Etkileşimli Tahta Açılmıyor. Faz II.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar,
bugün her zamanki gibi Acronis 2013 ile aldığım imajı ET nin birine yükledim,
tam masaüstü geldi derken,
başlangıç onarma (repairing boot.....) yazısı geldi,
sonrasında mavi ekran ve başlangış onarılamadı yazısı, (Kapat) ve (Onar gibi bir seçenek) vardı ekranda,
hiçbir şekilde onarılamadı ne sıfırlandı ne yeniden yüklendi,
nede artık yedeğimin olduğu flash diski açılışta f7 ile açınca görüyor,
yardımlarınızı bekliyorum.

hocam acronics ile imaj işlemi yapmasaydınız keşke mutlaka sıkıntı çıkıyor tahtalarda, güvenli mod ile açmayı denediniz mi?

4 yıldır Acronis ile imaj alıp yüklüyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Faz II de aldığım temiz imajı 7 dk gibi bir sürede atıyor.
Hocam, öncelikle şunu sorayım aldığınız bu imajı daha önce başarılı şekilde hiç yüklediniz mi?
Eğer bu imajı ilk recovery yapışınız ise imajda sorun olabilir. Temiz bir imaj ile tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
F7 ile boot ekranı gelmiyor demişsiniz, USB klavyenin çalıştığından emin olduktan sonra yine olmuyorsa BİOS ayarlarını sıfırlayıp bu şekilde deneyebilirsiniz ya da BİOS üzerinden Flash bellek ile başlatabilirsiniz. Faz I de denemiştim bunu olmuştu Faz II de denemedim.

hocam onar kısmına tıkla, otomatik onarmıyorsa orda bi yerde komut istemi vardır.. komut istemini aç.. Bootrec.exe/FixMbr yaz enterla ardından Bootrec.exe/FixBoot yaz enterla düzeltmesi lazım

zodzingo' Alıntı:
4 yıldır Acronis ile imaj alıp yüklüyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Faz II de aldığım temiz imajı 7 dk gibi bir sürede atıyor.
Hocam, öncelikle şunu sorayım aldığınız bu imajı daha önce başarılı şekilde hiç yüklediniz mi?
Eğer bu imajı ilk recovery yapışınız ise imajda sorun olabilir. Temiz bir imaj ile tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
F7 ile boot ekranı gelmiyor demişsiniz, USB klavyenin çalıştığından emin olduktan sonra yine olmuyorsa BİOS ayarlarını sıfırlayıp bu şekilde deneyebilirsiniz ya da BİOS üzerinden Flash bellek ile başlatabilirsiniz. Faz I de denemiştim bunu olmuştu Faz II de denemedim.

sn. hocam imajı daha önce 10 larca kez denedim kurulum yaptım. sağlam.
f7 ile boot ekranı geliyor lakin bu ekranda benim kurulum yaptığım 32 gb flash diskim gözükmüyor.
yani aynı image ile tekrardan kurulum yapamıyorum.

BİOS sıfırlamak ve BİOS üzerinden flash bellek ile başlatma hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

birarti1' Alıntı:
zodzingo' Alıntı:

sn. hocam imajı daha önce 10 larca kez denedim kurulum yaptım. sağlam.
f7 ile boot ekranı geliyor lakin bu ekranda benim kurulum yaptığım 32 gb flash diskim gözükmüyor.
yani aynı image ile tekrardan kurulum yapamıyorum.

BİOS sıfırlamak ve BİOS üzerinden flash bellek ile başlatma hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

F7 ile açmak için başka bir flash belleği acronis boot disk yapıp başlatmayı deneyebilir miyiz hocam eğer bu seçenekte de yeni boot flash bellek görünmüyor ise bios ayarlarına girelim, nitekim şu an okulda değilim biosa bakmam lazım bunu cevaplamak içinde

Belki denemişsinizdir ama aklıma gelmişken yazayım acronis boot başlarsa ekran geldiğinde yani recovery kısmına girebildiğinizde boot Disk'i çıkarıp işleme devam edebiliyoruz. Yani iki ayrı belleği kullanarak yükleme yapabiliriz. Bi bellekle boot edip diğerinden de imaj dosyasını çekebiliriz, malum daha seri yapmak için fare de takmak gerektiğinden boş usb gerekebilir.

impetus23' Alıntı:
hocam onar kısmına tıkla, otomatik onarmıyorsa orda bi yerde komut istemi vardır.. komut istemini aç.. Bootrec.exe/FixMbr yaz enterla ardından Bootrec.exe/FixBoot yaz enterla düzeltmesi lazım

hocam bu komutlar işe yaramadı,
buna benzer birçok komut daha vardı nette buldum epeyce bir uzun sürdü ama olmadı,

hocam ben başlangıç partitionlarından birini sildim anladığım kadarıyla,
çünkü o mavi ekranlarda yükle, onar, sıfırla derken ve bunların hiçbiri işe yaramazken hep aynı mesajı veriyor,

bu iş için gerekli sürücü-partition eksik.

bu partitionları düzenlemek için hangi programlar kullanılıyor?
daha doğrusu sildim o bolumu nasıl geri gelir.
?

Nedeni 350 mb boyutundaki on yukleme bolumu... imaj alirken size onerim system, c, ve mbr bolumunu yedek almaniz ortalama 20 25gb yer tutar. Usb 3.0 ile yaklasik 6 dk yukleniyor. Tabi recover yaparken ben su yolu izledim. Acronis tools bolumunden add new disk deyip. Fabrikasyon yspiyi komple silmeniz. Ardindan recover kismindan yedeginizi rahatlikla yukleyebilirsiniz. 76 derslik bir okulda btr olarak gorev yapiyorum. Toplam 93 et var. Derslikler ortalama 2 gunde bitiyor. 3 farkli usb 3.0 ile yapiyorum bu arada yedek alirken beklemeyin. Acronis usb bellegi baska akilli tahtaya takip devam edebilirsinz...

ato50' Alıntı:
Nedeni 350 mb boyutundaki on yukleme bolumu... imaj alirken size onerim system, c, ve mbr bolumunu yedek almaniz ortalama 20 25gb yer tutar. Usb 3.0 ile yaklasik 6 dk yukleniyor. Tabi recover yaparken ben su yolu izledim. Acronis tools bolumunden add new disk deyip. Fabrikasyon yspiyi komple silmeniz. Ardindan recover kismindan yedeginizi rahatlikla yukleyebilirsiniz. 76 derslik bir okulda btr olarak gorev yapiyorum. Toplam 93 et var. Derslikler ortalama 2 gunde bitiyor. 3 farkli usb 3.0 ile yapiyorum bu arada yedek alirken beklemeyin. Acronis usb bellegi baska akilli tahtaya takip devam edebilirsinz...
:+1:

Geri