ESEF mezunu bilişim tekn. öğretmenine ödenecek tazminat?

Kodla Büyü

hcetiner

Site Gezgini
Yeni farkedildi ki Türkiyede örneğinin tek türü olan bu fakülteden mezun olup "bilişim teknolojileri öğretmeni" olarak
görev yapmakta iken Devlet Memurlarına ödenecek Zam ve tazminatlara ilişkin Karar da III sayılı cetvel(diğer tazminatlar) ın 2 fıkrasının a maddesine göre
15 puan eğitim öğretim tazminatı almam gerkeirken verilmediği.Aynı fakülte mezunu olan diğer arkadaşlarımın ise aldıgını gözümle puantajlarına bakıp görüp
milli eğitime başvurdum bu puantajın düzeltilmesi ile ilgili. ancak yapamayız sen teknik üniv mezunu değilsin dediler.

bu durumda bildiginiz bu milli eğitim işlerine anlayan bir avukat var mı acaba ?
bu işi kökten çözmek istiyorum.
YÖK 1974 den beri hem tıp fakültesi ve birçok teknik eğitim fakültesinden daha yüksek puanla bölüme öğrenci alırken
ve "TEKNİK ÜNVANI VARDIR" gibi bir belgeyi verdiği halde (çünkü teknik eğitim fakülteleri ile aynı krediyi aldık)
Milli eğitim bunu kabul etmiyor ve bir çifte standart var.

benim durumumda olup il milli eğitimi bu tazminatı ödemeyi kabul etmyen arkadaşlar daha sonra neler yaptınız.
Lütfen fiili olarak sonuca ulaşmış meslektaşlarım lütfen yazın çünkü bu bölüme girdiğime gireceiğime pişman oldum.
Adını bile duyunca fakültenin cinlerim tepeme fırlıyor sırf bu çifte standarttan dolayı.

taa 20 yıl önce mahkemeye falan vermişlerdi bunun bir sonucu oldumu.
yada böyle tazminat hikayesine mahkemeye ya da il milli eğitime başvurup bu hakkı alan varsa
Alalh aşkına yazsın.
Parasında pulunda degiilim ama haksızlıklar ifte standartlar beni deli ediyor.

LÜTFEN BİLDİKLERİNİZ ve olumlu gitti ise benzer bir dilekçe örneği yada mahkemeyemi başvuraagız napacagız lütfen bilgilendirin beni
böylece diğer mezun arkadaşlar da haklarını sizin gibi aramış olacaklar.

Benim zoruma giden diğer illerdeki ve diğer okullardaki aynı fakülte mezunu arkadaşlarım bu tazminattan faydalanıyorken neden ben alamıyorum.
lütfen bilgiileriniz paylaşmanızı bekliyoruz. teşekkürler.
birçok kimsenin bilmedigi neyin ne olduunu çözemedigi statüsü ik iarada bir derede olan fakültemize uygulanan bu çifte standart sanırım hiçbir zaman düzeltilmeyecek
eski adı "Endüstriyel Sanatlar Yüksek Öğretmen Okulu" olan bu okulun tamamen kapatılması tek isteğim çünkü mezunlarının canı yanmasın.
Adam gibi statüsü herkesin bildigi ve mezunlarının haklarından yararlandırılmadıgı ve fakülteyi arayıp bu durum hakkında bilgi istediginizde "A! bilmiyoruz ki valla" diye telefonu yüzünüze kapatan bu okul kapatılsın. tek dileğim bu hayatta başka birşey istemiyorum.

Yökten aldığın belge, diploma(Geçici mezuniyet belgesi), yan ödeme kararnamesinde bulunan III sayılı cetvel ve yazacağın bir dilekçe ile okul idaresine başvur onlar gerekli işlemi yaparlar. Böylece geçmişe dönük haklarını da alırsın. Ama derece ve kademede herhangi bir değişiklik yapmıyorlar.

Hocam 8-1 den başlama olayı hariç diğer tüm haklardan faydalanabiliyorsun (tazminat da dahil). ben de esef mezunuyum. bildiğim kadarıyla geçen seneden beri öğrenci almıyor artık esef.

öyle ama il milli eğitimdekiler la diyor lo demiyor.anlamıyorlar.

Bu YÖK ün verdiği " TEKNİK STATÜ" belgesini ne diye istiyoruz ?üşendiğimden henüz almadım.
hemen o gün veriyorlar mı ? yoksa iadeli taahhütlü olarak istesem acep gönderirler mi ?

dedğiniz şekilde geriye dönük tazminat ve çifte standartın giderilmesi için başvuracagım .sonucu yine buraya yazacagım.
benzer duruma düşen meslektaşım yok mu acaba ?
siz hangi illerdesiniz ? bizim il milli eğitim o il milli eğitimleri arayıp öğrensinler işin gerçeğini.
gerçi bakanlıga soracagız o da iki aya belli olur dediler ama bakalım.

teşekürlşer

hcetiner' Alıntı:
öyle ama il milli eğitimdekiler la diyor lo demiyor.anlamıyorlar.

Bu YÖK ün verdiği " TEKNİK STATÜ" belgesini ne diye istiyoruz ?üşendiğimden henüz almadım.
hemen o gün veriyorlar mı ? yoksa iadeli taahhütlü olarak istesem acep gönderirler mi ?

dedğiniz şekilde geriye dönük tazminat ve çifte standartın giderilmesi için başvuracagım .sonucu yine buraya yazacagım.
benzer duruma düşen meslektaşım yok mu acaba ?
siz hangi illerdesiniz ? bizim il milli eğitim o il milli eğitimleri arayıp öğrensinler işin gerçeğini.
gerçi bakanlıga soracagız o da iki aya belli olur dediler ama bakalım.

teşekürlşer

postayla göndereceklerini zannetmiyorum hocam. çünkü o belgeyi almak için yök te baya bi uğraşmıştım. diploma veya geçici mezuniyet belgesi olması lazım.

Merhabalar Hocam, bende bir ESEF mağduru bilgisayar öğretmeniyim :) Derece hariç tüm olanaklardan yararlanıyorum.
Teknik tazminat konusunda ilgili madde yan ödemeler kararnamesi eğitim öğretim tazminatları altında geçer. Dikkatinizi çekmek isterim ilgili maddede teknik eğitim diye bir ifade bulunmamaktadır. Meslek lisesine atanan öğretmenlerden bilgisayar derslerine girenlere %15 ek tazminat uygulanır denilmektedir. Yani siz böteli olarak meslek lisesinde atansanız dahhi bu tazminatı alırsınız , ki alanda çok insan tanıyorum.
Size tavsiyem bir dilekçe ile okul idaresine başvurun, dilekçeniz kabul edilmesine rağmen işleminiz yapılmıyorsa mahkemeye dava açın .

okula başvurdum ancak milli eğitim alamaz diye okula geribildirimde bulunmuş.bunlar diğer illere hiçmi sormuyorlar nasıl milli eğitim bu.
bakanlıga soracagzıbir ara bilgi gelir dediler ama sanırım bu durumda dava açmam lazım. yoksa bakanlığa soracagız dediler.bekleyeyim mi.
beklemek istemiyorum da aslında çünkü yeter ettiler.

ayrıca bilgilendirmeleriniz için sağolun.
YÖKten istekte bulundugumuz gün enazından veriyorlarmı teknik ünvanı vardır belgesini? yoska şu gün gel bugün gel diye uzatırlar mı ?

hcetiner' Alıntı:
okula başvurdum ancak milli eğitim alamaz diye okula geribildirimde bulunmuş.bunlar diğer illere hiçmi sormuyorlar nasıl milli eğitim bu.
bakanlıga soracagzıbir ara bilgi gelir dediler ama sanırım bu durumda dava açmam lazım. yoksa bakanlığa soracagız dediler.bekleyeyim mi.
beklemek istemiyorum da aslında çünkü yeter ettiler.

ayrıca bilgilendirmeleriniz için sağolun.
YÖKten istekte bulundugumuz gün enazından veriyorlarmı teknik ünvanı vardır belgesini? yoska şu gün gel bugün gel diye uzatırlar mı ?
hocam ben de 2007 mezunuyum arkadaşlar bu belgeyi almaya gitmişlerdi benimkini de alıverin dedim benim yerime dilekçe yazdılar ve getirdiler o kadar da zor değil yani almak...

arkadaşlar ben esefin ilk mezunlarındanım....1993
bununla ilgili bayağı uğraştım.. sonundada derece de(8/1) dahil hak ettim ...
sonuç olarak şöyle söyleyeyim... il idre mahkemesine dava açtım... oradada hak ettim...
am herkesin kendisini açması gerekiyor örnek teşkil etmiyor...
isteyene mahkreme sonuçlarını yollayabilirim..tutuncu1972@gmail.com

Geri