ESKİ BİLGİSAYARINI GÖNDER ÖGRENCİLERİ SEVİNDİR.

Kodla Büyü

serzir81

Site Gezgini
Ben van merkezde Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde Bilgisayar öğretmeniyim ve bazı ögrencilerimin ekonomik durumunun olmaması nedeni ile bilgisayar alamaması sonucu derslerinden yeterili başarıyı gösteremediklerini gördüm. Şirketlerin veya kişilerin yeni bilgisayar alıp kullanmadıkları bilgisayarlarının toplanarak bu ögrencilere dağıtılmasını sağlıyan bir çalışma yapmak istiyorum.Bunun için ne yapmam gerek nereye başvuru yapmalıyım.

YARDIMCI OLURSANIR VE bunu TÜRKİYE GENELİNDE UYGULAMAYA BAŞLATIRSAK COK GÜZEL OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BU KONUDA TÜM BİLGİSAYAR ÖGRENMENİ ARKADAŞLARIMDAN DESTEK BEKLİYORUM.

Eski makinelerini çöpe atan bir sürü firma var bildiğim kadarıyla. Umarım birileri size destek olur, çok da iyi olur.

şirketlerin e-posta adreslerini bulup etkili bir e-postayla yardım isteyebilirsiniz..

Böyle bir şirket bulabilirsen burda paylaşırsan sevinirim ben de böyle bir çalışma düsünüyorum....Kolay gelsin..

3 sene önce milli eğitim okullardaki tüm eski bilgisayarları toplayıp bizim okula gönderdi. Bizde onların bakımını yaptık adam ettik ve öğrencilere verdik. 10 dan fazla bilgisayar toplamıştık. Okullardan gelen bilgisayarları görmeniz gerekiyor. İçlerinde commoder 286 bilgisayarlar vardı. Bazılarının içlerinde fareler yuva yapmıştı.

2008 yılında Van da görev yaparken benzer bir uygulama başlatmıştım. E-Posta yoluylada envai çeşit şirkete ve kuruma durumu bildirmiştim. Birçoğu başka kampanyalara katıldıklarını bazıları ise ekonomik sıkıntılardan dolayı (İlginçtir, biri de Sony) yardımcı olamayacaklarını söylediler. Önerime gelince; oradaki özel ve kamu kuruluşlarına uğrayıp sözlü olarak durumu bildirin, gerekirse resmi olarak. Yardım edebilirler. Bir banka eski bilisayarlarını vermişti, bir dernekte söz vermişti.

Geri