Etkileşimli Tahtadan Görüntüyü Monitöre Aktarmak

Kodla Büyü

sezar10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, okullarda kullanılan yöntemin tersine olarak bilgisayardan etkileşimli tahtaya değilde, etkileşimli tahtadan monitöre görüntü aktarabilir miyiz? Neden bunu yapıyorsun diyebilirsiniz. Bu sayede etkileşimli tahtanın içindeki PC kısmını kullanmış olacağız.Ayrıca Öğretmenin önünde bir adet monitör olacak, öğretmenin yaptığı uygulamayı öğrenciler görebilecek, haricen öğretmen bilgisayarı kullanmak zorunda kalmayacağız.Bu işlemi aslında usb3.0 to vga çevirici ile yaptık ancak pek verim alamadık. HDMI ile yapabilir miyiz acaba?

Tek çözüm usb to vga dönüştürücü. Tahtadan herhangi bir görüntü çıkışı yok.
Ben de usb 3.0 to vga almıştım. Oldukça da beğenmiştim. Bu kabloyla tam verim almak için ekranın da 1080p destekli olması iyi olur. Daha düşük çözünürlükte tahtada ki görüntü küçülüyor. Siz neden memnun kalmadınız?

sanırım tahtaya atılan imaj ile uyumsuzluk yaşadık. belkide driver konusunda sıkıntı çıktı. yaklaşık 60 tl ye almıştık.imajı değiştirip tekrar kurmayı deneyeceğim. başka bir yol varmı diye merak etmiştim.

Faz2 de hdmi kablosuyla görüntüyü aktardığım olmuştu. Kablo bağladıktan sonra görüntüyü projeksiyona aktarır gibi F2. Veya fn+p kombinasyonları deneyin.

Geri