Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ev İnterneti Tavsiye

Konu, 'İnternet Servis Sağlayıcı Sorunları ve Tavsiyeleri' kısmında aybr tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. aybr

aybr Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar ev interneti bağlatacağım ne tavsiye ederiniz. Türknet başvurum var hala (5 günde bağlamadılar.) Kısa sürede bağlantı yapabilcek, hizmeti sıkıntısı olmayan bir internet firması.

2. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Türkneti arayıp sorun bi hocam. Bende dedikleri gün bağlantı yapamadım aradım türktelekom kaynaklıymış reddetmişler nakli. Tekrar başvurdular o gün açıldı. 4 kişi daha buldum onların hemen açıldı.

3. aybr

benimki sıfır bağlantı telekom binaya hattı getirdi. Türknet ekibi daire bağlantısını yapacak 2 gündür randevu vermediler.

4. acipinarli

Onu bilemiyorum ama yine de arayıp bi sorun.

5. aybr

Hocam kaç defa aradım. sürekli kayıt altına aldık ekiplere haber vereceğiz diyip başka bir şey demiyorlar. Berbat bir fima imiş. Sadece daire hattı bağlanacak ona da 2 gündür gelemediler.

6. ohen

ohen Aktif Üye

Hocam bağlantıyı yapacak ekipler genelde benzer kişiler oluyor. şu ara uzun tatil dönemi var diye yoğunluk var. az sabretmeniz gerekecek. Türknet en uygun ve en iyi fiyata en hızlısını alacağınız sağlayıcı bence. Son olarak TurkNet e abone olurken;
    Aşağıda seninle bir davet kodu ve bağlantı paylaşıyorum:
    Davet kodu: VGY43BT89KLD
    Bağlantı: https://turk.net/p/VGY43BT89KLD
    Bunlardan birini kullanırsan sen de, ben de 1 er ay interneti bedava kullanabiliriz. Aklına takılanlar için özelden sorabilirsin. Teşekkürler. @aybr

7. aybr

teşekkürler hocam. hızım az nasıl hızlandırabiliriz.

8. buyey

buyey Seçkin Üye Seçkin Üye

uzun zamandır bende turk.net kullanıyorum benim hızım düşük. 2 kişi aynı anda interneti kullandığımızda takılıyor. müşteri hizmetlerine ilettim bir sorun yok diyorlar benzer sıkıntı yaşayan var mı arkadaşlar?

9. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

2-3 haftadır aşırı yavaş. Bırakın 2 kişiyi 1 kişi bile giremiyor çoğu zaman evde.

Ben aramadım turk Neti. Nasılsa klasik cevap verirler: Herkes evde oldugun dan altyapımızds oluşan.... diye devam eden :)

10. ohen

ohen Aktif Üye

Arkadaşlar global olarak internet kullanımı çok arttığı için genel bi yavaşlama var internette. Yine de kota sorunu olmadığından ben size Türknet i öneririm. idm sağolsun önce indirip sonra izliyorum biçok şeyi. Son olarak TurkNet e abone olurken;
    Bunlardan birini kullanırsan sen de, ben de 1 er ay interneti bedava kullanabiliriz. Aklınıza takılanlar için özelden soru sorabilirsiniz. Teşekkürler.

11. cihan_27

cihan_27 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam iss bulundugunuz mahalle apartmana gore bile degisebiliyor. Superonline ,kablo net ttnet kullandim. Ara ara hepsinden sikayetim oldu. Millenicom vodofone d smart tarzi iss lere de bakilabilir.

12. aybr

Turk Telekomda arkadaş var hızımı sordum sistemden bakayım dedi. Kablo'lar etkiliyormuş hocam. tabiki sistemin evinize uzaklığı da önemli.

13. k.cokol

k.cokol Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğer klasik adsl bağlayacaksanız Türktelekom derim, fiber altyapısı varsa Turkcell Superonline kendi şebekesini kullanıyor oldukça memnunum.

14. Reyhanli

Reyhanli Seçkin Üye Seçkin Üye

4440375 numaralı telefon aradı.
    89 TL istiyor devam etmek için. Taahhüdüm 10.ayda sona erecek.
    Sizce ne yapayım arkadaşlar?

15. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Biz de telekom kullanıyoruz 24mbps sınırsız güya ama hız testi 15 in üstüne çıkmıyor kablo kaynaklı sanırım youtube yayını yapmamız gerekiyordu yapamıyoruz görüntü kalitesi o kadar kötü oluyor ki ekstra vınn almamız gerekti. biz de bu hafta yeniledik taahhütü ama hız kötü açıkçası

16. server06

server06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Her ne kadar arada sıkıntı olsa da fiyat/performans açısından en iyisi TurkNet.

Üyelik düşünenlere 1 ay hem sana hem bana bedava internet kazanmak için davet kodu: JTS27KD95LCA
    veya Bağlantı: https://turk.net/p/JTS27KD95LCA

Ekli Dosyalar:

17. aybr

Benim 16 mgbs hız ile abone oldum. 8mgbs'den fazlasını görmedi. 30 Nisan'da diğer daireler için adersime altyapı sorgulaması yaptım 50mgbs hız alabileceğimi gördüm. Acaba hızım arttı mı diye hız testi yaptım bir de ne göreyim, hızım 5,8mgbs. Bu değerden hiç yukarı çıkmadı. Mayıs ayında arkadaş kampanyasından bedava kullanıyorum. Onlarca Arıza kaydıma Türknet papağanlık yapıp "Arızanız TT kaynaklı olup 30.05.2020 tarihinden önce giderilemiyecektir." diye kopyala yapıştır ile cevap verdi. 5,8 mgbs hıza 76 tl veriyor. vdsl geçiş yapayım dedim neymiş hattın santrala uzakmış (1500mt). Ama alt yapınızda 50mgbs hız verilebilir diyorum. Malesef. Kaç defa da BTK'ya şikayet ettim ordan da bir sonuç çıkmadı. Bence sabit fiyat ile yüksek hız gösterip insanları kandırıp vaad ettikleri hızın ancak yarısını veriyorlar. Gizli hırsızlık yapıyorlar. VDSL ve FİBER fiyatına adsl veriyorlar. Gerçi

upload_2020-5-23_0-10-55.png

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 23 Mayıs 2020
  18. sepulturgay

sepulturgay Site Gezgini

altyapı desteğiniz varsa adresinizde ben 4 yıldır Superonline kullanıyorum öneririm.

50 mbit hızında bağlantım, indirirken 6 mbps leri çok gördüm.

19. ohen

ohen Aktif Üye

Bende bayadır TurkNet kullanıyorum baya da memnunum aslında. internet biraz şans işi galiba. İyi sorgulamak lazım araştırırken. Fakat türk telekomdan ziyade bence Türknet aynı altyapıyı kullanıp taahhütsüz olduğu için tercih edilebilir bence. Son olarak TurkNet e abone olurken;
    Bunlardan birini kullanırsan sen de, ben de 1 er ay interneti bedava kullanabiliriz. Aklınıza takılanlar için özelden soru sorabilirsiniz. Teşekkürler.

20. acipinarli

Bir haftadır ara ara kopmalar oluyor internette. Türknet Kullanıyorum sorun Türknette mi diye arıza kaydı açtım telekoma yönlendirmişler. Telekom alt yapıyı kontrol etmiş önce saha dolabında taşıma yapıldı ve inceleme devam ediyor diye mesaj geldi. Dün akşam da apartman girişine kadar kontroller yapıldı daire içindeki hatta sorun olabilir kontrol ettirin şeklinde mesaj geldi. TürkNet kullanan başka ildeki akrabalarıma, aynı apartmandaki komşuma, ve aynı şehirdeki diğer arkadaşıma sordum onlarda da kopma oluyormuş. Sonra Türktelekom'un şu sıralar altyapı çalışması yaptığını, saha dolaplarında genişletmeler yaptığını öğrendim. Acaba sorun Türknette mi diye düşünürken Türktelekom kullanan arkadaşıma sordum bir haftadır falan sorun var yavaş bugün de birkaç kez kopmuş internet çocuklar sordum dedi.
    Demek ki genel bir sorun yada çalışma var. Dün gece test sonuçlarım 25-35 Mbps çıkıyordu şimdi 10-15 Mbps aralığında. Sanrım tüm Türkiye evinden olunca internette bir yavaşlama oldu. Yavaşlık rahatsız etmiyor şükür film falan izledim ama en kısa sürede inşallah eski günlere döneriz. Hem sağlık açısından hemde internet açısından.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal