etwinning proje ortaklığı

Kodla Büyü

bote67

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Ortak olabileceğimiz bir proje arıyoruz. Katılabileceğimiz, sizlerin de devam ettiği Kodlama veya Bilişim Teknolojileri alanında bir proje öneriniz var mı? Teşekkürler.

eTwinning Projects: 12-15
İlk defa bir projeye katılacağım. Kodlama ve Yazılım geliştirme başlığı altında proje ortakları aramaya başladım. Devam eden proje yoksa, yeni bir proje başlatmak için

uygun projelere ortak olunabilir bu sene müdür bize proje ve yarışmayı şart koştu her zümreye
Bize de geçen yıl sene başı toplantısında "İlçe Milli Eğitim Müdürünün her okul bir Avrupa projesi yapacak" diye söylemişti Okul Müdürü.. Oturdum Avrupa Erasmus+ KA101 projesi öğrendim ve tek başıma yazdım. Çok şükür 89,5 puan aldım. Yedek listedeyiz. Sıramızı bekliyoruz şimdi.

Bize de geçen yıl sene başı toplantısında "İlçe Milli Eğitim Müdürünün her okul bir Avrupa projesi yapacak" diye söylemişti Okul Müdürü.. Oturdum Avrupa Erasmus+ KA101 projesi öğrendim ve tek başıma yazdım. Çok şükür 89,5 puan aldım. Yedek listedeyiz. Sıramızı bekliyoruz şimdi.
hocam vaktiniz varsa şöyle güzel bir aydınlatma yazısı hazırlasanız, erasmus projesi hazırlama konusunda fikri olup bilgisi olmayanlar için. ne yapmak nerden başlamak lazım, nasıl bir süreç nelere dikkat edilmeli vs. ne güzel olur. vaktiniz varsa :)

Sayın hocam proje yazımıyla ilgili detaylı bir bilgi verebilirmisiniz? Bu sene bende proje yapmak istiyorum

Sayın hocam proje yazımıyla ilgili detaylı bir bilgi verebilirmisiniz? Bu sene bende proje yapmak istiyorum

hocam vaktiniz varsa şöyle güzel bir aydınlatma yazısı hazırlasanız, erasmus projesi hazırlama konusunda fikri olup bilgisi olmayanlar için. ne yapmak nerden başlamak lazım, nasıl bir süreç nelere dikkat edilmeli vs. ne güzel olur. vaktiniz varsa :)
Arkadaşlar KA 101 projeleri okul eğitimi personel hareketliliği proje türüdür. Bir nevi Türkiye'de aldığımız hizmetiçi eğitimi Rize, Mersin Ayvalık değil de Avrupa'da alıyoruz..
Peki proje süreci nasıl oluyor kısaca yazayım..
- Okulunuzda eksik gördüğünüz bir konuyu belirler ve bu konu hakkında Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde eğitim alırsınız.
-Kültürel gezilerle etkileşime geçersiniz.
-Bunun için proje konusunu belirlemelisiniz.
-Okulunuza PIC numarası temin edeceksiniz.
-TURNA sistemine kayıt yaptıracaksınız.
-Başvuru formu Türkçe yazılıyor. Online form doldurulup (ilgili yerlere ilgili cevapları yazarak) başvuru yine Turna sistemi üzerinden kaydediliyor.
-Forma proje konunuz, katılımcılar, konaklama, ulaşım, seyahat gibi giderler de yazılıyor..

tebrik ederim sayın hocam deneyimlerinizden faydalanabiliriz sorumuz olursa bir mesaj kadar uzağımızdasınız sanırım :)

İlk kez etwinning projesi yapmayı düşündüğümden...
ortak olunabilecek bir proje adı veya ortak olmak isteyen birileri var mı diye konuyu açmıştım.

KA 101 türü veya ismini yazmadığınız projenin konuyla ilgisini tam anlamadım...

bu konuda bizlere de rehberlik etseniz çok makbule geçer sayın hocam

KA 101 türü veya ismini yazmadığınız projenin konuyla ilgisini tam anlamadım...
eTwinng dediğiniz şey Avrupa Okul Ortaklık Ağı ve öğretmenler bir araya gelir proje hazırlarlar. Hareketlilik ve diğer proje etkinlikleri için harcanacak masraflar kendi cebinizden çıkar. Türkiye dışında yabancı bir okulla ortak çalışma yaparsanız harcamanız olacaktır sayın hocam.. Ha yok ben dijital ortamda proje hazırlayacağım üç beş etkinlikle bunları fotoğraflayacağım diyorsanız amenna..
Benim bahsettiğim proje türü olan KA 101 ise bütün masrafları Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanan, sizin yurt dışında ortak bir kurumla ya da okulla işbirliği yapmanızı amaçlayan bir proje türüdür. Bir nevi hizmetiçi eğitim gibi düşünün.. Bu projedeki eğitimler ve etkinlikler dijital ortamda olmaz. Gerçektir ve de basit değildir. eTwinning bu tür projelerin alt basamağıdır.
Ve son not; ben bu forumda Avrupa projeleri ile ilgili konu açıldığını görünce bilişimci zümrelerime yardımım olur diye konuya yazdım. Farklı bir niyetim yok! Konuyla ilgili alakasını çözemediyseniz ki öyle demişsiniz sanırım yukarıdaki açıklamalar yeterli olacaktır. Yok anlamadım diyorsanız da mesaj ya telefonla anlatmaktan memnuniyet duyarım..

:cool: Proje türlerini biliyorum. Açıklama yapma ihtiyacı neden duydunuz anlamış değilim.
Avrupa projeleri ile ilgili konularda yardımcı olmak amacıyla bilgiler verdiğiniz için teşekkürler. Konu başlığını açıp, amacımı ilk 2 mesajımda açıklamış olduğumu düşünüyorum. Deneyimleri paylaşmak için farklı bir konu başlığı açılabilir.İyi çalışmalar...

Arkadaşlar merhaba eğer isterseniz beraber bir e-twinning projesi gerçekleştirebiliriz. Daha önce e-twinning projesi gerçekleştirdim eğer isterseniz beraber bir proje yürütebiliriz.

Arkadaşlar merhaba ben de yeni araştırıyorum ben de oluşacak gruplara katılmak isterim

Geri