ETAP (Etkileşimli Tahta Anahtar Programı)

Kodla Büyü

datased

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımızın yaptığı ATAK programını kullanırken olumsuzluklarla karşılaştım. Çözüm bulamayınca kendim yeni bir programı yapmaya karar verdim. Sizler içinde altenatif olacağını düşünerek paylaşıyorum. Öncelikle programı geliştirirken ATAK programının yapısının olumlu yanlarını alarak hazırladım. Hatta ismini de benzer bir kısaltmayla verdim. :) Bu olumlu yanları flash belleğe özel sifre oluşturmak (kopyalanmayı engellemek), öğretmenin ad soyad bilgilerini yazdırmak (öğretmen kayıplarını ve öğrenciye geçtiğinde tespiti kolaylaştırmak), tenefüslerde tahtayı bekletmeye almak, USB çoğaltıcılarda sorunsuz çalışmak (ATAK sorun veriyordu). Sonunda böyle bir program oldu. Programı visial studio da geliştirdim. Program yarım dönemdir anadolu lisesinde kullandım. Bu dönemde iki okulda daha kullanılacaktır. Kendimce karşılaştığım tüm hataları giderdim. En son halini sizlere sunuyorum.
Eminim çoğunuz bir anahtar yazılımı kullanıyorsunuz. Kullanmıyorsanız mutlaka kullanın öğrenciler tahtaları mahvediyor. Bu yazılımda sizlere alternatif olabilir. Küçük boyutu ile bilgisayarı yormadan arka alanda sessizce çalışır.

Yüklediklerim 3 dosyadan oluşmaktadır. Bunlar:
ETAPyukleme.exe kurulum için çalıştırılması gereken dosyadır. Yönetici hakkıyla çalıştırılmalıdır. Belirleyeceğiniz şifre ile anahtar USB oluşturmalısınız. Aynı zamada bu şifre ile ETAP programını sisteminizden temizce kaldırabilirsiniz.
kurulum.dll kurulum için etapyukleme.exe dosyasının yanında bulunmalıdır.
ETAPanahtar.exe USB anahtar oluşturmak için kullanılan dosyadır. USB bellekler listelenir. Seçim yapılır. kurulum esnasındaki şifre girilir. Öğretmen ad soyad yazılır ve USB belleğe şifre dosyası yazılır. TAVSİYE daha sonra viruslere karşı Ntfs_drive_protection kullanın.

Lütfen ek özellikler istemeyiniz.
Lütfen kaynak kodlarını isteyen mesajlar atmayınız.
Kendim için yaptım. Kullanmak isteyenler için paylaştım. Her hangi bir ticari kaygım yoktur. Limitsiz Ücretsizdir.

Ekli dosyalar

• ETAPv2.zip
    23.5 KB · Görüntüleme: 1,183
zümrem teşekkürler. ellerine sağlık. yarın diğer tahtalara da kuracağım.
kullanan biri olarak açıklama yapayım izninle :)

program sade ve kullanışlı. kilit ekranında tarih saat ve öğretmenin adı yer alıyor.
ayrıca kilit ekranına geçince 10 saniye içinde tahtanın kaç dakika bekleyeceğini ayarlıyorsunuz.
bence en güzel yanı ATAK'ta sürekli karşılaştığım "USB aygıt tanınamadı" sorununun olmaması.
flaşı çıkarıp tekrar takmak gibi bir sorun yok.

Hocam başarılarınızın devamını dilerim. İsim konusunda bir uyarıda bulunmak isterim ETAP (Etkileşimli Tahta Arayüz Projesi) Tubitak tarafından Pardus un etkileşimli tahta versiyonu için uzun zamandır kullanılıyor. Karışıklık olabilir!..

Okurken icimden insallah kaynak kodlari paylasmistir dedim son paragrafa kadar :) Elinize, Emeginize saglik....

Emektar bilgisayarı çıkarıp deneyeyim :)

Hocam ben de yazılım geliştiriyorum. VS ile geliştirdiğiniz programları reflector'e karşı ne ile koruyorsunuz? Merak ettiğim için soruyorum. Ben de4dot kullanıyorum.

Hocam USB belleği görmedi bende,(Win7/64bit)
Farklı bellek ve farklı giriş denememe rağmen

win8.1 de kurulum yapıyorum kuruluyor ancak tahta açıldığında kilit ekranı gelmiyor. Uyumluluk ayarı gerekir mi?

hocam admin şifresi ile kurulum yapılıyor ancak sadece admin oturumunda kilit ekranı geliyor. Etkullanıcısında kilit ekranı yok bunu için kurulumda bir ayar mı gerekiyor.

hocam ellerine sağlık
bende geçen yıl okulda ATAK kullandım fakat öğrenciler açıkken fişini çekip tekrar açtıklarında etkisiz hale geliyordu böyle bir problem yaşadınızmı bu programda
bir de tahtalarda win 10 kurulu programa uyumluluk sıkıntısı yaşarmıyım teşekkür ederim iyi çalışmalar

serkan_ist' Alıntı:
zümrem teşekkürler. ellerine sağlık. yarın diğer tahtalara da kuracağım.
kullanan biri olarak açıklama yapayım izninle :)

program sade ve kullanışlı. kilit ekranında tarih saat ve öğretmenin adı yer alıyor.
ayrıca kilit ekranına geçince 10 saniye içinde tahtanın kaç dakika bekleyeceğini ayarlıyorsunuz.
bence en güzel yanı ATAK'ta sürekli karşılaştığım "USB aygıt tanınamadı" sorununun olmaması.
flaşı çıkarıp tekrar takmak gibi bir sorun yok.

Teşekkürler.. sorunsuz kullanman dileğimle.

uyelik269' Alıntı:
Hocam başarılarınızın devamını dilerim. İsim konusunda bir uyarıda bulunmak isterim ETAP (Etkileşimli Tahta Arayüz Projesi) Tubitak tarafından Pardus un etkileşimli tahta versiyonu için uzun zamandır kullanılıyor. Karışıklık olabilir!..

Evet. isim verdikten sonra öğrendim. Artık amacım aynı, maruz göreceklerdir.

mtprogrammer' Alıntı:
Hocam ben de yazılım geliştiriyorum. VS ile geliştirdiğiniz programları reflector'e karşı ne ile koruyorsunuz? Merak ettiğim için soruyorum. Ben de4dot kullanıyorum.

Bilgi vermeyelim. Kurt öğrenciler var şifreleme algoritmasını çözmesinler.

bozo0660' Alıntı:
Hocam USB belleği görmedi bende,(Win7/64bit)
Farklı bellek ve farklı giriş denememe rağmen

Şu ana kadar tanımayan etkilişimli tahta ile karşılaşmadım. FAZ 1 ve FAZ 2 tahtalarda denedim. win 7, win 8, win 10 64 bit. hepsinde denendi. framework 4 üzeri olacak ona dikkat edin.

trickboy' Alıntı:
win8.1 de kurulum yapıyorum kuruluyor ancak tahta açıldığında kilit ekranı gelmiyor. Uyumluluk ayarı gerekir mi?
phileo' Alıntı:
hocam admin şifresi ile kurulum yapılıyor ancak sadece admin oturumunda kilit ekranı geliyor. Etkullanıcısında kilit ekranı yok bunu için kurulumda bir ayar mı gerekiyor.
tüm kullanıcılarda çalışma desteğ bulunmuyor. Böyle olmasının nedeni acronis ile yedek alındığında sorunlara neden oluyor (ATAK da karşılaştım.). Yönetici olarak kurulmalı yönetici olarak tahta açılmalıdır. frezee programı kurduğum için yönetici olarak çalışmasının sakıncası yoktur.
coskunzavar' Alıntı:
hocam ellerine sağlık
bende geçen yıl okulda ATAK kullandım fakat öğrenciler açıkken fişini çekip tekrar açtıklarında etkisiz hale geliyordu böyle bir problem yaşadınızmı bu programda
bir de tahtalarda win 10 kurulu programa uyumluluk sıkıntısı yaşarmıyım teşekkür ederim iyi çalışmalar
Kesinlikle yok. ATAK tan farklı bir yöntemle tetikleme fonksiyonu vardır. Bu durumdan dolayı hiç bir yöntem tahtayı açamıyor. Şifrelenmiş Anahtar USB hariç.

USB anahtarsız tahtaların durumlarına çok üzülüyorum. Vergilerimizle alınan bu tahtalar öğrenciler tarafından çok hor kullanılıyor. Lütfen kullanmayan arkadaşlar kullanalım, kullandıralım. ATAK, ETAP farketmez.

Teşekkür eden arkadaşlara... güle güle kullanmanız dileğimle.

Çok basit kullanışlı program teşekkür ederiz hocam. Umarım açığı yoktur öğrenciler yeni icatlar çıkarmazlar :D

Hocam faz2 win 10 tahta açıldıktan 7-8 sn sonra program devreye giriyor.Tahta açılır açılmaz devreye girse çok daha iyi olurdu.emeğinize sağlık.

Hocam öncellikle çalışmanız için tebrik ederim.. bu işi ilk defa yapacak olanlar için program kurulumu ve anahtar oluşturma işlemini aşama aşama resimli yada video olarak paylaşırmısınız

hocam emeğinize sağlık.Kullanımı basit gözüküyor.Bir şey sormak istiyorum sınırlı kullanıcıda çalışmıyor yorumlarda da gördüm.Bu anahtarın çalışması için sınırlı kullanıcıyı silmemiz mi gerekir?Atak ta kuramadım bunu da kuramadım,diğer mobil olan kilit sistemini de internetimiz her tahtada olmadığı için kuramıyorum.Şaştım kaldım.

Kolay gelsin hocalarım.kuramayan arkadaşlar için admin oturumunu açıp ordan etkullanici oturumuna administrator yetkisi verdikten sonra bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet>kullanıcılar>etkullanici dısındakilere sag tıklayıp özellikler>hesap devre dışı check ini işaretleyin,pc yi resetleyip etkullanici adını gırerek kurulum yapın.önemli administratoru devre dısı bırakmadan önce etkullaniciya admin yetkisi vermezdeniz pc ye hıc bır şey kurup yukleyemezsınız onun için mutlaka ilk kısmı kaçırmayın...

Geri