ET'lerin Bazı Usb Bellekleri Görmemesi

Kodla Büyü

mciner43

Aktif Üye
Okulumda anlam veremediğim bir problem var. Örneğin bir öğretmenin belleği 27 tahtada sorunsuz çalışıyor. Bir tahtada takılma sesini duyuyoruz ama belleği bilgisayarımda görünmüyor. Bu durumdu bir kaç öğretmenin belleği var. Sorun farklı tahtalarda yaşanıyor. Bilgisayarlar diğer bellekleri sorunsuz görürken neden bazı bellekleri görmüyor olabilir. Mantıklı bir açıklaması var mı bu olayın?

Faz 2 tahtalarda USB 3.0 flaş bellek takılı iken kablosuz mouse ve klavye çalışmıyor.

bende aynı sorunu yaşıyorum hatta kendi belleğimde, çok anlamsız geliyor.

aynı sorun benim flash belleğimde bazı tahtalarda da oldu geçenlerde. faz 1 bizim tahtalar. nedenini ben de bilemedim

USB portlarında zamanla aşınma meydana geliyor bu gibi durumlarda flashı takın çok hafif geri çekin flashı görmesi lazım. Muhtemelen pinlerden birisi temas etmiyordur.
Başka bir ihtimal disk yöneticisine gidin flash belleklere atanan harfi değiştirin örneğin "F" ise "G" yapın "E" ise "F" yapın.

USB portlarında zamanla aşınma meydana geliyor bu gibi durumlarda flashı takın çok hafif geri çekin flashı görmesi lazım. Muhtemelen pinlerden birisi temas etmiyordur.
Başka bir ihtimal disk yöneticisine gidin flash belleklere atanan harfi değiştirin örneğin "F" ise "G" yapın "E" ise "F" yapın.

İkinci dediğinizi deneyeyim Hocam. İşe yarar umarım.

Geri