Etkileşimli tahta kablolu internete bağlanmıyor

Kodla Büyü

dirhem

Site Gezgini
Tahtaya format atınca kablolu internet geliyor, bazen yeniden başlatmakta yeterli oluyor, net bağlantısı olmadığında ağ bağlantıları bölümünde yerel ağ bağlantısı simgesi olmuyor ve aygıt yöneticisinde sadece wireless driver görünüyor. Kabloda sıkıntı yok. Bir laptop bağladım ağa bağlanıyor. Sorunu anlayamadım arkadaşlar

İmaj ile yükleme yapıyorum, bütün tahtalara, hiçbirinde böyle bir problem yok. Tahtada net herhangi bir işlem yapmadan bazen geliyor sonra tekrar gidiyor. Yerel ağ bağlantısı simgesi de gidip geliyor. Önerinizi deniycem hocam teşekkürler

MuaLLi hocamın dediğini de bir uygulayın ancak düzeleceği düşük bir ihtimal. Ayrıca tahtaya gelen internet kablosu fabrikasyon mu? Kabloda sıkıntı yok demişsiniz ancak yinede fabrikasyon bir internet kablosuyla bağlantı prizinden tahtaya bir internet verin olmazsa sorun tamamiyle tahtadadır

Tahtaya gelen ethernet kablosunun takılı olduğu switch veya adaptörü söküp tekrar takın. Bizde de böyle bir sorun olmuştu. Ne yaptımsa çalışmadı. Sök tak yapınca düzeldi.

Geri