ET FAZ-2 WİNDOWS 10 PRO TEMEL İMAJI

Kodla Büyü
etfatih' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:
Güzel Çalışma Tebrikler ;Ama biraz daha beklemek gerek bence.
Teşekkürler. Hocam "Windows 10" Microsoft'un geleneksel döngüde yayınlayacağı son işletim sistemi. Bekleyebilirsiniz elbette :)

Burda demek istediğim windows 10 için beklemek değilde hocam .Meb için beklemek.Diğer türlü windows 10 bana göre şu ana kadar windows işletim sistemleri arasında 1 numara.
Daha meb in tam olarak ne yapacağı belli değil 2-3 tane kullanıcı mevcut fiber geldiği zaman bu kullanıcılardan uzaktan bağlantı yapılacak bildiğim kadarıyla .O yuzden bu düzenlemeleri sonra eskiye döndürmek zorunda kalabilirsiniz.Diğer türlü bende temiz bir kurulum yapıp kendi sistemimi oluştururdum.Bu arada Bende kod alabilirmiyim.Bir tahta da denemek isterim.

kdoksan' Alıntı:
etfatih' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:
Güzel Çalışma Tebrikler ;Ama biraz daha beklemek gerek bence.
Teşekkürler. Hocam "Windows 10" Microsoft'un geleneksel döngüde yayınlayacağı son işletim sistemi. Bekleyebilirsiniz elbette :)

Burda demek istediğim windows 10 için beklemek değilde hocam .Meb için beklemek.Diğer türlü windows 10 bana göre şu ana kadar windows işletim sistemleri arasında 1 numara.
Daha meb in tam olarak ne yapacağı belli değil 2-3 tane kullanıcı mevcut fiber geldiği zaman bu kullanıcılardan uzaktan bağlantı yapılacak bildiğim kadarıyla .O yuzden bu düzenlemeleri sonra eskiye döndürmek zorunda kalabilirsiniz.Diğer türlü bende temiz bir kurulum yapıp kendi sistemimi oluştururdum.Bu arada Bende kod alabilirmiyim.Bir tahta da denemek isterim.

Elbette eskinin bir imajını alıp saklamakta fayda var. Hatta bende açılmamış tahtanın imajı da var... Şifre çözme anahtarını gönderiyorum.

Hocam emeğine sağlık epey çalışmışsın belli. Yaptığın çalışmaları buraya yazmak bile epey iş :)
Ben windows 10 u tatbik ettim memnun kalmadım (timefreze sorun çıkardı tahta kapanmadı) Timefreze veya benzeri uygulama denedin mi hiç?

gkhankz' Alıntı:
Hocam emeğine sağlık epey çalışmışsın belli. Yaptığın çalışmaları buraya yazmak bile epey iş :)
Ben windows 10 u tatbik ettim memnun kalmadım (timefreze sorun çıkardı tahta kapanmadı) Timefreze veya benzeri uygulama denedin mi hiç?

Memnun kalmadığınız windows 10'nun hazırladığım çalışma olmadığını anlıyorum buradan. Toolwiz time freeze veya Faronics Deep Freeze vb. yazılımların sorun çıkarmamasını istiyorsanız hybred sleep (karma uyku) modundan çıkmalısınız. Time freeze ile yaşadığınız sorunun temelinde bu yatıyor. Çünkü bilgisayar kapanmıyor, hybrid sleep moda geçiyor ve uyandırıyorsunuz. Windows 10'da da "hybrid sleep" varsayılan olarak açık gelir. Benim hazırladığım imajda böyle bir sorun yaşamazsınız, hybrid sleep kapalı çünkü.

İlk iletimde de bu durumu bildirdim.
"* Karma uyku modu devre dışı bırakılmıştır. (Toolwiz time freeze, deepfreeze vs hata alınmasını önelemek için.)"

Ben yükseltme ile windows 10 a geçiş yapmıştım. Sizin çalışmanızı henüz denemedim fırsat bulduğumda deneyeceğim. Emeğinize sağlık :+1:

gkhankz' Alıntı:
Ben yükseltme ile windows 10 a geçiş yapmıştım. Sizin çalışmanızı henüz denemedim fırsat bulduğumda deneyeceğim. Emeğinize sağlık :+1:
Deneyin, eminim memnun kalacaksınız :+1:

nuhfaruk' Alıntı:
Faz1 de yükleme hatası verdi maalesef.
Faz-2 için hazırlanmış bir imaj bu çünkü. Donanım farklılıklarından kaynaklanıyor. Fakat hafta içi faz-1 de deneme imkanım olacak. Gelişmelerden haberdar ederim. 8)

gkhankz' Alıntı:
hocam yazılar net okunmuyor yapabileceğimiz bir ayar var mı?
Hocam o dpi ölçeklemesi sonucu ortaya çıkan bir durum. Ayarlar->Sistem->Ekran'dan %100 olarak ayarlayabilirsiniz. Fakat bu da sınıf ortamında gözükebilirlik açısında sıkıntı yaratmakta. Bu durum windows 8 ve 8.1'de görece daha iyiydi.
Farklı şekilde farklı çözümler var. Denemek bu noktada size kalmış.

Deneyeyim.
Ayrıca sormak istediğim et için windows 10 un 8 e göre ne avantajları var?

gkhankz' Alıntı:
Deneyeyim.
Desteği kesilmemiş olsaydı xp de de çoğu işlerimizi halledebiliyor olurduk. Aslında 8, 8.1, 10 kullanmayacağımız bir çok özelliklerle geliyor. Şu noktada ayırıcı özellik kullanılabilirlik oluyor sanırım. Tabletlere göre ayarlanmış bir arayüz 8 ve 8.1 ile geldi. Bu kullanışlılık açısından masaüstlerinde zorlayıcı olabiliyor. ET'lerin hassasiyetleri de tablet kadar olmadığı için kenardan kaydırma işlemleri insanları çıldırtabiliyor.
windows 10 daha geleneksel bir arayüz sunduğunu düşünüyorum. Ama hala bir melez.

Eğer faz-2 iseniz sormanız gereken soru şu olmalı. "Neden bu temel imaj?"

Bir çok sebebi var. Yazayım biraz. Sizin bilginiz dışında internete erişim sadece güncellemeler için açık. Defender kullanan arkdaşlar olabileceği için onu kaldırmadım, bıraktım. Yoksa programları kurulu attığım imajlarda defender'i de kökünden kazımış bulunmaktayım. Veri aktarımında usb bellek vb her dosyayı taradığı için usb3.0 larda bile hatırı sayılır performans düşüşlerine sorun olabiliyor. Sırf defenderi kazımak bile çok vakit alıyor. Registry'den tutunda, zamanlanmış görevlere, sistem içerindeki kalıntılarına kadar uğraşmak yorucu. İlk sayfada belirttiğim her şeyin bir testi var. Yazdığım maddeler kadar da imaj alıp denemişliğim vardır. Notepad de sırf sözcük kaydır'ı unuttuğum için yeniden imaj aldığımı biliyorum misal.

Şimdi baştan bunu yap deseler yapmam. Neden? Sırf baştan yapmamak için bu kadar detayların içerisine girdim de ondan :wink: Sağda solda pek fazla yazmak istemiyorum ama indirin kullanın. Daha iyisini bulamazsınız. Her türlü arkasındayım. Lisanlama işlemlerini de anlaşılır anlattığımı düşünüyorum. Zamanında lab'lar içinde hazırlamış olduğum bir xp imajım vardı. Onu 1-2 eş-dost hariç yayınlamadım. O da çok ama çok iyiydi.

İçerisine yazılım kurmadım. Sadece yazılımlara odaklanabilin diye. İstediğinizi kurabilirsiniz. Deepfreeze vb. yazılımlar varsa kurduğunuz programların otomatik güncelleştimelerinin kapatılması yükümlülüğü de size ait. Hem yazılımlar her geçen gün güncelleniyor. Kaldır, sil, yenisini kur haliyle bilgisayarda veya imajda artıkların birikmesine neden oluyor. Ama sizin elinizde temel imaj varsa her zaman bir programı sıfır bir şekilde kuruyor gibi olacaksınız.

Diğer bilgisayarlar için de hazır atılmış bir format gibidir. Sadece c'yi, altını çizyorum, sadece c'yi geri yükleyerek de kullanabilirsiniz. boot partitionları silmeyin ama :) Masaüstü bilgisayarımda öyle yaptım. İlgisiz driverları kaldırın, kendinize ait olanları kurun. Kullanıcı adı değiştirmek gibi bir düşünce varsa da onun inceliklerini araştırarak bulabilirsiniz.

Link için şifreyi ilk haftadan sonra kaldıracaktım. Kaldırmadım. Mesaj kutusu aracılığıyla dönüşler üzerinden bir değerlendirme yapmaya çalışıyorum.
Lütfen geri dönüş sağlayın... Selamlar.

etfatih' Alıntı:
***** Etkileşimli Tahta Faz-2 Windows 10 Pro x64 Yapı-1607 Temel İmajı *****
(i3, 8gb ram, 256gb ssd)

Faz-2 Etkileşimli tahtalarda kullanılmak üzere hazırlanmış temel bir sistemdir.

Link: Mega.nz - Şifre çözme anahtarı için mesaj atınız.

Boyut: et_w10_full.tib - 4,67 GB

keşke bunu daha önce gorseydim. 32GB flash bellek aldırdılar bide imaj için :D neyse sıkıntı değil

Ayrıca teşekürler..

btnotlari' Alıntı:
etfatih' Alıntı:
***** Etkileşimli Tahta Faz-2 Windows 10 Pro x64 Yapı-1607 Temel İmajı *****
(i3, 8gb ram, 256gb ssd)

Faz-2 Etkileşimli tahtalarda kullanılmak üzere hazırlanmış temel bir sistemdir.

Link: Mega.nz - Şifre çözme anahtarı için mesaj atınız.

Boyut: et_w10_full.tib - 4,67 GB

keşke bunu daha önce gorseydim. 32GB flash bellek aldırdılar bide imaj için :D neyse sıkıntı değil

Ayrıca teşekürler..

Rica ederim. Gerek duyulmayacak her şeyi kaldırdığım için boyut küçüldü. Fakat siz yazılımlarınızı da üstüne kurup tekrar bir imaj alacağınız için o ebatta bir flash bellek gerekli.

etfatih' Alıntı:
gkhankz' Alıntı:
Deneyeyim.
Desteği kesilmemiş olsaydı xp de de çoğu işlerimizi halledebiliyor olurduk. Aslında 8, 8.1, 10 kullanmayacağımız bir çok özelliklerle geliyor. Şu noktada ayırıcı özellik kullanılabilirlik oluyor sanırım. Tabletlere göre ayarlanmış bir arayüz 8 ve 8.1 ile geldi. Bu kullanışlılık açısından masaüstlerinde zorlayıcı olabiliyor. ET'lerin hassasiyetleri de tablet kadar olmadığı için kenardan kaydırma işlemleri insanları çıldırtabiliyor.
windows 10 daha geleneksel bir arayüz sunduğunu düşünüyorum. Ama hala bir melez.

Eğer faz-2 iseniz sormanız gereken soru şu olmalı. "Neden bu temel imaj?"

Bir çok sebebi var. Yazayım biraz. Sizin bilginiz dışında internete erişim sadece güncellemeler için açık. Defender kullanan arkdaşlar olabileceği için onu kaldırmadım, bıraktım. Yoksa programları kurulu attığım imajlarda defender'i de kökünden kazımış bulunmaktayım. Veri aktarımında usb bellek vb her dosyayı taradığı için usb3.0 larda bile hatırı sayılır performans düşüşlerine sorun olabiliyor. Sırf defenderi kazımak bile çok vakit alıyor. Registry'den tutunda, zamanlanmış görevlere, sistem içerindeki kalıntılarına kadar uğraşmak yorucu. İlk sayfada belirttiğim her şeyin bir testi var. Yazdığım maddeler kadar da imaj alıp denemişliğim vardır. Notepad de sırf sözcük kaydır'ı unuttuğum için yeniden imaj aldığımı biliyorum misal.

Şimdi baştan bunu yap deseler yapmam. Neden? Sırf baştan yapmamak için bu kadar detayların içerisine girdim de ondan :wink: Sağda solda pek fazla yazmak istemiyorum ama indirin kullanın. Daha iyisini bulamazsınız. Her türlü arkasındayım. Lisanlama işlemlerini de anlaşılır anlattığımı düşünüyorum. Zamanında lab'lar içinde hazırlamış olduğum bir xp imajım vardı. Onu 1-2 eş-dost hariç yayınlamadım. O da çok ama çok iyiydi.

İçerisine yazılım kurmadım. Sadece yazılımlara odaklanabilin diye. İstediğinizi kurabilirsiniz. Deepfreeze vb. yazılımlar varsa kurduğunuz programların otomatik güncelleştimelerinin kapatılması yükümlülüğü de size ait. Hem yazılımlar her geçen gün güncelleniyor. Kaldır, sil, yenisini kur haliyle bilgisayarda veya imajda artıkların birikmesine neden oluyor. Ama sizin elinizde temel imaj varsa her zaman bir programı sıfır bir şekilde kuruyor gibi olacaksınız.

Diğer bilgisayarlar için de hazır atılmış bir format gibidir. Sadece c'yi, altını çizyorum, sadece c'yi geri yükleyerek de kullanabilirsiniz. boot partitionları silmeyin ama :) Masaüstü bilgisayarımda öyle yaptım. İlgisiz driverları kaldırın, kendinize ait olanları kurun. Kullanıcı adı değiştirmek gibi bir düşünce varsa da onun inceliklerini araştırarak bulabilirsiniz.

Link için şifreyi ilk haftadan sonra kaldıracaktım. Kaldırmadım. Mesaj kutusu aracılığıyla dönüşler üzerinden bir değerlendirme yapmaya çalışıyorum.
Lütfen geri dönüş sağlayın... Selamlar.

hocam teşekkürler sonra araştıracaklar için de faydalı olacaktır verdiğin bilgiler

hiboz' Alıntı:
Hocam, ben de Defender'i sistemden tamamıyla kaldırmak istiyorum. Bunun için hangi yolu izlemeliyim.
Güncellemeleri de kapatmak istiyorum. Bunun için hizmetlerden "windows update" i devre dışı bıraksam yeter herhalde
Ekleme:
Defender'i kapatmak için; http://10.enpedi.com/2015/08/windows-10 ... larak.html

Konunun yeri burası değil ama... Sahiplik alarak sistemden silinir, registryen anahtarlar kaldırılır, başlangıçtan kaldırılır, hizmetlerden de silinir.
Ya da https://www.raymond.cc/blog/download/did/1984/ kullanın. Hizmetlerden siliyor muydu tam hatırlamıyorum. Servis adını yönetici olarak çalıştırdığınız komut satırı ile "sc delete servis_adı" yaparak kaldırın.

Windows güncellemesini de söylediğiniz yerden kapatabilirsiniz.

Geri