq

Üye
Arkadaşlar merhaba, kendim doğu görevini tamamladım, eşimin ise tamamlamasına daha 1 yılı var. Bu il içinde burhaniye'ye tayin isteyeceğim ama eşimin branşının normu su an için ilçede doluymuş, özür atamalarında eşimin riskli gözüküyor. Eşime hangi ilçeler açılır? 1)İl içi İl dışı tüm özür grubu toplam okullar açılıyor diye de duydum, 2) benim ikametgah yerimle çalıştığım yerin ilçesi diye de duydum. 2incisi doğruysa ben ikametgahımı balıkesir merkeze alabilir miyim, bu sekilde burhaniye olmazsa merkezde yerleşme ihtimali daha çok diye orası bari olsun diyorum.Dediğim gerçekleşirse eşim balıkesir'e gider,ben de bir dahaki özür grubunda tekrar yanına tayin isteyebilir miyim. İlgilenip yardımcı olan arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Bizde sizin gibiydik hocam.Eşiniz bütün ilçelerdeki kadroları görür ve tercih yapabilir.Daha sonraki özür grubunda sizde onun ilçesine tayin alabilirsiniz.

Hocam geçen sene eş durumu yaptım. Bir soruna cevap verebileceğim. İkametle hiçbir ilgisi yok. Görev yaptığın yerdeki okullar açılıyor. Tüm ildeki normu olan okullar açılıyor. Hatta il dışında gözükmeyen bazı okullar eş durumunda ekstradan açılıyor. Eşim Kütahya ya tayin oldu. Bana tüm ilçeler gözüküyordu.

Aynı okulda çalışıp farklı bir ile mi gideceksiniz.Eğer böyleyse yine aynı değişen bir şey yok.Önce biriniz il dışı yapacak daha sonra diğeri yanına gidecek

Hocam yanlış mı anladım bilmiyorum ama siz ve eşiniz il içinde hareket edeceksiniz sanırım.
Siz il içinden burhaniyeye giderseniz ve ikametiniz de burhaniyede olursa bu durumda eşiniz sadece burhaniyeyi yazabilir.
Eğer ikametinizi başka bir ilçeye alırsanız bu durumda hem burhaniye hem de diğer ilçe okulları eşinize görünecektir.

Eş durumunda tercih edebileceğiniz ilçelerdeki norm ihtiyacı olan bütün okullar görünür. Haliyle il içi ve dışından çok daha fazla yer açılır.

İl içinde yer değiştirmelerde il dışında olduğu gibi o ildeki bütün ilçeler açılmıyor malesef.

Bu arada hangi ilçeden burhaniyeye geçiş düşünüyorsunuz hocam?

Kolaylıklar dilerim.

Esimle ayni okuldayiz Dediginiz gibi il icinde yer degistirmek istiyoruz.benim burhaniyeye tayinim oldu.riski azaltmak icin sizden oneri istiyorum.1) ben ikametgahimi merkezde yer cok olur diye merkeze alip esime hem burhaniye hem merkez mi acilsin 2) esim il disi yapip 2 ay sonra agustosta es durumunda tüm ilcelerin acik olmasini saglayip burhaniye olmasa ayvalik edremit gibi yakin ilceleri yazabilmesi mi mantikli.yapabilir miyim hakkim var mi klavuzda bilmiyorum gerci. Sundan korkuyrm birisi eşimin branşı icin ilce normu dolu gozukuyor dedi, ozur grubuna acilir mi, il disindan puani yuksek bi rakibi gelir mi muamma hep.

Geri