Etkişeşimli tahta ethernet girişi arızası nasıl çözülür?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Tahtalarımızın birinde ethernet girişi arızalandı. Kabloyu takınca internet gelmiyor ama azıcık bastırınca, oynatınca geliyor. Kabloyu başka bir bilgisayar ile test ettim, kabloda problem yok. https://fatihpys.eba.gov.tr/'a arıza kaydı girdim ama şimdilik gelen giden yok. Kablosuz bağlantı da maalesef her zaman sağlıklı çalışmıyor. Özetle benim kablolu interneti pratik bir şekilde çözmem gerekiyor. Aşağıdaki gibi bir ürün işimi görür mü? Yada başka bir çözüm yolu bulabilir miyim?
usb_to_ethernet.png

hocam ben şöyle yaptım usb girişleri satın aldım diren.....net ten şehrimdeki bir televizyoncuya lehimlettim gayet ucuz ve pratik oldu bilginiz olsun.ustanızı iyi secin eli iyi usta olunca hemen yapıyor

bu şekilde satın aldım ben.ops yi söküp kaç ayaklı ona bakın yeterli ona göre de sipariş cekin

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    7.1 KB · Görüntüleme: 63
faz 2 için bu ürün hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    62.2 KB · Görüntüleme: 60
wifi yayın varsa ethernet leri kullanmaya gerek kalmıyor. Nerdeyse 24 tahtanın tamamı wifi ile bağlı. Kablo karmaşıklığıda hiç olmuyor.

hocam ben şöyle yaptım usb girişleri satın aldım diren.....net ten şehrimdeki bir televizyoncuya lehimlettim gayet ucuz ve pratik oldu bilginiz olsun.ustanızı iyi secin eli iyi usta olunca hemen yapıyor
İnternet arızası diyor hocam, usb arızası değil.

Tahtalarımızın birinde ethernet girişi arızalandı. Kabloyu takınca internet gelmiyor ama azıcık bastırınca, oynatınca geliyor. Kabloyu başka bir bilgisayar ile test ettim, kabloda problem yok. https://fatihpys.eba.gov.tr/'a arıza kaydı girdim ama şimdilik gelen giden yok. Kablosuz bağlantı da maalesef her zaman sağlıklı çalışmıyor. Özetle benim kablolu interneti pratik bir şekilde çözmem gerekiyor. Aşağıdaki gibi bir ürün işimi görür mü? Yada başka bir çözüm yolu bulabilir miyim?
Ekli dosyayı görüntüle 77191
rehber öğretmenin laptopunda ethernet yuvası yok, bu cihazla meb internetinde gayet güzel çalışıyor.

Geri