Eski Halk Bankası Müdürü tahliye edildi.

Kodla Büyü
cehcah' Alıntı:
http://www.haber7.com/guncel/haber/1127613-halk-bankasi-eski-genel-muduru-tahliye-edildi

darbe girşimi bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.
ortaya çıkan savcılar hakimler boşuna dönme dolap gibi rotasyon yapılmadılar , meyvelerini şimdi veriyor yakında bakan çocuklarıda çıkar .. son söz: bunlar daha iyi günlerimiz

Yahu bazı arkadaşların babasının oğlu tahliye olmuş gibi sevinmesini anlamıyorum. Tamamen partizan, mürit gibi hareket ediyolar. Kardeşim az sorgulayıcı olun körü körüne biat etmeyin. Bırak partiyi hükümeti boşver bunu bir vatandaş olarak düşün. Tarafsız bi banka müdürü olarak düşün. Yani hiçbi partinin hükümetin adamı yapma ya süzme bi müdür olarak düşün. Evinden bu kadar paranın çıktığını düşün??? Sadece bu şekilde düşün ya. Bu şekilde sorgula. Adam çıksın bana şu şu nedenden bu para benim evimdeydi işte belgesi desin diyebiliyo mu? Yok. Yani yok darbe girişimi engellenmiş yok 17 aralık ellerinde patlamış. Sanırsın adam general savaştan malup çıkmış.

Yani ortam öyle bi durumdaki arkadaşlar. Bir taraf hükümet devrilsin diyo ne pahasına olursa olsun, öbür taraf da hükümet kalsın ne olursa olsun çalsalarda çırpsalarda pis işler dönsede sırf chpy inat mhpye inat kalsın diyo. Bu mantıkla ancak birbirimizi yeriz kazananlar belli zaten. Herkes tarafsız düşünsün eğri doğru ortaya çıksın.

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Yahu bazı arkadaşların babasının oğlu tahliye olmuş gibi sevinmesini anlamıyorum. Tamamen partizan, mürit gibi hareket ediyolar. Kardeşim az sorgulayıcı olun körü körüne biat etmeyin. Bırak partiyi hükümeti boşver bunu bir vatandaş olarak düşün. Tarafsız bi banka müdürü olarak düşün. Yani hiçbi partinin hükümetin adamı yapma ya süzme bi müdür olarak düşün. Evinden bu kadar paranın çıktığını düşün??? Sadece bu şekilde düşün ya. Bu şekilde sorgula. Adam çıksın bana şu şu nedenden bu para benim evimdeydi işte belgesi desin diyebiliyo mu? Yok. Yani yok darbe girişimi engellenmiş yok 17 aralık ellerinde patlamış. Sanırsın adam general savaştan malup çıkmış.

Adam bunların hepsini sundu, bağış yapanlar bile evet biz bağış yaptık işte makbuzları dediler, yoksa neden çıkarsınlar adamı dışarı. Önce araştır sonra yaz.

yav hee he

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Adam bunların hepsini sundu, bağış yapanlar bile evet biz bağış yaptık işte makbuzları dediler, yoksa neden çıkarsınlar adamı dışarı. Önce araştır sonra yaz.
Araştırdım merak etme sen. Araştırdım da ben atlamadım hemen "tamam ya bağış parasıymış" demedim. 4.5 milyon dolardan bahsediyosun. O kadar para senin evinde bulunsun aklamak için belge üretecek adam çok olur. Makbuz dediğin nedir ki?

En azından şu bile benim midemi bulandırır. Bu kadar büyük bi para evde ne arar? Hem de banka müdürünün evinde? Bankadan daha mı güvenli o ev? O para bankada niye değil de evde? Yani bu adama itimadınız tam mı? Tanıyo musun adamı? Babanıza bile güvenmezken bu adama güveninizin nedeni nedir?

bir Türkiye komedisi... trajik...

tahliyeyle beraati birbirine karıştıran öğretmenler.. hükümet tarafından atanmış savcıların verdiği karardan adalet çıkaranlar... 3-5 makbuzla ayakkabı kutusundaki 4,5 milyon doların aklandığı zannedenler.. star gazetesi çalışanlarının 2 milyon tutan maaşlarının halkın bankasından halkın parasıyla ödenmesine ses çıkaramayanlar...

bu millete verilmiş en büyük sevgililer günü hediyesi..

biz bu milletin **** koyacağız!

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

bana karşılığını gösterin size değil 4,5 milyon, 4,5 milyarlık makbuz vereyim...

türkiye'de milyonlarca vakıf - dernek var ve hepsinin makbuz yetkisi var..

20070428_411332_1177773491_6rap-04s.jpg

soru şu: bu paralar yasal yollardan yapılmış bağış ise neden hesapta değil?? paraların ilgili kuruma aktarılması neden yasal - resmi yollarla yapılmak yerine böyle kayıt dışı bir yöntem tercih ediliyor?? algoritma - matematik bilen yani mantık sahibi biri olarak mantık sınırları dahilinde bir cevap verebilir misiniz??

cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

son olarak tahliye masumiyeti göstermez.. ortada iddialar var ve bunlar araştırılıyor.. bu süreçte iddialar karşısında zaten bir insanın uzun süreler tutuklu yargılanması doğru değil.. hukuk sistemimizde tutuklu yargılanmanın koşulları bellidir:
-Şüpheli veya sanığın kaçması, saklanması veya kaçacağı şüphesini uyandıran somut olgular varsa,
-Delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme şüphesi,
-Tanık, mağdur veya başkaları üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunma.

bu hallerden biri yoksa kişi tutuksuz olarak yargılanabilir ki, hukuki olarak burada yapılan da bu..

ceremy' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
http://www.haber7.com/guncel/haber/1127613-halk-bankasi-eski-genel-muduru-tahliye-edildi

darbe girşimi bariz bir şekilde ortaya çıkıyor.
ortaya çıkan savcılar hakimler boşuna dönme dolap gibi rotasyon yapılmadılar , meyvelerini şimdi veriyor yakında bakan çocuklarıda çıkar .. son söz: bunlar daha iyi günlerimiz
:puhaha:

hırsızı yakaladın... savcı tutuklayacak.. hoopppp savcı içeri hırsız dısarı.DD

aklamak için ne taklalar atıldı be:D savcılarmı degismedi.. polislermi değişmedi... vayvayvay adam temizlendi ha..

o kadar camasır suyunu siyahi afriikalı birine doksen o bile beyazlardı ha:D

ya arkadaşlar adam yemiş çalmış çırpmış.. içeriden çık(ar)tıldı.. nedesek nafile.. kötü oldu bence.. daha mahkemeye çıkmadan..

pisagorean' Alıntı:
Yani ortam öyle bi durumdaki arkadaşlar. Bir taraf hükümet devrilsin diyo ne pahasına olursa olsun, öbür taraf da hükümet kalsın ne olursa olsun çalsalarda çırpsalarda pis işler dönsede sırf chpy inat mhpye inat kalsın diyo. Bu mantıkla ancak birbirimizi yeriz kazananlar belli zaten. Herkes tarafsız düşünsün eğri doğru ortaya çıksın.

:+1: :alkis:
aynen hocam...cemaatçi arkadaslar fanatik olamyın.. parti tutmayın diyorlar ama .. kendileri fanatizmin zirvesinde.. toz kondurmuyorlar..

partici arkadaslar da aynı...

tarafsız olarak... ortada bir operasyon soz konusumu bence evet... ortada hırsızlık yolsuzluk varmı... evet....

şimdi ortada 2 suclu var.... ama o ben değilim diyor.. digeri ben değilim diyor.. arkadas biz sucluyu aramıyoruz... ortada tek suclu yokkii... 2 suclu var yani 2 tarafta suclu.... da... hesap soran yok:D

theghost83' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

:+1: :alkis:
aynen hocam...cemaatçi arkadaslar fanatik olamyın.. parti tutmayın diyorlar ama .. kendileri fanatizmin zirvesinde.. toz kondurmuyorlar..

partici arkadaslar da aynı...

tarafsız olarak... ortada bir operasyon soz konusumu bence evet... ortada hırsızlık yolsuzluk varmı... evet....

şimdi ortada 2 suclu var.... ama o ben değilim diyor.. digeri ben değilim diyor.. arkadas biz sucluyu aramıyoruz... ortada tek suclu yokkii... 2 suclu var yani 2 tarafta suclu.... da... hesap soran yok:D
Aynen öyle hocam ortadaki suçlular belli hükümet ve cemaat. Çıkar ilişkisiyle hareket etmişler bu zaman kadar. Çıkarları bi yerde çatışmış şimdi birbirlerine düştüler. Burda hükümete atıp tutan herkesi cemaatçi yapacak kadar şaşırmış yandaşlar var :D

cehcah' Alıntı:
mnn' Alıntı:
ya arkadaşlar adam yemiş çalmış çırpmış.. içeriden çık(ar)tıldı.. nedesek nafile.. kötü oldu bence.. daha mahkemeye çıkmadan..

Hakimmisin, savcımısın, avukatmısın? yemiş, çalmış çırpmış diyorsun. Dava hakkında ne biliyorsun ki böyle peşin hüküm veriyorsun. Daha henüz dava bile başlamadı? Hakim bile bu dediklerini demedi, sen hangi hak ve sıfatla bunu söylüyorsun?

Ayrıca adam hakkında genelde tututksuz sanıklar için verilen adli denetim ve yurt dışına çıkma yasağı bile konmadı.

Madem o kadar durusttunuz niye savcilar gorevden alininca sesini cikarmadin

pisagorean' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Araştırdım merak etme sen. Araştırdım da ben atlamadım hemen "tamam ya bağış parasıymış" demedim. 4.5 milyon dolardan bahsediyosun. O kadar para senin evinde bulunsun aklamak için belge üretecek adam çok olur. Makbuz dediğin nedir ki?

Nereyi nasıl araştırdın bilemem arkadaşım ama al sana tahliye nedeni:

İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi, bu kararını, "soruşturmanın başında, teknik takip sonucunda tesadüfi olarak elde edilen delillerin, hukuka aykırı delil niteliğinde olduğu" gerekçesiyle verdi.

22 Defa yurt disina cikti o savci diyenler ispatlamali 22 defa ciktigini. Savcinin yurt disina cikmasindan bize ne hem ben alunan dosyaya bakarim. Sabah gazetesinin excelde hazirladigi yurt disi cikis belgesine mi inanalim

pirireis' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Nereyi nasıl araştırdın bilemem arkadaşım ama al sana tahliye nedeni:

İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi, bu kararını, "soruşturmanın başında, teknik takip sonucunda tesadüfi olarak elde edilen delillerin, hukuka aykırı delil niteliğinde olduğu" gerekçesiyle verdi.

tahliye kararı doğru olabilir ama gerekçe çok komik olmuş.. uluslararası hukuk literatürüne geçecek komiklikte hem de..

delillerin tesadüfi olarak kabul edilmesinin koşulları cmk 138. maddede belirlenmiş:

Madde 138 - (1) Arama veya elkoyma koruma tedbirlerinin uygulanması sırasında, yapılmakta olan soruşturma veya kovuşturmayla ilgisi olmayan ancak, diğer bir suçun işlendiği şüphesini uyandırabilecek bir delil elde edilirse; bu delil muhafaza altına alınır ve durum Cumhuriyet Savcılığına derhâl bildirilir.

(2) Telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimin denetlenmesi sırasında, yapılmakta olan soruşturma veya kovuşturmayla ilgisi olmayan ve ancak, 135 inci Maddenin altıncı fıkrasında sayılan suçlardan birinin işlendiği şüphesini uyandırabilecek bir delil elde edilirse; bu delil muhafaza altına alınır ve durum Cumhuriyet Savcılığına derhâl bildirilir.

sanki terör soruşturması yürütülüyormuş da, el bombası, c4 patlayıcı ararken ayakkabı kutusunda para bulunmuş, ve bu paraların soruşturmayla ilgisi yokmuş gibi.. arkadaşım yolsuzluk ve rüşvet soruşturması yürütülüyor.. para dışında ne bulmayı bekliyordunuz?? tam anlamıyla guguk devletine dönüşmüş durumdayız..

sarı kırmızı bir bandanayı, bir şemsiyeyi, yumurtayı, su faturasını, puşiyi, sıfıra vurulmuş saçı delil olarak olarak kabul eden fakat bir kamu bankasının müdürünün ayakkabı kutusuna sakladığı 4,5 milyon doları delil saymayan ileri hukuk(!) sistemi hepimiz için gurur kaynağıdır... :!:

Hepsi yavaş yavaş saliniyor baş aktörü de salarlar yakinda
Ben böyle adaletin izdirabini seveyim

cehcah' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
Hepsi yavaş yavaş saliniyor baş aktörü de salarlar yakinda
Ben böyle adaletin izdirabini seveyim

volkanbey tahliye kararı veren devletin savcısı-hakimi değil mi? Neden bu kadar zorunuza gidiyor?

17 aralık'ta ve 25 aralık'ta gözaltı talebinde bulunanlar devletin savcısı değil miydi peki hocam??

duygularınızı ve ideolojik görüşlerinizi lütfen bir süreliğine bir kenara bırakın ve yaşanan süreç üzerinde mantıklı bir şekilde düşünün..

1- 17 aralık sabahı gözaltılar gerçekleşiyor.. aynı gün öğleden sonra adalet bakanı, istanbul başsavcısı çolakkadı ile görüşüyor..
2- bu görüşme üzerine ertesi gün soruşturmaya ek savcılar atanıyor ve işlem yetkisi imza çoğunluğuna bağlanarak soruşturmayı yürüten savcı celal kara devreden çıkartılıyor..
3- sonrasında soruşturmanın vekaleti zekeriya öz'den alınıp, ilk gün adalet bakanı ile özel görüşen çolakkadı'ya veriliyor..
4- daha sonra soruşturmayı başlatan savcı celal kara soruşturmadan alınarak, sonradan dahil edilen savcılar soruşturmada yalnız bırakılıyor..
5- 25 aralık sabahı savcı muammer akkaş yürüttüğü bir soruşturmaya istinaden bir dizi gözaltı talebinde bulunuyor.. savcıya bağlı kolluk kuvvetleri bunu amirlerine, amirler de valiye kadar iletiyorlar.. ve savcının kararları uygulanmayarak gözaltılar gerçekleşmiyor.. (burada tam anlamıyla bir hukuk skandalı var.. emre itaatsizlik ve soruşturmanın gizliliğinin ihlali söz konusu.. bu emre uymayanlar üzerinden yıllar da geçse eninde sonunda yargılanacaklar..)
6-sonrasında bu savcı da görevden alınıyor..
7- tüm bu süreç boyunca sayıları yüzleri bulan savcının görev yerleri değiştiriliyor.. aynı zamanda binlerce polis memuru ve yüzlerce emniyet amirine görev yeri değişikliği veriliyor.. bunların büyük bir çoğunluğu Mali şube müdürlüğünde veya kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şubesinde görevli.. bu değişikliklerin hepsi hukuka aykırı bir şekilde gerçekleştiriliyor.. burada hepimiz memuruz.. "görev yeri değişikliği" nin bir disiplin cezası olduğunu ve herhangi bir soruşturma yürütülmeden böyle bir kararın verilemeyeceğini hepimiz biliyoruz.. o yüzden bu değişikliklerin hepsi hukuksuz bir şekilde gerçekleştirilmiştir ve idare mahkemesi başvuru halinde bu değişiklikleri iptal etmektedir..

şimdi durum böyleyken, kendinizi okmeydanı veya bakırköy adliyesinde görevli bir savcı olarak düşünün.. şehirde kurulu bir düzeniniz var ve bütün görev arkadaşlarınız sürgüne gönderilmiş durumda.. yürüttüğünüz soruşturmada şüpheliler hükümet temsilcilerinin yakınlarından oluşuyor.. aldığınız en ufak bir karar dahi emniyet kanalıyla vali tarafından hükümete iletiliyor.. objektif çalışıp rahat bir şekilde karar alabilir misiniz?? sadece 1 dakika duygularınızı ve siyasi görüşlerinizi bir tarafa bırakarak bunun üzerinde düşünün... karar alırken üzerinizde baskı hisseder misiniz, yoksa hissetmez misiniz??

uzun uzadıya anlattım ama siz belki yine kendi bildiğinizi okursunuz... fakat bilin ki gerçekler bunlar...

hakim-savcı değikliklerinden sonra serbest kalan süleymancığıma iade edilmelidir. ayrıca 4.5 milyon doların devletin elinde olduğu her bir gün için süleymancığımın yaşadığı kayıptan dolayı kendisine ödeme de yapılabilir. adam iki aydır işletemiyor neticede parasını. ayrıca paraya nasıl en konduysa öyle de geri verilmeli. ayakkabı kutuları içinde. aksi kişisel mal varlığına zarar vermek olur.

Bunlar askere atilan her iftiraya canak tuttular hic sorgulamadan simdi bu adamin avukati olmuslar. Bu ülkede insanlar siyasi goruse gore yargilaniyo arkadaslar. Yani ne desek bos. Aslinda olay su. Adam babalarinin oglu degil bu kadar tutmalarinin nedeni ya bu adam uzerinden parti hukumet zarar gorurse. Yoksa oyle bi durumu olmasa emin olun linc ederler bu adami senden benden once.

Geri