Etkileşimli Tahtalar İçin özellikle Usb den bulaşan zararlılara karşı antivirüs önerisi

Kodla Büyü

btr1111

Aktif Üye
Arkadaşlar ET'lerde ücretsiz Total 360 kullanıyorum ancak güncellemeleri yapmama rağmen usb den bulaşn virüslere karşı yetersiz kalıyor. Klasörler gizli hale geliyor klasörler başka bir isimsiz klasörün içinde gibi oluyor. Özellikle bu tarz zararlı yazılımlara karşı etkili olan bir ü cretsiz antivirüs öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

USB'yi ntfs dosya sistemine çevirip koruma sağlanabilir ancak ben tarama anında böyle eylemlere izin vermeyecek bir antivirüs arıyorum.

Hocam küçük ve basit bir USB programı tavsiye edeceğim. Bunu okuldaki tüm bilgisayarlara kur. Ben bununla klasör gizlemenin önüne geçtim.
Program, flashı takınca dosyaları tek bir klasör halinde görünür hale getiriyor. Sen onları kesip ana dizine taşırsın. Klasör-dosya gizleyen virüsler için çok güzel.

Ayrıca sürücüleride taratabiliyorsun.

Usb-av

Hocam küçük ve basit bir USB programı tavsiye edeceğim. Bunu okuldaki tüm bilgisayarlara kur. Ben bununla klasör gizlemenin önüne geçtim.
Program, flashı takınca dosyaları tek bir klasör halinde görünür hale getiriyor. Sen onları kesip ana dizine taşırsın. Klasör-dosya gizleyen virüsler için çok güzel.
Usb-av
Teşekkür ederiz

Hocam bir şey daha belirteyim. Eğer USB AV ı kurmana rağmen, yeni takılan flash belleklere; o bilgisayardan virüs bulaşıyorsa, öncelikle A vira ile bilgisayarı temizlemelisin.
Tabi formattan hemen sonra bu usv av kurulması en sağlıklı olanı.

Usb-av

usbavfree.com'daki usb-av sanırım. Ürün tamamen ücretsiz mi? İlaçlı mı bulmak gerek?

Usb-av
Sağolun hocam bahsettiğiniz programı inidirip deneyeyim.

Arkadaşlar ET'lerde ücretsiz Total 360 kullanıyorum ancak güncellemeleri yapmama rağmen usb den bulaşn virüslere karşı yetersiz kalıyor. Klasörler gizli hale geliyor klasörler başka bir isimsiz klasörün içinde gibi oluyor. Özellikle bu tarz zararlı yazılımlara karşı etkili olan bir ü cretsiz antivirüs öneriniz var mıdır? Teşekkürler.
Hocam uzun süredir "Shiela USB Shield" adında free bir uygulama kullanıyoruz akıllı tahtalarda.
Net söyleyebilirim, kaçırdığı hiç bir durum oluşmadı şu ana kadar.
Küçük, sistemi yormayan ama işini mükemmel yapan bir uygulama.
Kişisel tüm cihazlarda da kullanmaktayım.

Hocam uzun süredir "Shiela USB Shield" adında free bir uygulama kullanıyoruz akıllı tahtalarda.
Net söyleyebilirim, kaçırdığı hiç bir durum oluşmadı şu ana kadar.
Küçük, sistemi yormayan ama işini mükemmel yapan bir uygulama.
Kişisel tüm cihazlarda da kullanmaktayım.
Hocam bahsettiğiniz programı indirip deneyeceğim. Teşekkürler

Panda Dome veya Kaspersky Free kullanın.
MEB ağında Panda oturumu açmak daha kolay. Kaspersky ağı kısmen engelleniyor. O nedenle etkinleştirme sorunu oluyor.
Panda Dome ayarlarında tüm USB'leri aşılayabiliyorsunuz ve takılır takılmaz hem aşılama hem de otomatik tarama ayarı yapabiliyorsunuz.
Total 360 işe yaramaz. Basit bir musallat virüsü ile başa çıkamayan antivirüs mü olur yav?

Geri