Etkileşimli tahtada karekod okutma

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. 5. Sınıf Türkçe ders kitabını tahtaya indirdik. Kitap içerisindeki dinleme metinlerine ulaşabilmek için karekodu okutacak bir program öneriniz var mı ?
Not : telefondan karekod okunmayacak. Etkileşimli tahtadan okutulacak.

Hocam karekoda tıkladığınızda ilgili link açılıyor. pdf olarak indirseniz de eba üzerinden açsanız da aynı şekilde sayfaya ulaşabilirsiniz.

Karakolların üzerine tıklayınca ilgili dosya EBA’dan açılır
Tabi bazı PDF görüntüleyicilerde çalışmayabilir. Acrobat Reader’da kesin çalışıyor.

Yeni hazırlanan 9. sınıf edebiyat kitaplarındaki karekodlar farklı bir linke yönlendiriyor. "https://www.eba.gov.tr/c?q=UEX19702ea2" şeklindeki bir linke yönlendirme yapıyor. Bu link tarayıcılarda açıldığı zaman EBA'da herhangi bir sayfaya yönlendirme yapmıyor ancak, telefondaki EBA uygulaması ile açıldığında doğru sayfaya yönlendiriyor. Pardus yüklü etkileşimli tahtalarda bu linkleri nasıl açabiliriz? Çözüm bulabilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Hocam denediniz mi,ben denedim ne adobe de ne de chrome da açamadım ,link çıkmıyor.Sıfırbir yayınlarının bilişim kitabındaki karekodlarda denedim ben.

hocam 9.sınıf almanca kitabını indirdik. kitap üzerindeki karekodlar eba ya yönlendiriyor. öğretmen her seferinde sınıfa girince eba açmak zorunda kalacak. bazen eba dan atıyor tekrar açmak zorunda kalıyor. zaman kaybı olacak. geçen senelerde ogm materyal üzerinden açıyorduk bu eba ya bağlanma işi hiç iyi olmadı

Geri