Etkileşimli tahta da pardus zorunlu mu?

Kodla Büyü

Pinkfloyd1453

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Okulumuzda kullandığımız faz1 tahtalara geçen sene pardus yüklediler. Derslerle ilgili Windowsta Kullandığımız çoğu uygulamayı pardus açmıyor ve özellikle öğretmenlerimiz sıkıntı yaşıyorlar. Pardus kullanmak zorunlu mu acaba? Yada pardusun yanına Windoss yüklemek sıkıntı olur mu?

Hangi il/ilçe?
Bazı işgüzar il ilçeler yüklensin diye emir yayınlamış olabilir. Sıkıntı yaşıyorsanız faz1 için olan imajlardan birini yükleyin gitsin. Kim nereden bilecek.

hocam sizin işiniz tahtaların çalış halde olmasını sağlamak. idare bu konuda adım atmıyorsa yapacak bir şey yok. şikayeti olan öğretmeni muhatap olmadan idareye yönlendirin.

Öyle bir zorunluluk yok diye biliyorum. Yıllar evvel bütün kamu kurumlarındaki bilgisayarlara Pardus zorunlu hale getirilecek diye haber çıkmıştı ama uygulamaya konmadı. Aslında bizlere gerekli eğitimler verilse, Windows'ta çalışan programları Pardus'ta çalıştırabilsek ya da alternatif programlar ile halledilebilse milli işletim sistemine geçmek daha iyi olurdu.

Hocam ben de windowsa geçiş için ilçe mem ile görüştüm ancak kabul etmiyorlar. Bakanlığın tahtaları uzaktan kontrol ettiklerini söylediler. Bilmiyorum ne kadar doğru.. başıma bela almamak için vazgeçtim :)

Geri