Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu Artık Yüz yüze Verilmeyecek

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okullarda İlçe formatörü veya görevlendirilen Btr'nin verdiği etkileşimli tahta eğitimleri artık yüz yüze değil uzaktan eğitim ile verileceği söyleniyor. Yani okulunuzdaki öğretmenler artık uzaktan eğitim kursları ile tahta kullanımını öğrenecek. Bilgisi olan var mı bu konuda?

Etkileşimli sinif yonetimi kurslari 2016 hizmet ici eğitim faliyetleri arasinda uzaktan eğitim olarak bulunmaktadir

aydınDr' Alıntı:
Fatih projesi egitimde teknoloji kullanim kursu ile karıştırmayınız
aydınDr' Alıntı:
Etkileşimli sinif yonetimi kurslari 2016 hizmet ici eğitim faliyetleri arasinda uzaktan eğitim olarak bulunmaktadir

:++: aynen kursları karıştırmayın hocam uzaktan eğitimle bizler btr öğretmenleri almak zorundalar hatta mail geldi bugün...

aydınDr' Alıntı:
Neye dayanarak btr lerin bu kurslari almasi gerekmektedir sayin hocam

etkileşimli sınıf yönetimi sistemi geldiğinde adı üzerinde biz rehberlere çok iş düşecek. bu nedenle büyük ihtimal.

gkhankz' Alıntı:
Okullarda İlçe formatörü veya görevlendirilen Btr'nin verdiği etkileşimli tahta eğitimleri artık yüz yüze değil uzaktan eğitim ile verileceği söyleniyor. Yani okulunuzdaki öğretmenler artık uzaktan eğitim kursları ile tahta kullanımını öğrenecek. Bilgisi olan var mı bu konuda?
Öncelikle başlık ile yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere konu hakkında pek bilginiz yok. Kursları karıştırmışsınız.
Birisi Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu diğeri ise Etkileşimli Sınıf Yönetimi Semineri.
FPETKK nun karma olarak verilmesi planlanıyor. Başı, ortası ve sonu yüzyüze diğer kısımları uzaktan asenkron eğitim olabilir.
ESY semineri ise Eğitimde Teknoloji Kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimlerini kapsayacak şekilde uzaktan asenkron şekilde verilecek.

Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursları ile Etkileşimli sınıf Yönetimi Kursları farklı. Etkileşimli sınıf yönetimi kursları uzaktan eğitimle alınacak 2016 kurs planında var ve başvuruya açık şuan kurslar. Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursları (Akıllı Tahta Kursu) için ise tamamen uzaktan eğitim veya tamamen yüzyüze değil de ikisinin karması bir kurs düşünülüyor. Daha planlama aşamasında...

Neye dayanarak BTR lerin bu kursları alması zorunlu diyen öğretmen arkadaşa da bir şeyler söylemek isterim. Birincisi BTR değil tüm öğretmenlere zorunlu bu kurslar. İkincisi biz BT öğretmenleri bu kursları alacağız ki bilgi sahibi olalım. Bilgisayar tamirciliğini bırakıp BT Rehberliği yapacaksak ki yapmamız lazım artık bu kursları almamız lazım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor. Ben Her iki kursun da eğiticisiyim yıllardır da eğitim veriyorum yine de bu kursları alacağım bilgilerimi tazelemek için. Daha 2 ay önce yüz yüze merkezi seminerle etkileşimli sınıf yönetimi eğitmeni oldum ama yine de ocaktaki ilk uzaktan eğitime başvurdum. Çok zevkli konular olduğunu da düşünüyorum.

MEB; BT İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler için yapacağı Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi (EBA Ders, EBA V Sınıf) ve Tüm öğretmenlerle için hazırlanan Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi için duyuru yayınladı. İncelemenizde fayda var. Başvurular MEBBİS Hizmet İçi Eğitim Modülünden 2016-Merkezi-Uzaktan Eğitimler Şeklinde aratınca çıkıyor. Kurs Numaraları başvuru ve onay tarihleri gibi detaylı duyuruya aşağıdaki sayfadan bakabilirsiniz.

http://www.mehmetural.net/haber-gundem/ ... rulari/266

yenibilisim' Alıntı:
Kurs dersleri kaç saat sürüyor? Bilgisi olan yazabilir mi?

hocam kurslar bu gün bana gelen maile göre senkron olarak ilerlemeyecek, yani videolu anlatım sisteme yüklenecek ve biz de yanılmıyorsam 18Ocakta başlayıp 29 Ocak tarihine kadar bitireceğiz. ister gündüz ister gece size kalmış.. ister 1 günde bitirirsiniz ister 10 günde..

61>34' Alıntı:
yenibilisim' Alıntı:
Kurs dersleri kaç saat sürüyor? Bilgisi olan yazabilir mi?

hocam kurslar bu gün bana gelen maile göre senkron olarak ilerlemeyecek, yani videolu anlatım sisteme yüklenecek ve biz de yanılmıyorsam 18Ocakta başlayıp 29 Ocak tarihine kadar bitireceğiz. ister gündüz ister gece size kalmış.. ister 1 günde bitirirsiniz ister 10 günde..
Teşekkürler hocam.

Geri