Etkileşimli Tahta Duvar Kağıdı Çalışması(psd)

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar photoshopta basit bir duvar kağıdı çalışması yaptım.
Sağ üst bölümde saat ve takvim konulacağını düşündüm
Yalnız bir sorun var faz2 win 8.1 de duvar kağıdı değiştiremiyoruz.sanırım netop dan ötürü.
duvar kağıdını değiştirebilen oldu mu?

Ekli dosyalar

• fatih_et_wallpaper.rar
    11.2 MB · Görüntüleme: 287
  • fatih_et_wallpaper.jpg
    fatih_et_wallpaper.jpg
    188.5 KB · Görüntüleme: 545
Arkadaşlar faz2 win8.1 tahtalarda duvar kağıdını hiçbir program yüklemeden veya pasif etmeden değiştirmenin yolunu buldum ve değiştirdim.
Şu ana kadar epey yöntem denedim ve sonunda pes etmiştim
en son register ayarlarında wallpaper kelimesini arattım
içinde fatih temasının duvar kağıdı dosya adresini gösteren adres bilgilerini kendi dosyamın yolu olarak değiştirdim
bilgisayarı kapatıp açtım ve duvar kağıdı değişmişti

register e giriyorsunuz
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop --->Wallpaper bilgisi olarak kendi duvar kağıdınızın adresini yazıyorsunuz
sonra yeniden başlat
işlem tamam

alt şeritte derslere ait , harddiskin d bölümündeki klasörlerin kısayollarını oluşturdum
simgelerini özelliştirdim
sağ üst bölüme araçlardan dijital saati ekledim

Ekli dosyalar

• DSC_0074.JPG
    DSC_0074.JPG
    220.6 KB · Görüntüleme: 250
@erencan hocam register girilmiyor? Daha detaylı yazabilir misiniz ?
hocam şimdi tekrar denedim.farklı bir jpg ile denedim yine oldu
başlat butonuna basıp ÇALIŞTIR açın ve regedit yazın
regedit içinde HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop --->Wallpaper anahtarına çift tıklayın
değeri değiştirmek istediğiniz jpg dosyasının adresi olarak değiştirin

jpg dosyasını harddiskin C kök dizine kopyalayın ve adını 1.jpg olarak değiştirin ki uzun uzun adres yazmayın

daha yeni imaj attığım sıfır tahtada denedim ve oldu
1)regedit sorun olmadan açıyor
2)jpg dosyanın nerede olduğu önemli değil ama register anahtarında adresini yazacağınız için hem dosyanın adı hem adresi pratik olsun diye adını 1.jpg adresini c:\ olarak ayarladım

@erencan hocam dediğinizı yarın okulda deneyecem. Bilginiz varsa birşey daha soracam. Bizim akıllı tahtalar faz 2 1. Kısım ( Windows 8.1 pro yüklü ) tahtaların birinden engellemeleri kaldırıp bütün programları yükleyip imaj ( sistem görüntüsü ) almayi düşünüyorum . Engellemeler tamamen nasıl kalkacak? Program filan var mı ?

Duvarkağıdı dönüştürülmüş olarak kullanıldığından, duvarkağıdını aynı adla bir başkasıyla ve hatta kayıt defterinden bile değiştirseniz, değişmeyebilir.

Diğer yandan hazırladığım imajda uygulama öncesi duvarkağıdı özelleştirmesi yapılabilmektedir.

@erencan hocam, imaj konu başlığı altında da duvarkağıdınızı paylaşabilirsiniz.

wallpaper.jpg

Hocam Wallpaper anahtarına çift tıklayın ve duvar kağıdı olmasını istediğiniz ve bilgisayara kopyaladığınız dosyanın adresini yazın
Ardından register ayarlarının yeniden yüklenmesi için bilgisayarı kapatıp açın

Geri