ET kısayol virüsüne karşı ne yapıyorsunuz?

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar akıllı tahtalarda en büyük sorun usb belleklerdeki bilgilerin görünmemesi bunun için kullandığınız çözümler neler ben tooltime kullanıyorum total 360 kullanıyorum yine de virüs sorunu devam ediyor

Masaüstünde içeriği gösteren .bat dosyasını flash belleğe atıp çift tıklayıp öyle gösteriyoruz içeriği hocam. Usb Disk Security de yüklü. Kullanıcı Hesabı yönetici yetkisine sahip değil.

.bat dosyasini paylaşabilir misiniz? Benim kullandığım yöntem usbshow 3.0 oluyor. Bu kısayol virüsünü FLASHTAN kesinlikle siliyor. İlçedeki bilgisayarcilar bile silemiyorlar. Hoca siler deyip bana getiriyor ilçe halkı. Tooleiztime ile nasıl oluyor bilmiyorum ama virüs bulaşıyor.

Aynı zamanda
Dr web
Comodo
360 (bence kendisi virüstür)
Eset 9

Programları bu virüsten haberdar bile değiller.

USB diske virüs taraması yaparak temizleyin öncelikle.Temizleme için windows defender kullanabilirsiniz.(Win 10 için).USB show 3.0 ile dosyalarınızı görüntüleyin.Sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

1-USB Diskteki dosyaları bilgisayarınıza alın.
2-USB Diski NTFS olarak biçimlendirin.
3-USB Diske adınızla bir klasör oluşturun.
4-USB Disk Sağ Tıkla > Özellikler > Güvenlik > Okuma ve Görüntüleme izni verin ,diğer izinleri kaldırın.(yazma iznini kaldırıyoruz kısaca)
5-Oluşturuğunuz klasöre sağ tıkla > Özellikler > Tüm izinleri verin.
6-Dosyalarınızı artık klasöre atabilirsiniz.

Artık sadece klasörde dosya oluşturabilirsiniz ve USB diske kısayol virüsü bulaşmasını engellersiniz.

malware yeni sürümünü indirin ..taratın..bilgisayardaki virüsü siliyor ...
daha sonrada makinaya bi microsoft security üstüne usb disk tarayıcı...hiç bir sorun çıkmaz

biriinci dönem askerde idim tüm tahtalarda vardı bu virüs geldim 360 kurdum tamamdır. Kurduktan sonra pc yi yeniden başlatıp bir tarama yapınca düzeltiyor. ekstradan bu şekilde gelen flası düzeltiyor o gizli dosyayı görünür yapıyor.

emrahsahan' Alıntı:
USB diske virüs taraması yaparak temizleyin öncelikle.Temizleme için windows defender kullanabilirsiniz.(Win 10 için).USB show 3.0 ile dosyalarınızı görüntüleyin.Sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

4-USB Disk Sağ Tıkla > Özellikler > Güvenlik > Okuma ve Görüntüleme izni verin ,diğer izinleri kaldırın.(yazma iznini kaldırıyoruz kısaca)

Artık sadece klasörde dosya oluşturabilirsiniz ve USB diske kısayol virüsü bulaşmasını engellersiniz.

aynen bu yönetmi kullanın en baba antivirüs programlarından bile daha iyidir bu yöntem :++:

emrahsahan' Alıntı:

Hocam sizin bu yaptığınız yöntem kısayol virüsünde işe yarıyor. Ancak hani şu klösörlerin için klösör.exe diye kendini kopyalayan virüs var ya. Onu çözmedi malesef bu sistem

Geri