Eşiniz ile Aynı İlde Görev Yaptığınız İçin İl Dışı Özür

Kodla Büyü

selcuk35

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eşiniz ile Aynı İlde Görev Yaptığınız İçin İl Dışı Özür Grubuna Başvuru Yapmazsınız.

eşi özür durumu yapacak olan kişiler ağustosda eşiyle beraber ilişki kesecek diyen ilçe meb ve il meb yukardaki hatadan sonra ne yapacaklarını bilmiyor.

türkiyenin en işe yaramaz, en boş bakanlığı diye anket yapsak meb açık ara 1.olur.

Saçma bir hata... çözülür diye bekliyoruz. Belki de hata değildir, sistemde tayini çıkan eşin ilişik kesmemesini öneren mem kararnameleri alıp okula götürmemizi bekliyordur. ..
hayırlısı bakalım

Hocam kusura bakmayın ama bayağı bi güldüm :D Milli Eğitimin işlerine akıl sır erdirilemiyor.İnşallah en yakın zamanda çözerler sorununuzu.Hem kendileri dedi ilişik kesmeyin diye hem de böyle bir hata veriyor sistem.Bizde eşimle farklı ilçelere atandık.Okullar kesinleştikten sonra ev tutmayı düşünüyorduk.Eş durumu isticem sistem de yazı çıkıyor görev yeri ile ikametgah aynı ilde değil diye...

bizde ev tutup taşımak için tayini bekliyoruz. 6 yıldır görevdeyim, bakanlığın öğretmenlikten nefret ettirmek için yaşadıklarımı yazsam 2 A4 sayfası doldururum.

Eşinizle aynı ilçede çalıştığınız için başvuru yapamazsınız.
aynı dert..
benim tayinim çıktı. eşimin mebbis ekranında yazan bu... kararnameler yok ortada ilişik kesemiyoruz ve yeni görev yerimize başlayamıyoruz.. özür durumu duyurusunda da I. AŞAMA Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 11-15 Ağustos 2014 yazıyor. şimdi ne olacak..

EVET BU HATA İLE KARŞILASANLAR BENİ İYİ DİNLESİN :)

GEÇEN YIL BENİMDE BAŞIMA GELMİŞTİ ANCAK ÇARŞAMBAYA YÜZLERCE MAİL ATTIGIM VE ATTIRDIGIM İÇİN ÇÖZÜLMÜŞTÜ.

1-ATAMA ŞUBENİZE GİDİYORSUNUZ ANKARADA HER İLİN ATAMA ŞUBESİNE BAKAN KİŞİYE BİLGİLERİNİZİ MAİL ATIYOR SONRA O KİŞİNİN SİZE MAİLİNİDE VERİYOR SİZDE DURUMUNUZU ANLATAN MAİL ATIYORSUNUZ.EĞER O KİŞİ ELİNDE ÇOK VARSA BİRAZ BEKLİYORSUNUZ BEN 3 GÜN BEKLEDİM 3. GÜNÜN SONUNDA EŞ ÖZRÜ BAŞVURU SAYFANIZDA EŞİNİZİN ÇALIŞTIĞI YER KENDİLİĞİNDEN DOLMUŞ VE DONDURULMUŞ Bİ ŞEKİLDE KARŞINIZIDA GELİYOR YANİ ANKARA OTOMATİK OLARAK SİZİN YERİNİZE DOLDURUYOR HERŞEYİ.TABİ BURDA ÖNEMLİ OLAN O KİŞİYE ULAŞMAK ARATMAK YADA MAİL ATTIRMAK ÇÜNKÜ SİZİN GİBİ ÇOK KİŞİ OLUYOR VE NE YAZIKKİ HERKESİ TEK TEK ELLE GİRİYORLAR. ACELE EDİN 5 OLMADAN HALLETTİRİN

ben denizli atama ile görüştüm durumunuzu anlatan mail atacağım sizin gibi bir kişi daha var dedi. bakalım beklemedeyiz.

bakanlıktan saat 5 e kadar düzelteceklerini söylediler. Ben de aynı durumdayım ve ilçeden bakanlığı arattım bu şekilde söylendi.

Saat 19.15 hala aynı sorunu yaşıyoruz.
Acaba bu sorunu nasıl düzeltebiliriz?

Aynı durumdayım arkadaşlar , ilden söylenen yarın düzeltileceği. Gene kaldık mişlere muşlara :(

hocalarım merak etmeyin düzeliyor hemde kesin düzeliyor bizimkisi 3 gün sonra oldu .ATAMA ŞUBENİZİ BİLGİLENDİRMEYİ SÜREKLİ MAİL ATTIRMAYI SAKIN UNUTMAYIN

unutmayınki şu forumda bile sizin gibi kaç kişi var tüm türkiye yi kapsayın zorlugu anlıcaksınız , siz dua edip şükredin ki bende etmeliyim bu herifler aman halleettık deyıp tayın donemımızı harcamıyorlar.

Dün ilin atama şubesiyle görüştük ama herkes aynı durumda düzeltirler dediler. Biz ısrarla isim isim bildiriyor musunuz diye sormamıza rağmen.

bizim atama şubede not aldı benim ve eşimin ismini, bakanlığa mail atacağız dedi. henüz bir gelişme yok.

denizli düzeltilmedi. beklemedeyiz. tayin isteyebilirsek inşallah belge tarama yapıp yapmadığımızı söyleriz :cry:

öğretmen atama daire başkanlığıyla görüştüm, "biz bildirdik muhakkak düzeltecekler" dedi.

Arkadaslar bız esımle aynı ılcenın koylerınde(buyuksehırden dolayı mahalle oldu) calısıyoruz. kılavuza gore es durumu ozrunde buyuk sehırlerde ya eslerın bulundugu ılceye ya da ıkametın oldugu ılceye ısteyebılırsınız dıyor. dun esım basvuru yaptı. bugun kendı sıfremızle basvuruyu goremıyoruz bıze "Eşinizle aynı ilçede çalıştığınız için başvuru yapamazsınız. !" hatasını verıyor. okulun sıfresıyle gırdıgımızde basvuru hala onay asamasında dıyor. sızce sıkıntı cozulurmu ıkametımızın bulundugu ılceyı tercıh edebılırmıyız bu arada gorev yerımız HATAY

Şimdi bi sorum olacak.
Büyükşehirin A ilçesinde ikamet eden öğretmen karı koca B ilçesinin 2 farklı köyünde görev yapıyor.
Eşlerden biri eş özründen tayin istediğinde "Aynı ilçede görev yaptığınızdan dolayı isteyemezsiniz" mealinde bir uyarı alıyorlar.
Sanırım mahalleye filan mı dönüşmüş ne...
Şimdi bu durumun çözümü nedir ne değildir? Tecrübeliler veya aynı hatayla karşılaşanlar nasıl sonuçlara vardılar?

Geri