Etab 5 güncelleme

Kodla Büyü
Hakan25' Alıntı:
hocam fen lisesindeyiz. 10 tableti geçmeyecek. sorun çıkarsa servise göndereceğiz

Hocam yanlış anlamayın ama sizin yerinizde olsam hiç bir işlem yapmam,bu suistimallerin önünü açacaktır.Başka okuldaki öğrenciler kendi öğretmenlerine şu okuldaki öğretmen yapıyormuş siz neden yapmıyorsunuz demeye başlayacaklardır.

ben deneme amaçlı etab5 e yükledim oldu..bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim

etab4 e uygulayabilir miyiz ogrenci ve ögretmn tabletlerine vsınıf yüklenmiş olur

emrahsahan' Alıntı:
etab4 e uygulayabilir miyiz ogrenci ve ögretmn tabletlerine vsınıf yüklenmiş olur
etab5 tabletler için sunulmuş bir çözümdür. ROM etab5'in işlemcisine uygun oluşturulduğundan kesinlikle uygulamayınız.
Bu arada ogretmen.exe ile yapılan uygulama etab5 için işe yarıyor.

ogretmen.exe ile kurulum yaptıktan sonra, klavuzda anlatıldığı gibi işlemleri yapın. Bazı sitelerde Download Only ifadesi yerine Upgrade Only seçeneğini seçin yazıyor. Onu seçmeyin. Download Only seçeneği seçili kalsın.
Ayrıca programda Download düğmesinin olduğu ekranda yer alan USRDATA seçeneğini seçilmemiş yapın, böylece kullanıcının bilgileri silinmemiş olacaktır, aksi durumda aynı seri noya sahip tabletler ortaya çıkabilirmiş.
Tabletin kapalı olmasına dikkat ediniz. İşlemi uygulayıp, tableti çıkardıktan sonra şarja takıp, biraz bekledikten sonra tableti açın. Aktiviasyon ekranında kablosuz ağınıza bağlantı kurduktan sonra tableti kapatıp, açın. Tablet otomatik olarak kablosuz ağınıza bağlanıp, etkinleşecektir, EBA bilgilerine gerek kalmayacaktır.
Ben klavuza uygun olarak 4 tablete uyguladım, sorunsuz bir şekilde düzeldiler.

isin basinda usrdata olayi soylenmedigi icin iki tablet gitti ne yaptiysak gelmiyorda bakalim ne yapacagiz.

gzegen' Alıntı:
isin basinda usrdata olayi soylenmedigi icin iki tablet gitti ne yaptiysak gelmiyorda bakalim ne yapacagiz.
userdata içersinde nvram yani seri no dosyası bulunmuyor ki ? bence o şeçeneği kaldırmak serino silinmesine çözüm değil, kullanıcı dosyaları silinmemiş olur , o bağlamda işe yarar

Öğretmenler için olanını birisi hayrına buraya yüklese olmaz mı? :( Okuldan indiremiyorum :sleep:

Bu tablet daha once kaytedildi hatasi veriyor. Tablet etkinlesmiyor ne yapabiliriz

Öğretmen.exe ile güncelledim çalışıyor çatır çatır, yalnız tek bir hata oluştu sonrasında. Ses tuşunun + kısmı çalışmıoyor sadece - kısmı çalışıyor. Neden acaba?

halisserhat' Alıntı:
Öğretmen.exe ile güncelledim çalışıyor çatır çatır, yalnız tek bir hata oluştu sonrasında. Ses tuşunun + kısmı çalışmıoyor sadece - kısmı çalışıyor. Neden acaba?
Yazılım ile ilgili olduğunu düşünmüyorum mekanik arıza

Merhaba tüm işlemleri uygulamaya çalıştım fakat bilgisayar tableti görmüyor ne yapmam lazım mtp usb aygıtı yükleme başarısız yazıyor

fatihx_x' Alıntı:
Merhaba tüm işlemleri uygulamaya çalıştım fakat bilgisayar tableti görmüyor ne yapmam lazım mtp usb aygıtı yükleme başarısız yazıyor
Sayın hocam, tabletin kapalı olduğundan emin olun.
Ardından Öğretmen adlı programı çalıştırın, Download düğmesine tıklayın. Ondan sonra tableti takın. Bekleyin, yüklemeye başlayacaktır.
Mümkünse bu işlemleri windows 7 kurulu bir bilgisayarda yapın. Belki windows 8 veya 10 izinlerle ilgili engeller çıkarabilir.
Tableti takıp, tableti görmesi gerekmiyor.

tabletin ışığı yanıp yanıp sönüyor...işlem devam ediyormu bilmiyorum yeşil işaretler yok yüklendiğine dair.yaklaşık kaç dakika sürüyor acaba

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    54.5 KB · Görüntüleme: 546
aynen hocam bu şekilde yapıyorum fakat tableti bilgisayara bağlayınca pil işareeti geliyor ışık yanıp yanıp sönüyor yükleme gerçekleşmiyor

Windows 10 üzerinde, iki tane Öğretmen tabletini, bu yöntemle sıfırladım.
Teşekkürler.

fatihx_x' Alıntı:
aynen hocam bu şekilde yapıyorum fakat tableti bilgisayara bağlayınca pil işareeti geliyor ışık yanıp yanıp sönüyor yükleme gerçekleşmiyor
usb kablosunu bilgisayarda farklı usb girişini değiştirin derim. aygıt yöneticisini kontrol edin driver ı yeniden yüklemeyi deneyin.

ademola' Alıntı:
klmno' Alıntı:
Bu tablet daha once kaytedildi hatasi veriyor. Tablet etkinlesmiyor ne yapabiliriz
tabletin seri nosu ekranda görünüyor mu pybs den kontrol edin kimin adına kayıtlı.

userdata işareti kaldırılmadığı için tablet seri no 12345678ABCDEF gibi bir ifadeye dönüşüyor. Çözüm bulamadım ben de

Geri